Defiant
SD : 48467.3
N : 455
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Doktor Bashir naléhá na Kiru: "Majore, plánovaný transport se opozdil a já ten zdravotnický materiál vážně potřebuji."
"Teď si nemůžeme dovolit, aby runabout letěl na Vulkan."
"Příští týden mám zřídit novou kolonii na Campor III, jestli nedostanu všechen zdravotnický materiál do konce týdne, celý plán kolonizace se zdrží."
Kira začne skoro křičet: "Poslouchejte, runabout nedostanete, tím pádem nedostanete ani své zdravotnické potřeby, ale já kašlu na plán kolonizace. Ať si ty kolonisté vystačí třeba s jednou bednou obvazů." a odchází.
Bashira její chování dost překvapilo: "Počkejte majore. Kdy jste měla volno?"
"Já nevím, ale co to s tímhle má společného?"
"Když si nevzpomínáte, tak je to dávno. Od teď jste mimo službu."
"Tohle snad nemyslíte vážně? To nesmíte."
"Ale smím, ani komandér Sisko nezmění rozhodnutí hlavního lékaře."
No počkejte Juliane, jen pro to, že jsem ..."
Bashir jí skočí do řeči: "Má diagnóza je, že jste přepracovaná. Trpíte extrémním stresem a krajním vyčerpáním. To chce chvíli vypnout, věřte mi."

Bashir si bere Kiřinu relaxaci osobně na starost a vezme jí do Quarkova baru. Kira sedí u stolku, Quark jí naservíruje nejlepší pochoutky, simulátorový program (pozn.: jak znám Quarkovi programy, určitě to bude nějaká erotika) a nějaké hrací známky na Dabo. Bashir jí vrazí do ruky jednu z laskominek podobnou lízátku a s rozloučením: "Bavte se." odejde. Kira zůstane sama sedět u svého stolku a za zády se jí náhle ozve: "Zdá se, že máte plán na celý večer, ale snad si na mě chvilku najdete."
Kira se otočí a vidí o sloup se suverénně opírajícího člena posádky lodi Enterprise-D Willa Rikera (poznámka: Při pohledu na něj se jí na tváři rozhostí výraz typu "Och. Ten je krásný, toho chci.").

Později se jde Riker podívat za Siskem do jeho kanceláře. Pochlubí se mu, že má nyní dovolenou a při poslední návštěvě stanice u Quarka vyhrál nějaké to latinium a získal rande s jednou z jeho Dabo-dívek, tak si to chce zopakovat. Vedle v Ops má už službu Kira s Dax. Prodrbou spolu jak dlouho obě znají Rikera, kdy ho poznali, kde ho poznali a jak ho poznali. (poznámka: Takové ty klasické ženské kecy). Riker se Siskem opouštějí kancelář a Dax se mu připomene, že to byla ona, kdo mu minule půjčoval latinium. Riker si na ní vzpomene, ale omluví se, že mají určitě hodně práce, rozloučí se a co je zajímavé, Kiru při odchodu pouze pozdraví, takže to vypadá jako by se vůbec předtím neviděli.

Po službě jde Kira po promenádě do svého bytu a najednou vrazí za rohem do Rikera, který vyšel z jednoho obchodu. Po bezduché konverzaci o tom, kdo srážku zavinil, následované vzájemnými omluvami se rozloučí. Kira ujde několik kroků, zastaví se, zamyslí, otočí a zavolá na odcházejícího Rikera: "Komandére, nechtěl byste se projít po stanici?"
"S radostí, kde začneme?"
"Tak třeba tady na promenádě, je tady toho k vidění spousta."
"Myslíte že by bylo možné se podívat na tu vaši novou loď? Jak že se jmenuje?"
"Defiant?"
"Ano, Defiant. Slyšel jsem že je to skvělá loď."
"To mohu zařídit." ihned s radostí nabízí Kira.

