Fascination
SD : neuvedeno
N : 456
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Přípravy na Bajoranský Svátek Díkůvzdání jsou v plném proudu a Kira s O'Brienem čekají na příjezd svých nejbližších. Ale zatímco shledání Bareila s Kirou je doprovázeno oboustrannou radostí, O'Brienovo dlouho očekávané setkání s Keiko se příliš nepovedlo. Keiko je vyčerpaná a jejich dcera, Molly, je nemocná (navíc O'Briena pozvrací). Aby toho nebylo málo, objeví se Lwaxana Troi. Ihned vyhledá chudáka Oda, doufajíc v romantické setkání, ale Odo je samozřejmě netečný. Kira je příliš zaneprázdněna přípravou slavnosti na to, aby trávila čas s Bareilem, a Keiko je zase příliš unavená a nemá náladu na svého manžela.
Na začátku slavnosti pocítí Lwaxana krátké bolení hlavy a ve stejnou dobu to pocítí i Jake a Bareil. Jakmile se slavnost rozjede, Kira a Bareil si konečně najdou volnou chvilku sami pro sebe. Vyruší je ale Jake s tím, že chce mluvit s Kirou mezi čtyřmi očima. Jakmile Bareil odejde Jake šokuje Kiru, když jí řekne, že se do ní zamiloval. Zatím se Bareil potuluje po stanici a hledá Dax. Když ji najde, zjistí, že ji bláznivě miluje. Zatímco se dějí tyto podivné příhody, pokračuje Lwaxana ve svém marném pronásledování Oda a dostane další bolení hlavy - tentokrát to pocítí také Dax. Také O'Brienovy romantické snahy se setkávají s neúspěchem, zvlášť když mu Keiko řekne, že její výzkum na Bajoru bude trvat dalších pár měsíců. Pak odejde Keiko pryč a nechá svého manžela v pokoji raněného a naštvaného.
Později sedí O'Brien v baru u Quarka a ten mu poví o Ferengijském jednání se ženami a aniž by to chtěl, mu vlastně připomněl, co pro něj Keiko znamená. Zatím Kira opět našla Bareila, ale ten ji odbyl s tím, že zůstanou jen přáteli. Dax najde Siska a překvapí ho prohlášením, že je do něj opravdu zamilovaná.
Bashir nezjistí Jadzii nic neobvyklého a ta předstírá, že to byl jen vtip. Ovšem jen do doby, než je se Siskem opět sama. Pak ho dokonce políbí. Mezitím O'Brien mluví s Keiko přes zavřené dveře do ložnice a řekne jí, že se rozhodl opustit svoji práci, aby mohli být spolu, ale Keiko odpoví, že o tom musí ještě popřemýšlet. Později, když jdou Bashir, Lwaxana a Odo na Siskův večírek, potkají Kiru a Lwaxana dostane další krátký záchvat. To zapůsobí na Kiru a Bashira, kteří odejdou na ošetřovnu a začnou se tam vášnivě líbat.
Na večírku se to všechno úplně zvrhne. Sisko s hrůzou v očích pozoruje Jadziu, jak ho nahání po pokoji, Bareil běhá za Jadziou a dokonce pak Siska udeří. To se Dax nelíbí a vrátí to Bareilovy za Siska. Jake zatím chodí jako náměsíčný kolem Kiry, ale ta se nemůže odtrhnout od Bashira. Pak se objeví Keiko v červených šatech, řekne O'Brienovy, aby zůstal u své práce a nakonec ho i políbí. Do toho všeho přijde Quark a začne Keiko vyznávat svoji nejhlubší lásku k ní. Naštěstí si Sisko a Odo povšimli Lwaxany, která právě v té chvíli pocítila bolení hlavy společně s Quarkem.
Bashir pak zjistí, že Lwaxana má Zanthijskou horečku, která způsobuje přenosy vlastních pocitů na ostatní v blízkosti v době bolestí hlavy. Siska docela překvapí, že to funguje jen tam, kde již nějaká dřívější přitažlivost byla (konkrétně myslel Jadziu). Bashir Lwaxanu vyléčí a řekne, že ostatní budou v pořádku během pár dní.
Bashir: "... v pořádku během pár dní. A teď mne, prosím, omluvte. Slíbil jsem Kiře, že se za ní zastavím."
Sisko: " Myslím, že by jste si měl dát na chvíli pohov, doktore. Tak na pár dní."
Bashir: " Asi máte pravdu ..."
Nakonec ještě O'Brien Keiko poví, že jeho pocity k ní byly, jak mu Bashir potvrdil, opravdové.

Copyright © 1998 Martin Varga

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]