The Final Frontier
SD : 8454.1
Stránka převzata z www.startrek.cz
V Neutrální zóně je planeta Nimbus III, zvaná též planetou galaktického míru. Tuto planetu kolonizovali svorně Klingoni, Romulané a Spojená Federace Planet. Sem přichází emocionálně založený Vulkan Sybok, obdařený pár zvláštními mentálními schopnostmi. Hledá Boha - a nutně k tomu potřebuje kosmickou loď.
Se svými následovníky Sybok zabere hlavní město planety, Paradise City, a zajme tři konzuly planety - zástupce Federace Talbota, vysloužilého klingonského generála Korrda a Romulanku Caithlin Dar.
Kirk, Spock a McCoy jsou mezitím na výletě v Yosemitu. Kirk málem spadne ze skály, ale Spock ho zachrání. Zábavná dovolenka je přerušena naléhavým příkazem Federace: letět na Nimbus III a vyřešit tamní problémy. Kirk argumentuje tím, že Enterprise není po poslední misi ještě 100% funkční - nefungují dokonce ani transportéry. No, ale komu to vadí - Enterprise pošle pro tři zálesáky raketoplán. 
Když Enterprise doletí na Nimbus III, výsadek vedený Kirkem, Spockem a McCoyem je zajat Sybokovými muži. Spock pozná v Sybokovi svého nevlastního bratra (syna Sareka a vulkanské kněžky, se kterou se znal předtím, než si vzal Spockovu matku) Sybok převezme velení Enterprise a navede ji na kurs skrz energetickou bariéru, obklopující střed Galaxie. Touto bariérou ještě neprorazila jediná loď.
Spock, Kirk a McCoy se Scottyho pomocí uniknou z lodního vězení, kam je Sybok zavřel. Podaří se jim vyslat nouzový signál a kontaktovat Flotilu - nebo si to alespoň myslí. Jejich zprávu totiž ve skutečnosti zachytí Klingonská loď, pronásledující Enterprise.
Sybok znovu chytí Kirka, Spocka a McCoye. McCoye a Spocka pomocí svých mentálních schopností zbaví jejich vnitřního utrpení, souvisejícího se špatnými události jejich života. Kirk ale odmítne, prohlásí, že jeho bolest z něj dělá toho, kým je - proto ji potřebuje. Když to slyší Spock a McCoy, i oni odmítnou.
Sybok provede Enterprise bezpečně energetickou bariérou - a za ní se skrývá planeta. Že by to byl opravdu mýtický svět, sídlo Stvořitele Vesmíru, Vulkanům známé jako 'ShaKaRee', Romulanům jako 'Vorta Vor', Klingonům jako 'QuieTu' a Pozemšťanům jako 'Eden'? Sybok se vzdá kontroly nad lodí, protože doletěl tam, kam chtěl.
Kirk se rozhodne neznámou planetu prozkoumat a tak se spolu s McCoyem, Spockem a Sybokem vydávají v raketoplánu na povrch. Scotty pokračuje ve snaze opravit transportér. 
Dole na planetě se skupině cestovatelů zjeví Bůh. Každý v něm vidí svou vlastní verzi, svůj vlastní obraz svého Boha. Protože Enterprise je první, kdo ho našela, právě ona bude využita, aby roznesla jeho podstatu do nejvzdálenějších prostor Vesmíru. A Kirk pronese památnou větu: "K čemu Bůh potřebuje kosmickou loď?". Bytost chce vědět, co je Kirk zač, že ho nezná. Kirk prohlásí, že Bůh tedy není žádný Bůh, když ho nezná - a bytost po něm skočí... Sybok, když vídí, že se nechal zlákat k mnoha špatnostem intrikami tohoto zlého stvoření, zaútočí na něj. Tím poskytne Kirkovi, Spockovi a McCoyovi čas uniknout.
Entergetická bytost ale poškodí raketoplán. Naštěstí už jsou transportéry Enterprise skoro opravené a tak jsou McCoy a Spock přeneseni na palubu. Pak ji ale napadne Klingonská loď, je nutné zvednout štíty a tak Kirk zůstane na planetě sám spolu se zlým bohem. Spock se na poslední chvíli stihne s Klingony dohodnout a společně Kirka zachrání.
Tím se opět dokáže, že Klingoni a Federace mohou spolupracovat za společným záměrem. Reprezentanti všech tří mocností se vrátí na Nimbus III, zatímco Enterpise letí na Zemi, aby Kirk, Spock a McCoy mohli dokončit zaslouženou dovolenou v Yosemitu.
Thanks to Valeris