Honor Among Thieves
SD : neuvedeno
N : 539
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Odkazuje se na DS9:"Let He Who is Without Sin..." a DS9:"The Ascent"...
Miles O'Brien sedí v ponurém baru a poslouchá trojici mužů za stolem. Podle jejich rozhovoru je jasné, že jsou to zločinci, ale netají se tím. Na téhle planetě jsou asi všichni tak trochu zločinci. Pak jeden z mužů přistoupí k panelu a pomocí svého implantátu se snaží nabourat do systému a převést si tak na svůj účet nějaké peníze. Miles aktivuje nějaké zařízení, pomocí kterého začnou šlehat blesky z panelu a zasáhnou onoho muže. Pak toho muže zachrání a nabídne se, že spraví shořelý implantát onoho muže. Bilby vedoucí tria, vidíc v O'Brienovi schopného muže, mu dá šanci.
Později se O'Brien střetne s svým kontaktem od Hvězdné Flotily - Chadwick. Ten pochválí O'Brienovu odvážnou akci a dá mu nové zařízení pro muže s implantátem a zdůrazní účel jeho poslání - najít informátora, který vynáší informace z Hvězdné Flotily pro Orion Syndikát.
O den později se O'Brien vrátí s opraveným zařízením a Bilby tušíc, že O'Brien má důležité kontakty, ho pozve na procházku - promluvit si. Bilby ho nakonec pozve do svého apartmá, kde mu nabídne další práci - zpravit Klingonský disruptor. O'Brien chce vědět nač ho Bilby potřebuje, ale ten mu to neřekne. Ovšem rozmluví se o něčem jiném - o své milované rodině.
Později Bilby, nyní už stoprocentně věřící O'Brienovi, (který od Chadwicka získal náhradní díly do pokažených disruptorů) prozradí, kdo je oním informátorem - je ním člověk, který pracoval jako správce řízení počasí na Rise asi před rokem. Pak dostane Bilby zprávu od svého nadřízeného Raimuse, aby se dostavil na schůzku. Bilby pozve O'Briena na onu schůzku jako nového člena své skupiny. Tam ve však O'Brien dozvídá špatnou správu - spolu s Raimusem přijde na schůzku i jeden Vorta!
Večer se O'Brien opět sejde s Chadwickem a prozradí mu, kdo je oním informátorem, ale se zdráháním (protože chce O'Brien jet už domů) řekne o svém setkání s Vortou. Chadwicka to překvapí a řekne O'Brienovi, že rozšiřuje jeho misi na získaní informací, proč se Dominion spojilo s Orion Syndikátem.
Aby ukázal O'Brien, že platným členem teamu, spolupracuje s nimi na vyloupení banky (pochopitelně pomocí počítače). Bilby koupí Milesovi nové šaty a na večer mu obstará kurtizánu. O'Brien ji odmítne, ze slovy, že má přítelkyni Kimiko, která je prodavačka květin (chudák Keiko, kdyby to tak slyšela). Jenže jak O'Brien tráví s Bilbym stále více čase, začne se obávat, co se s Bilbym stane, když jeho úkol skončí.

Večer při svém setkání s Chadwikem vyjádří O'Brien své obavy o Bilbyho. Chadwick vyjádřív svůj podiv nad tím, ze slovy, "nezapomeňte na jaké straně Bilby stojí" a dodá, že Bilby bude v největším bezpečí ve vezení Hvězdné Flotily, za předpokladu, že ho Flotila dostane dřív než Syndikát. Ale O'Brienovi nepomohlo, co mu Chadwick řekl a stále se trápí nad tím, že má zradit svého přítele.
Na další schůzce se O'Brien a Bilby od Raimuse a Vorty dozvídají, co je jejich úkolem. Je to zabít Klingonského velvyslance použitím Klingonského disruptoru, aby to vypadalo, že ho zabil nějaký Klingon. Dominion se domnívá, že by to vedlo k nové občanské válce v Klingonské Říši a posléze ke konci spojenectví mezi Federací a Klingony. Večer to O'Brien prozradí Chadwikovi, který bude varovat Klingonského vyslance, ale O'Brien se obává, že Klingoni zabijí Bilbyho a jeho muže a tak běží ke Bilbymu.
U Bilbyho v apartmá prozradí O'Brien, že pracuje pro Hvězdnou Flotilu, a že Klingoni jsou informováni o jejich plánu a již určitě připravili léčku. Bilby mu nejdřív vůbec nevěří, ale když to udělá, trvá na provedení akce, cítíc, že je to jediná možnost jak zachránit svoji ženu a děti před Syndikátem, jako odplata, že mylně věřil O'Brienovi. Bilby ví, že bude zabit a proto požádá O'Briena, aby se postaral je jeho kočku.
O'Brien se vrátí na DS9 zarmoucený nad tím, že poslal svého přítele na smrt.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]