Jdou spolu do přístaviště, před vstupem na palubu se identifikují a vejdou. Uvnitř se setkají s O'Brienem, který něco opravuje pod jedním řídícím pultem. Vyleze z pod pultu a rád se vidí znovu s Rikerem: "Komandére, slyšel jsem, že jste na palubě, ale nevěděl jsem ..."
Riker ho přeruší a velmi nepříjemně odsekne: "Nemám vám co říct a vy víte proč."
"Možná bychom sem měli přijít jindy." navrhuje Kira když vidí Rikerovu evidentní nevraživost proti O'Brienovi.
Ten si vezme svoje nářadí: "Ne. Ne majore, není třeba. Už odcházím. Nashledanou." a opustí Defiant.
Po jeho odchodu se Kira vyptává: "Co se mezi vámi stalo?"
"To je dlouhý příběh a nestojí zato, radši se koukněme na tu loď." (pozn.: na co je to narážka to teda nevím...)
"Dobře." souhlasí Kira.
O'Brien odchází z přístaviště, na chodbě zastaví, zamyslí se, ale nakonec pokračuje dál. Asi se mu něco nezdá.
Kira vysvětluje, co všechno umí Defiant, probírají spolu technické vybavení lodi a Riker projeví zájem, jak to vypadá v chodu. Všechno je pochopitelně zablokováno, ale co by pro Rikera Kira neudělala. Použije svůj autorizační kód a odblokuje všechny systémy. Ale co se stane pak, to by nikdo nečekal. Riker poděkuje, neočekávaně vytáhne phaser a omráčí Kiru. Ihned potom na loď transportuje dva cizí lidi. Jsou to příslušníci hnutí Maquis : žena Kalita (pozn.:naposledy jsme ji viděli v TNG:"Preemptive Strike") a muž Tamal.

Na centrále zaznamenají problémy s jádrem Defiantu. Na obrazovce je volá Riker ze zakouřeného můstku Defiantu: "Komandére Sisko, stala se nehoda. Jedno z plazmových vedení explodovalo a major Kira je zraněna. Za 45 sekund se poruší jádro. Uvolněte zámky doku, dostanu se s lodí od stanice."
Siskou souhlasí: "Přetransportujeme vás jak nejrychleji to půjde."
"Zámky jsou uvolněny." potvrzuje Dax.
"Zapínám motory." a Defiant pomalu odlétá od stanice.
"Patnáct sekund." hlásí čas do výbuchu jádra Defiantu Dax.
To už doběhl z přístaviště O'Brien a Sisko mu přikazuje: "Zaměřte je a transportujte."
"Nemůžu je zaměřit, Defiant má zvednuté štíty."
"Cože?" nechápe Sisko, ale k překvapení všech Defiant aktivuje warp a zmizí. Na stanici zůstanou všichni stát s otevřenými pusami.
Na Defiantu vydá Riker rozkaz Kalitě: "Držte kurs do Badland," posadí se do křesla kapitána a strhne si falešné vousy (zbude mu jen bradka). Kalita ho pochválí "Zvládl jsi to Tome!"
Riker se usmívá: "To je začátek."

