Life Support
SD : 48498.4
N : 459
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Na stanici přiletí Kai Winn a Vedek Bareil. Cestou měli nehodu, a tak se zastavili, protože Bareil je z toho pěkně potlučený (v kritickém stavu). Zatímco se ho Bashir snaží dát trochu dohromady a Kira má z toho všeho velké starosti, povídá si Winn se Siskem. Řekne mu, že s Bareilem letěli na tajnou schůzi na Cardassianské Centrální Velení, aby začali s mírovými rozhovory. Později Bashir zjišťuje, že nedokáže zachránit Bareila. Už už ho chce pitvat, když v tom zachytí slabé známky života. Po pár hodinách práce na Bareilově mozku to vypadá, že bude za několik týdnů zase jako rybička. A tak doktor Bashir oživil mrtvého.
Ale to Winn nestačí, protože chce okamžitě obnovit rozhovory s Cardassií. Protože Bareil má stejný názor nechá ho Bashir odejít. Pak ovšem zjistí, že Bareilův oběhový systém se brzy zhroutí, a proto jej musí ještě léčit. Jak dlouho to neví a po tu dobu by zůstal v kómatu. Bareil s tím nesouhlasí a řekne doktorovi, ať najde jiné řešení. Bashir mu tedy nabídne nevyzkoušenou látku, která ho na pár dní udrží plně funkčního, samozřejmě s následným úbytkem životnosti. I přes Bahirovy námitky to Bareil chce zkusit.
Winn začne vyjednávat s Cardassiany na stanici. Ale bez Bareila je mír ztracen. A tak si chodí pro rady za Bareilem, a tím ho pomalu zabíjí. Bashir doporučuje Bareilovi léčení, ale ten ho odmítne. Bashir jde tedy za Winn, ale ta ho taky odmítne. Winn jde za Bareilem pro další radu, ale polovina Bareilova mozku se zhroutí. Na přání Kiry a Winn Bashir nahradí část mozku umělým implantátem. Kira zjistí, že po operaci již Bareil nemá téměř žádné emoce. I přesto se podaří podepsat mírovou dohodu. Náhle však Bareilův mozek zkolabuje. Kira prosí Bashira, aby Bareilovi vyměnil i druhou polovinu mozku, ale to Bashir ne, nechce udělat z Bareila stroj. Kira to nakonec vezme a chce být s milovaným Bareilem sama v posledních chvílích jeho života.

Copyright © 1998 Martin Varga

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]