Past Tense, Part I
SD : 48481.2
N : 457
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Sisko, Bashir a Dax se ztratí během transportu na sympozium v San Francisco. Materializují se na místě určení, ale v roku 2024. Siska a Bashira uvězní policie a zavedou jich do útočiště - uzavřená oblast města, kde žijí bezdomovci, mentálně choří a nezaměstnaní lidé a jsou zde udržováni od zbytku společnosti. Dax naštěstí nenajde policie, ale Chris Brynner, bohatý obchodník, který ji pomůže zařídit doklady nutné pro život ve společnosti. Dax neřekne odkaď je, jenom řekne, že ztratila přátele.
Mezitím Sisko a Bashir jsou přijatí přijímací kanceláří, ale o nich neexistuje žádný záznam v databázích. Sisko se dovídá, že přesný datum je jen několik dní (poslední týden v srpnu roku 2024), před kritickou událostí v dějinách Země, kdy začalo povstání v tomto útočišti ( rezervaci ). Sisko poučí Bashira, že vzbouřenci budou zadržovat mnoho rukojmích, hlavou povstání bude Gabriel Bell, který obětuje svůj život, aby vzbouřence zachránil. Stovky nevinných lidí bude zabito, ale Sisko a Bashir nesmí udělat nic, aby nezasahovali do časové linie. Později Sisko a Bashir dostanou potravinové lístky a začnou si hledat místo na spaní.
Na Defiantu O’Brien zjistí co se stalo, ale nemůže určit přesný čas jejich materializování a mají jenom omezený počet pokusů nato, aby to zjistili. V rezervaci Sisko a Bashir potkají Webba (bezdomovec), který chce od Siska a Bashira, aby mu pomohli v demonstraci. Ale Sisko a Bashir odmítají ( z důvodů narušení časové linie ). Později ve frontě na jídlo jsou napadnutí bandou chuligánů. Jeden muž se jich zastane, ale při jejich obraně je zabit. Sisko s hrůzou zjistí, že je byl Gabriel Bell.
Kira se snaží kontaktovat Zemi, aby si probrala situacis velitelstvím, ale spojení najde navázat. Zjistí, že Hvězdná Flotila zmizela, Federace neexistuje a Defiant je jediná loď, která zůstala. Dax se mezitím dovídá, že Sisko a Bashir jsou v rezervaci, ale bude těžké je odtamtuď dostat. V stejné době Sisko a Bashir zjistí, že budou muset napravit historii a tak začnou rozpoutávat demonstraci. Přicházejí do přijímací kanceláře, kde již ti co zabili Bell, zadržují zaměstnance a policisty. Povstání začalo, Sisko se přidává k povstalcům a prohlášuje, že je Gabriel Bell.
Pokračování příště...
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]