Po ukradení Defiantu je na stanici do zasedací místnosti pozván člen Cardassianského Centrálního velení Gul Dukat. Odo ho informuje: "Před devíti lety se při poruše transportéru vytvořili dva Williamové Rikerové. Jeden z nich se vrátil na svoji loď a ten druhý se zůstal na Nervale IV."
Přidává se Sisko: "Před dvěmi lety byl ten druhý konečně nalezen. Rozhodl se užívat prostřední jméno Thomas, aby se odlišil od původního Rikera."
Odo: "Ti dva muži jsou po všech stránkách fyzicky identičtí, včetně struktury DNA. Bezpečnostní počítač nemohl v žádném případě poznat, že to byl Thomas a ne William, kdo se nalodil na Defiant."
Dukat zatím ještě úplně nechápe o co jde: "To je sice velmi zajímavý příběh, ale proč mi ho vyprávíte?"
Sisko dál pokračuje: "Máme vážné podezření, že Thomas Riker je jedním z Makistů."
"Chcete mi snad říct, že jedna z nelépe vyzbrojených bitevních lodí v tomto Kvadrantu je teď v rukou Makitských teroristů? Máte vy vůbec ponětí jakou odezvu tato vaše zpráva vzbudí na Centrálním velení?"
Sisko: "Nejspíš budou chtít vyslat lodě do Demilitarizované Zóny, aby zahájili hledání. To je pochopitelné, ale jakýkoliv vstup do této zóny musí být společnou operací vedenou Cardassií i Federací."
"Centrální velení nebude mít určitě zájem na žádném druhu společné operace, komandére. Nebudou totiž věřit vaší bajce o transportérových duplikátech ani o chybě počítače. Budou si myslet, že Hvězdná Flotila chtěla aby Makisté dostali Defiant a podle toho taky přijmou opatření."
"A co to přesně znamená?" chce vědět Odo.
"To znamená, že této možnosti využijí k tomu, aby se zbavili konečně Makistů. Pošlou svou flotilu do té Zóny."
Sisko argumentuje: "Hvězdná Flotila chce spolupracovat při hledání Defiantu, ale rozhodně nedovolí Centrálnímu velení, aby to použili pro svou celoplošnou invazi."
"Ovšem, že ne. Takhle vy pošlete svoji vlastní flotilu do Zóny, aby chránila kolonie, ale v nějakém bodě se ty dvě flotily setkají, napětí bude vzrůstat, nervy budou pomalu povolovat a někdo udělá tu nejmenší chybičku."
Sisko: "A potom budeme mít, co dělat s válkou."
"Tak tuhle perspektivu si rozhodně nepřejeme, komandére."
Sisko: "To ani my ne."
Odo: "Proto musíme pracovat spolu, aby se nic takového nestalo."
Dukat: "Myslím, že pokud na Centrálním velení nebudu moci dokázat vaši dobrou vůli a taky vaši snahu zastavit Defiant, pak tomu aby ten konflikt začal už nezabrání nic."
Sisko navrhne: "Tak sebou vezměte mě, já vám mohu pomoct zastavit Defiant a dokázat naši dobrou vůli. Byl jsem vedoucí teamu když se Defiant stavěl, znám ho dost dobře, pomáhal jsem ho navrhovat, vím o slabých místech."
"Vy nám pomůžete zničit vaši vlastní loď?" nechce se věřit Dukatovi.
"Nejdřív ji zkusím vyřadit z provozu."
"To byste jistě rád, vy ale nejste v pozici abyste si mohl vybírat, komandére. Chcete zabránit válce? Pak poleťte do Cardassie se mnou a pomozte mi Defiant zničit!"

Kira se na Defiantu už probrala z šoku a je zavřena v kajutách posádky. Tom Riker se za ní šel podívat, aby vše vysvětlil, ale moc jí neuklidnil. "Je mi jedno, kdo jste nebo jak se jmenujete." rozčiluje se Kira.
"Omlouvám se za tu lež i za to, že jsem vás využil, ale bylo to opravdu nezbytné. Snad chápete, že občas člověk musí udělat věci, na které není zrovna hrdý, aby splnil misi."
"Fajn, takže vy jste teď splnil misi a co dál? Budou nás hledat jak Cardassiané, tak Hvězdná Flotila. Jak daleko si myslíte, že se dostanete než vás najdou?"
"O hodně dál než kdokoliv z nich čeká."
Rozhovor přeruší Kalita z můstku: "Kalita Rikerovi, dosáhli jsme místa setkání."
Defiant se setkal s dalšími loděmi hnutí Maquis v Badland a na palubu se nalodí další Makisté. Riker vydá nový rozkaz: "Naberte kurs ke Cardassianským hranicím."

"Komandér Sisko, palubní deník, hvězdné datum 48467.3: Gul Dukat a já jsme dorazili na Cardassii Prima. Chystám se udělat pravý opak toho, v čem jsem se dvacet let cvičil u Hvězdné Flotily, pomoct nepříteli dostat jednu z našich lodí."

