Wrongs Darker than Death or Night
SD : neuvedeno
N : 541
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Na stanici je klid, všichni řeší svoje každodenní problémy. Matka Kiry by měla nyní narozeniny a tak se její dcera, na ně připravuje. Kira je velmi hrdá na svou matku.
Později dostane Kira transmisi od neznámého odesilatele. Je to Dukat. Kira ho chce nejdřív vypnout, ale Dukat ji sdělí, že ji chce pouze pomoct, stejně jako mu pomohl před několika týdny Sisko. Kira ho tedy nevypne a on ji popřeje k narozeninám matky.
Kira mu to pochopitelně nezbaští, přece ji nemohl znát, umřela v jednom z táborů, ale on ji řekne, že se znali velmi velmi dobře a pravdu se nedozvěděla, protože ji otec pravdu nikdy neřekl.Pravda je podle Dukata taková, že Meru opustila rodinu, aby žila s ním. Kira tomu všemu nevěří, ale něco na tom asi bude, uvědomí si Kira, protože ji Dukat prozradí matčiny oblíbené květiny. 
Kira se na počítači snaží zjistit, že to není pravda, ale nedaří se jí to. Pak jde na Ops, kde vynadá O'Brienovi a Bashirovi, že se flákají. Pak se nehezky chová i k Odovi a on ji poradí, aby si o svém problému s někým promluvila.
Takže přijde za Siskem a vše mu řekne a jelikož naléhá, že se musí dozvědět pravdu, požádá ho, zda-li by nemohla použít Orb Času. Sisko ji jako kapitán Flotily nedovolí, vrátit se v čase a možná narušit časovou linii, ale jako Emisar ji to nakonec schválí. Kira se přepraví na Bajor, kde se vystaví účinkům posvátného Orbu.
Ocitne se v táboře, kde uvidí sebe i celou svou rodinu (otec - Tabaan a dva bratři Rion a Pool ). Poté co zneškodní dva pobudy, kteří chtěli získat příděl navíc, získá pozornost a vděk své vlastní matky. Kira se představí jako Lumara. Pak přijdou Cardassiani a odvedou hezké ženy včetně Kiry/Lumary a Meru na Terok Nor
Když jich uvedou do kajut, kde se mají ženy najíst, upravit a hezky obléct, Kira/Lumara začne přesvědčovat Meru, že se musí pokusit utéct - nějaká odbojová jednotka přece musí být na stanici aktivní a ta jim pomůže. Meru ji rozumí, také se chce dostat zpět ke svém milovanému manželovi, ale je trocha okouzlena spoustou jídla, které má nyní k dispozici. Během rozhovoru mezi Kirou a Meru, se chová Kira ke své matce velmi mile (jak jinak), co má za následek, že si ji Meru velmi oblíbí a stanou se přítelkyněmi.
Pak jsou předvedeni před prefekta stanice Gula Dukata. Zde si Dukat všimne Meru a zachová se k ni velmi dobře - odstraní ji jizvu z tváře. Meru se na Dukata vděčně zadívá, co se ale Kiře vůbec nelíbí. 
 

Později se koná nějaká party. Dukat si odvede Meru (vytrhne ji z obětí nějakému níže postavenému Cardassianovi a ona mu je zato opět vděčná), kdežto Kira skončí u nějakého starého Legata. Kiře se ho podaří opít a poté se vrátí do své kajuty, kde ale nenajde Menu, ale Bajoranského kolaboranta Baza v doprovodu dvou Cardassianů. Kira jich napadne, protože se od nich nedověděla, kde je Menu, ale Cardassiani jsou v přesile a přemohou ji a za svůj čin je propuštěna. 
O několik dní kontaktuje Kira muže z Bajoranského odboje jménem Halb. Ten ji prozradí, že Meru nebyla asi týden na stanici, udělal si s Dukatem takový malý výlet. Halb tvrdí, že Meru je kolaborant, Ale Kira brání svou matku. Pak jich přeruší Bazo, který požádá Kiru, aby ho doprovodila. Kira ho poslechne a tak ji Bazo zavede k Meru do kajuty.
Tam najde Menu krásně oblečenou. Dukat se za chvíli vynoří z vedlejší kajuty a přináší Menu její oblíbené květiny. Potom Dukata dokonce políbí. Kira nevychází z údivu. 
Když Dukat odejde, snaží se Kira vysvětlit Menu, co je Dukat vlastně zač, ale Meru Dukata brání, podle ní není takový, jak očekávala. Kira se ji zeptá, jak tak rychle mohla zapomenout na svého manžela a rodinu, ale Meru ji začne tvrdit, že nezapomněla. Kira ji vůbec nevěří a obviní ji, že je kolaborant a rozhořčená odejde. 
Později dá Halb Kiře náušnici s výbušninou, kterou senzory Cardassianů neodhalí. (Bomba se nedá deaktivovat a její dosah je asi 20 metrů.) Kira je rozhodnuta umístit výbušninu někam do Dukatovy kajuty i přesto, že tam bude její matka. Aby se dostala k Menu, přesvědčí stráže, že se jí chce omluvit za to, řekla. Stráže ji pustí. Kira projde přes kontrolu až do kajuty Meru, kde se Kira své matce omluví. Meru její omluvu přijme.
Pak dá Dukat Menu chip s nějakou nahrávkou a odejde do vedlejší kajuty. Meru si chip pustí a Kira zatím umístí bombu. Kira chce již odejít, ale zaslechne, že nahrávka je od jejího otce pro Meru, ve které popisuje jak se má a poděkuje ji vlastně za záchranu života, protože s nim teď dobře zacházejí. Meru začne plakat a Kira si uvědomí, že když může její otec odpustit Menu, tak by to měla i ona. Ale bomba je již aktivována! 
Kira okamžitě vykřikne, že je tady bomba a vyvede Meru i Dukata! z kajuty. Bomba exploduje. Dukatovi ani Menu se nic nestane, ale když chce Meru poděkovat Kiře za záchranu, zjistí, že zmizla.
Kira zavře Orb.
Později na stanici Kira vypráví Siskovi, co zažila. Jedna její část by ji nejradši zabila, ale ta druhá - přece je to její matka.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]