Haven
SD : 41294.5
N : 105
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise přilétá na Haven, známou planetu ráje galaxie. Náhle je Troi poslán balík z planety. Je to mluvící skříňka, která ji informuje, že její matka a její snoubenec jsou dole na planetě. Její dlouho určené manželství je náhle velmi blízko. Není nadšena, protože po svatbě by musela odejít z Enterprise.
Millerovi (její snoubenec s rodiči) se přenesou na palubu a Deanna se poprvé setkává s Wyattem. Zdá se podivně udiven jejím zjevem. Poté, co zamíří do kajut, přenáší se i Deannina matka se svým sluhou, panem Homnem. Lwaxana je trochu výstřední, dělá jí velmi dobře, když může každého informovat o jeho myšlenkách a je přesvědčena, že každý muž, kterého potkala má o ní chtivé myšlenky. Picard se nabídne, že ji ponese zavazadlo, ale to je pro něj příliš těžké (k radosti Lwaxany) a vzbuzuje zvědavé pohledy posádky na chodbě. Picard s důstojností mizí tak rychle jak jen může.
Deanna a Wyatt se seznamují, ale ona není to, co očekával. Už od dětských let, byl v jeho mysli obraz ženské tváře, který několikrát zahlédl a tak očekával, že tvář patří Deanně. Zatím se v dosahu senzorů objevuje neidentifikovatelná loď. Enterprise musí planetu bránit, protože Haven patří k Federaci. Jak se cizí loď přibližuje, zjišťují, že jsou to Tarelliáni. Tarelliáni jsou obětmi jedné staré biologické války -- choroba, kterou jsou infikováni je přenosná a neléčitelná, a proto si ně musejí dávat velký pozor.
Zatím, Deanna začíná měnit svůj názor na slib, který dala jako dítě. Hádá se o to během hostiny, která dosáhla horečnaté úrovně (hlavně kvůli panu Homnovi, který je už značně "společensky unaven" a neustále vyzvání na zlatý gong). Rozrušená Deanna odchází. Tareliáni volají Enterprise, a k velkému překvapení, na palubě je Wyattova dívka ze snu, jako jedna z obětí choroby. Wyatt jako doktor se rozhodne přenést se tam a pokusit se vyléčit jejich chorobu. To vyřeší všechny problémy: Tareliánská loď se rozhodne nezastavovat na planetě Haven jak původně plánovala a tím, že je Wyatt pryč, je Deannino manželství zrušeno dříve než začalo. Millerovi odjíždějí, stejně jako Lwaxana, která si neodpustí dloubnutí do Picarda, o jeho chlípných myšlenkách.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]