Dukat ho právě provází po svojí řídící místnosti odkud bude kontrolovat pronásledování Defiantu, když přijde Korinas, pozorovatelka z Obsidiánského Řádu. Pozdraví se Siskem, ne moc diskrétně před ním nařídí zakódování počítačů, aby neviděl nějaké důležité informace a pak ho požádá: "Jelikož jste tady abyste nám poskytl technickou expertízu Defiantu, předpokládám že začnete krátkým pojednáním o jeho obranných možnostech. Prosím, popište nám tedy detailně zbraňové systémy Defiantu. Začneme třeba s jeho phaserovými ..."
Sisko jí skočí do řeči: "Než se budeme věnovat zbraním, myslím, že bych vám měl říct jednu důležitější věc. Defiant je vybaven maskovacím zařízením."
"Překvapuje mě, že jste se s námi o tento detail podělil."
Dukat je ale touto informací zaskočen: "Vy jste o tom věděla?"
"Obsidiánský Řád už nějakou dobu věděl o tom, že Romulané zapůjčili Federaci maskovací zařízení."
"A Řád se prostě rozhodl, že tuto informaci nesdělí Centrálnímu velení?" rozčiluje se Dukat.
"Až doteď Řád nepovažoval tohle jedno maskovací zařízení za hrozbu pro Cardassii."
Sisko to vysvětlí podrobněji: "Podle naší dohody s Romulany se maskovací zařízení mělo používat pouze v Gama kvadrantu. Navíc to byla odměna za všechny informace z naší výpravy v Dominionu."
"Dobře, ale váš Riker asi dohodu s Romulany moc respektovat nebude a způsob jak určit polohu zamaskované lodi neexistuje."
"Jedna možnost by tady byla. Dominionu se podařilo proniknout maskováním pomocí jednoho antiprotonového paprsku," prozrazuje Sisko.
"A dokázal byste nějak blíž popsat ten paprsek?" požaduje Dukat.
"Ne tak přesně, ale můžu vám dát všechno, co zaznamenali naše senzory. To vám umožní objevit Defiant dřív než zaútočí."

Defiant dorazil na hranice Cardassie sledované senzory, zamaskuje se a vysílá svůj falešný signál lodi. Zatím Kira zavřená v kajutě se pokouší o sabotáž.

To už je v Dukatově řídícím stanovišti zaznamenána přítomnost Defiantu. Cardassianský voják sedící u obrazovek hlásí Dukatovi: "V sektoru Almata je perimetrický poplach."
"Pusťte mi to na hlavní monitor. Kdo velí stanovišti nejblíže té lodi?"
"Gul Toran ze Šestého Řádu. On identifikoval tu loď, je to Defiant."
"Poručte všem lodím v tomto sektoru ať letí k Defiantu."
Sisko: "Nezdá se mi to. Proč nejsou zamaskováni? Můžu vidět informace senzorů o Defiantu?"
Voják: "Defiant útočí na stanoviště jedna."
Dukat: "Řekněte Gul Toranovi, že má povolení pronásledovat Defiant do Demilitarizované Zóny."
Sisko: "Ne, nestahujte své lodi z hranic."
Dukat: "Komandére, snad nečekáte že přestanu pronásledovat Defiant jenom kvůli hrozbě?"
Sisko: "To není Defiant, to je léčka. Chtějí odlákat vaše hlídky z jejich pozic. Ta loď vysílá slabé signály, které jsou identické s Defiantem, ale fázová variace a podprostorová harmonie je jiná."
Dukat vojákovi: "Poručte Toranovi, aby se vrátil. Ať znovu prozkoumá ..."
Je přerušen vojákem: "Máme další perimetrický poplach, stanoviště čtyřicetsedm odhalilo antiprotonovým paprskem další loď."
Dukat: "Řekněte Toranovi ať letí ke stanovišti čtyřicetsedm."
Voják: "Defiant se odmaskoval a útočí na stanoviště. Ztratili jsme kontakt se stanovištěm čtyřicetsedm." Na monitoru je vidět výstřel z Defiantu a zničení Cardassianské lodi. "Je tu zpráva od Gul Torana. Defiant se znovu zamaskoval a jeho kurs byl 148215."
Dukat: "Takže mířil přímo do srdce Cardassianského teritoria."
Korinas: "Komandére Sisko, měli bychom vás povýšit. Přála bych si, abychom i my měli někoho s tak skvělými taktickými schopnostmi, aby dokázal zabránit takové invazi," a podívá se přitom na Dukata.

