Change of Heart
SD : 51597.2
N : 540
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Dax, Quark a několik dalších Ferengiů hrají v baru Tongo. O'Brien a Worf se na nich dívají a dohadují se kdo vyhraje. Ani jeden z nich nerozumí pravidlům, ale Worf se vsadí, že vyhraje Dax a O'Brien, že Quark. Dax vykládá, vypadá to, že má vysokou kartu, Worf se těší jak dostane od Milese Krvavé Víno, ale jeho radost je předčasná. Quark má však ještě vyšší karu a proto se Miles začne těší na láhev whisky.
V noci si dopřejí Dax s Worfem romantické chvilky, ale ráno jich nemilosrdně probudí Kira, protože má pro ně úkol nejvyšší priority. Jejich úkolem je vyzvednou Cardassianského dvojitého agenta jménem Lasaran nedaleko Badlandů. Patrně byl odhalen a musí okamžitě opustit Cardassii. A jelikož je Defiant pryč s 9. Flotilou musí tam letět runaboutem.
Během cesty Worf a Dax plánují svatební cestu. Worf má nějaký návrh, ale Dax s ním nesouhlasí a přednese svůj. Worf resignuje a souhlasí. Dax to velmi překvapí, nečekala, že ho porazí tak brzy. Worfovi se nelíbí slovo "porazila" a tak se Dax omluví a Worf to přijme. Poté se ho Dax zeptá, zda-li mu něco není, protože je velmi neobvyklé, aby přestal hájit svůj názor. Worf ji nato odpoví, že je ženatá muž a musí občas přinášet oběti. Poté se začnou oba dobírat.
Mezitím na stanici se O'Brien pokouší pochopit Tongo. Poté přesvědčí Bashira, aby se pokusil porazit Quarka. Bashirovi se to nejdřív nelíbí, vůbec na to nemá chuť, ale když mu Miles začne líčit jak bude vypadat Quarkův obličej když prohraje, Bashir souhlasí.
V té době nedaleko Badland. Worf a Dax přijmou zakódovanou správu od Lasarana, který jim řekne, že toto je jeho poslední možnost dostat se z Cardassii Prima. Dále jim prozradí, že má tajné materiály, ve kterých je uvedeno, kde všude se nacházejí měňavci v Alfa Kvadrantu. Poté jim odvysílá koordináty střetnutí, které ukazují, že je to na planetě Soukara uvnitř Dominionem kontrolovaného území. Lasaran jich upozorní, že ho nemohou transportovat, ale že musí přistát na určeném místě, které je od místa setkání vzdáleno 20 km cestou přes džungli. Worf vyjádří znepokojení tam letět, ale Cardassian jich ubezpečí, že se již o všechno postaral. Worf a Dax trocha neochotně souhlasí s rozšířením jejich mise a rozhodnou se tam letět.
Po průletu polem asteroidů přistanou na povrchu planety. Je noc. Oba okamžitě vyrazí na cestu, protože mají již míň než dva dny a na cestě jich čeká mnoho nebezpečí. 
Ráno zneškodní Dominionský senzor a rekonfigurují trikordéry, aby jich hlídky nemohli detekovat. Jelikož je hrozné horko, Dax se vysvleče (teda ne úplně), což má za následek, že ji častěji napadá hmyz než věčně oblečeného Worfa. 
Mezitím na stanici O'Brien a Bashir začnou hrát s Quarkem a několika Ferengama Tongo. Všichni již odstoupili, zůstali už jenom Bashir a Quark.Nakonec i přes Bashirovu nejlepší snahu Quark vyhraje. A tak musí Miles utěšit Bashira, že sice je geneticky zdokonalený, ale je jenom člověk.
Později na planetě Soukara Dax a Worf se utáboří. V noci je zase zima a tak je to tentokrát Worf, který je v tepelné nevýhodě. Trillové jsou na zimu lépe připraveni, kdežto na Q'onoSu je horko a tak jsou Klingoni lépe přizpůsobeni vyšším teplotám. Pak Worf zaslechne, že se někdo (nebo něco) blíží. Jsou to tři Jem'Hadaři. Přiblíží se natolik, že jich musí Dax a Worf zneškodnit. To se podaří, ale Dax je přitom jedním Jem'Hadarem zasažena. Naštěstí nebyl zasažen žádný důležitý orgán, ale krvácení je natolik silné, že se jej nepodaří zastavit. 
Na druhý den je Dax čím dál tím slabší, stéle musí odpočívat a krvácení sílí. Později je Dax již natolik slabá, že by její stav vyřešila pouze operace. Po jedná z mnoha přestávek se již ani nezvedne na nohy. Dax řekne Worfovi, aby šel dál, protože informace, které Lasaran má, by mohly výrazně pomoc Federaci ve válce proti Dominionu.

Worf nechce milovanou Dax opustit, ale nakonec to udělá. Dax zůstane sama a Worf pokračuje dál. K místu setkání již mnoho nezchází, ale Worf se najednou zastaví a rozhodne se misi vzdát a radší se vrátit k milované ženě. Když se k ní vrátí je ještě živá. Worf ji vezme na ramena a zamíří zpět k runaboutu.
Později na stanici Worf sedí na ošetřovně. Přijde za ním Sisko a zeptá se ho jak je Jadzii. Worf mu odpoví, že již dobře. Pak Sisko změní tón a sdělí mu, že Lasaran je mrtev. Pak se zeptá Worfa, zda-li mohl dojít až k místu setkání. Worf odpoví, že ano! Sisko prozradí Worfovi, že získáním této informace by bylo zachráněno milionů životů. Na to Worf poskytne Sisko jakési vysvětlení svého jednání. Sisko mu nato odpoví, že jako kapitán mu musí říct, že nejednal správně. Proto od nynějška již nikdy nebude mít velení během mise a nikdy nebude spolu s Dax v v jedné akci.
Poté se Sisko otočí a úplně jiným tónem mu odhalí, že jako muž, který byl ženatý, mu rozumí a udělal by to samé pro svou Jennifer. Pak Sisko odejde.
Po chvíli se Dax probere. Worf ji řekne co se stalo. Dax se za to cítí provinile, ale Worf ji to rozmluví a políbí Jadzii na čelo.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]