Heart of Stone
SD : 48521.5
N : 460
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Když Odo s Kirou letí v runaboutu, zjistí, že Makisté napadli Lissepiánskou loď. Pronásledují tedy útočníky až k opuštěnému měsíci, kde Makisté havarují. Kira a Odo přistanou na kamenitém a neobydleném měsící. Dodjou až k jeskyním, kde by se mohli Makisté schovávat, a tam se rozdělí. Kira však Oda brzy zavolá, protože ji polapil nějaký krystal, který jí začal růst kolem nohy.
Krystal, který se Odo marně pokusil zničit, již vyrostl Kiře na úroveň kolena. Díky atmosférickým poruchám nemůže Odo ani použít transportér runaboutu ani nemůže poslat nouzový signál na stanici. Odo se pak vrací od Runaboutu do jeskyňě a zaslechne střelbu z phaserů. Kira mu řekne, že na ni vystřelil Makitský uprchlík, ale to je ten menší problém. Krystal teď už úplně zakrývá Kiře obě nohy.
Jeskyně se zatřese. Odo dotane nápad, jak zničit krystal, a tak jde do Runaboutu pro vybavení na sestrojení provizorního ultrazvukového vysílače, který by mohl krystal roztříštit. Ten již vyrostl tak vysoko, že Kiře vadí při dýchání. Odo zjistí, že najít tu správnou frekvenci bude trvat déle než těch pár hodin, co Kiře zbývá. Ale je rozhodnut nenechat Kiru samotnou. Pak ještě oba naznačí své city k tomu druhému a v té chvíli se jeskyně silně otřese.
Odo se změní tak, aby ochránil Kiru a vysílač před padajícím kamením. I když už skusil všelijaké frekvence, krystal zůstává v celku a dál roste. Když zjistí, že se už nedá nic dělat, pošle Kira Oda pryč. Ten však zůstává, i když Kira poznamená, že pokud zůstane, zemřou oba. Odo však řekne, že nemůže odejít, protože se do ní zamiloval. Kira překvapí Oda, když řekne, že ona ho miluje také. Odo začíná být víc a víc podezřívavý, ale zůstane celou hodinu potichu. To už se krystal dostane Kiře až ke krku. Pak Kira přizná, že ho opravdu nemiluje, ale Odo ví, že Kira by nikdy neriskovala jejich přátelství tím, že by mu lhala. Namíří tedy phaser na Kiru a chce vědět, co se stalo s pravou Kirou. Kira i krystal se přemění v Ženu-Zakladatelku, kterou Odo potkal, když navštívil svůj domovský svět. Ta mu řekne, že to chtěla udělat tak, aby to vypadalo, že je Kira mrtvá. Protože znala Odovi city ke Kiře, myslela si, že se kvůli tomu Odo vrátí domů. Ten je naštvaný a chce znát místo, kde je ukryta Kira. Když Kiru zachrání, vrátí se s ní na stanici, ale o svých nejhlubších pocitech jí neřekne.

Děj B: Nog získal od Siska doporučení pro Akademii Hvězdné Flotily.

Copyright © 1998 Martin Varga

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]