Defiantu se tedy podařilo proniknou do Demilitarizované Zóny bez většího poškození od Cardassianů, ale zato o to větší problém udělá Kira. Podaří se jí poškodit plazmové vedení a tak Defiant přijde o rychlost a co je horší, o maskování. Naštěstí pro ně jsou nyní v mlhovině takže by je neměl nikdo vidět. Riker nechápe, proč to Kira udělala: "Skoro celý život jste s Cardassiany bojovala. Já vím, že s tím, co tady děláme, sympatizujete."
"Bojovala jsem s Cardassiany, protože napadli můj domov. Vy nežijete v Demilitarizované Zóně, nemáte tam rodinu, tak proč bojujete?"
"Protože tam lidé denně umírají a Hvězdná Flotila s tím nedělá vůbec nic."
"Krádež Defiantu jenom zvýší oběti, Cardassiané za vámi pošlou celou flotilu. Tím že vás budou honit, zabijí víc lidí než kolik jich zabili během nájezdů na hranicích."
"Snad si nemyslíte že Defiant zůstane v Demilitarizované Zóně?" a vezme jí radši na můstek, aby jí měl na očích.

Na Dukatově sekci Centrálního velení nemůžou najít po Defiantu ani stopu. Sisko o tom přemýšlí, zatímco Dukat zamyšleně sedí a nevnímá okolí. Sisko se zeptá co je. Dukat si vzpomněl na svého syna, který má dnes narozeniny. Slíbil mu, že narozeniny oslaví s ním a on místo toho pustí nepřátelskou loď do Cardassie a jeho syn si to bude pamatovat ne jako den narozenin, ale den, kdy vinou jeho otce napadl nepřítel jeho domov.

Asi po půl hodině se podaří Defiant opravit a zamaskovat, ale výbuch zapříčinil unik plazmy z vedení a to by je mohlo při letu prozradit. Riker se to rozhodne risknout a vydá nový rozkaz: "Nabrat kurs na Omeclu III."
Kira se diví: "Omeclu III? Vy míříte k dokům? V tomhle sektoru musí být určitě aspoň na tucet lepších cílů."
"Doufám, že Cardassiané budou reagovat stejně: Co to dělá a proč?"
"Fajn, zkoušíte je vyvést z rovnováhy. Proč?"
"Makisté zaslechli nějaké zprávy o přesunech preferencí v Cardassianské vládě. Jisté složky razící tvrdou linii nebyli spokojeny s chováním Federace a dělají co mohou, aby jí poškodili. Do rukou se nám dostala tajná zpráva popisující tajné vojenské stavby v systému Orias. Tajné stavby, ani Centrální velení o nich neví."
"Tohle všechno jste podnikl jen abyste zaútočil na základnu která vůbec nemusí být?"
"Jsem přesvědčen, že je. Budují tam invazní flotilu, když je to necháme dokončit, tak to ti horší Cardassiané použijí."

Sisko ukazuje Dukatovi na monitoru: "To je rozmístění vašich lodí v době kdy Defiant zaútočil a teď jsou tady. Nevidíte co se stalo? Každý útok Defiantu byl veden tak, aby odlákal vaše lodě od tamtoho sektoru, učinil ho tak téměř bezbranným."
"Tento sektor je prázdný, není proč se o něj zajímat."
"Něco tam musí být. Jsou tam nějaké planety třídy M?"
"Jedna tam je, Orias III, ale ta je zničená a pustá."
"Jak se zdá, cíl Defiantu je právě tento systém. Mohlo by stát zato poslat tam jednu vaši loď pro případ, že by se tam Defiant přece jenom objevil."
Dukat s tím souhlasí a nařizuje vojákovi: "Dobře. Spojte se s Gul Ranorem a řekněte mu, ať pošle jednu válečnou loď."
Náhle mu do řeči skočí Korinas: "Ne. Nepošlete žádnou loď do systému Orias."
Dukat upozorňuje: "Jste tady jenom jako pozorovatel, nemáte žádné právo."
"Tento sektor je pod přímou kontrolou Obsidiánského Řádu a vy do něj nevstoupíte."
"Proč?"
"Důvod je přísně tajný."
"Dobrá, klidně si na mě můžete stěžovat na Centrálním velení. Potom." a nařizuje vojákovi: "Teď otevřete kanál na Gul Ranora."
Korinas to ještě více zdůrazní: "Jakákoliv loď poslaná do systému Orias bude zničena."
"Chcete snad říct, že budete střílet i na jinou Cardassianskou loď?" ověřuje si Dukat.
"Říkám vám jen, že Obsidiánský řád podnikne jakékoliv nezbytné kroky, aby chránil systém Orias."
Dukat od toho opustí a jde se poradit s několika svými přáteli z Centrálního velení, jenže ani těm Obsidiánský Řád neposkytl žádné vysvětlení týkající se systému Orias. Sisko to nechápe: "Někomu přece musí podléhat?"
"Teoreticky by se měli zodpovídat Detapské Radě stejně jako to dělá třeba armáda, ale v praxi se stará každý sám o sebe."
Sisko podotkne: "To ale není moc účinný systém."
"Už to tak funguje pět století."
Přeruší je voják: "Právě přichází zpráva z válečné lodi Krakson, říkají že ve svém sektoru objevili neobvyklé neutrinové stopy. Vypadá to jako radiace z poškozeného plazmového vedení."
"A pohybuje se ta radiace?"
"Ne, ale oni teď její oblast zkoumají antiprotonovými paprsky."

Okolo zatím stojícího Defiantu se ometá Cardassianská loď Krakson. Kira varuje Rikera: "Jestli se teď vydáte do systému Orias, tak ta loď támhle uvidí jak neutrinové vyzařování prochází fázovou změnou, zavolá svých devět přátel a budete mít v zádech malou flotilu celou cestu do Oriasu."
"Ať mě honí když chtějí, jenom mě nesmějí chytit."

Defiant se dá do pohybu směrem do Oriasu, Cardassiané na Kraksonu zaznamenají jeho přítomnost a hlásí to Dukatovi. Ten vydává rozkaz: "Ať je Krakson sleduje nejvyšší rychlostí, ostatní lodě v tomto sektoru ať ho následují." a Korinas připomene: "Až budete vypracovávat zprávu pro Obsidiánský Řád, určitě tam napište i to, že jsem mohl zabránit Defiantu, aby dosáhl Orias, kdyby jste nezasáhla."
Ta sebejistě odpoví: "Oni se tam nikdy nedostanou, na to vemte jed."
Voják zaznamená na obrazovce: "Další tři lodě se objevili v systému Orias."
Dukat: "Co je to za lodě?"
"Cardassianské válečné lodě. Třída Kaldo."
"Korinas, komu patří ty lodě?"
"Proč se ptáte mně?"
"Protože kdyby to byli vojenské lodě, tak bych o nich musel vědět. Takže už zbývá jenom Obsidiánský Řád."
Sisko: "Ale Obsidiánský Řád žádné lodě neměl pokud vím."
Dukat: "Ani mít nemá. Dokonce mu bylo výslovně zakázáno, aby vlastnil jakékoliv vojenské vybavení."
Korinas se tomu pouze zasměje a v klidu odejde pryč z místnosti.

Defiant teď stojí proti velké přesile. Lodě jsou za ním i před ním. Kira se snaží přesvědčit Rikera, aby se vzdal svého plánu a radši unikl dokud je čas, jenže Riker je neoblomný, chce pokračovat ve své misi a vyrazí vpřed.

Dukat sleduje situaci na obrazovce, Sisko k němu přistoupí a zeptá se: "Chtěl byste vědět co se děje v systému Orias? Já vím jak se to dá zjistit. Dejte Rikerovi šanci, aby se vzdal. Teď už Defiant proscanoval celý systém, ze záznamů senzorů zjistíte všechno, co chcete znát."
"Já bych byl jen rád kdyby se sám vzdal. Pochybuji ale, že odevzdá své záznamy."
"Odevzdá je, když budete souhlasit s předáním majora Kiry, lodi a taky Makistů do rukou Federace."
"To je nemožné. Nemohu dovolit hrstce teroristů, aby si jen tak odešla potom, co napadla naše území."
"Teď byste se měl rozhodnout, co je pro vás důležitější. Váš Cardassianský smysl pro spravedlnost a nebo informace obsažená v záznamu Defiantu?"
Dukat by nejraději oboje: "Ale já tu informaci chci. Rád bych vám vrátil i vaši ztracenou loď, ale zato, co se tady stalo musí někdo zaplatit a já ten někdo rozhodně být nechci."
"Jestli vrátíte Makisty Federaci, tak vám zaručuji, že zato, co udělali půjdou k soudu."
"Pche, k Federálnímu soudu."
"Víc udělat nemůžu."
"Dobrá. Jsem ochoten předat vám majora Kiru, Makisty a loď. Ale ne Rikera, on vedl tu misi. Když ho budu moct předat spravedlnosti a získat ty informace o Oriasu, tak to by mohlo Centrálnímu velení stačit."
Sisko o tom přemýšlí a nakonec se rozhodne: "Mohl bych ho přimět, aby souhlasil, ale pod jednou podmínkou. Víme oba, že Cardassianské rozsudky už jsou rozhodnuty dávno před vlastním soudem. Rád bych se ujistil, že tentokrát rozsudek nebude smrt."
"To si budu muset ujasnit s ministrem spravedlnosti."
"Tak si pospěšte."

Defiant se odmaskuje a svede bitvu s loděmi Obsidiánského řádu. Podaří se mu prorazit bez většího poškození, pokračuje dál, ale z Oriasu se blíží další lodě. Teď má pět lodí před sebou a deset za sebou. Přesto Riker pokračuje hlouběji do systému. Defiant zavolá Dukat se Siskem: "Tady je Gul Dukat z Druhého Řádu, jsem zplnomocněn vám říct, že jestli se teď vzdáte, nikomu z vás se nic nestane."
"Opravdu?"
Před obrazovku přistoupí Sisko: "Poslechněte ho komandére. Když se vzdáte, tak bude Defiant i jeho posádka předána lodi Federace na Cardassianských hranicích."
"Proč ta náhlá štědrost?" chce vědět Riker.
"Jde mu o záznamy ze senzorů Defiantu systému Orias. Jsou pro něj cennější než Makitští zajatci."
"Na to neskočím, Cardassiané nás nenechají jen tak odletět."
To Sisko potvrdí: "To je fakt, někoho za to chtějí potrestat."
"Mě." odhadne Riker.
"Je to tak, že budete obviněn a souzen před Cardassianským soudem a odsouzen, abyste strávil zbytek života v pracovním táboře Layson II."
"Ne trest smrti? To se muselo něco stát."
"Takže?" ptá se Sisko.
"Rozmyslím se." a přeruší spojení. Kira ho přesvědčí, aby se radši vzdal a myslel na své lidi. Jestli chce umřít, tak ať z toho vynechá ostatní Makisty. Riker se rozhodne a zavolá zpět na Cardassii: "Přijímám váš návrh."
Sisko mu dá instrukce: "Musíte nabrat zpáteční kurs a odevzdat Defiant jedné z lodí která vás pronásleduje."
"Proč?"
"Vysvětlování by trvalo dlouho, ale ty lodě, které letí ze systému Orias nespadají pod Gul Dukatovo velení."
"Aha."
Dukat dodává: "Nařídil jsem Kraksonu, aby kolem vás zvedl štíty jakmile k němu dorazíte. Až se tam dostanete, budete v bezpečí."
"Rozumím."

Defiant doletí zpátky k Dukatově lodi a ukryje se pod jeho štíty. V těsném závěsu přilétají lodě Obsidiánského řádu a zastaví se před Kraksonem. Netroufnou si ale zaútočit na jinou Cardassianskou loď a zase odlétají. Riker pošle záznamy senzorů z Defiantu, připravuje se k nim na transport a své posádce řekne: "Předávám velení majoru Kiře, dostane vás zpátky do Federace," a ke Kiře pronese: "Zodpovídáte mi zato, že se těmto lidem dostane spravedlivého soudu."
"Máte mé slovo."
Riker už šahá po komunikátoru, aby požádal o transport když Kira řekne: "Dostaneme vás odtamtud, to vám slibuji."
Riker přijde až k ní a k jejímu překvapení jí dlouze políbí. Potom se transportuje ke Cardassianům na Krakson, Kira usedne do křesla kapitána a nařídí zpáteční kurs na území Federace.

Copyright © 1999 Mipix

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]