The Big Goodbye
SD : 41997.7
N : 113
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise cestuje do kvadrantu Korona IV, aby pozdravila Jarady, hmyzu podobnou rasu, která je posedlá diplomatickým protokolem. Picard je musí pozdravit v jejich jazyku bez jediné chyby, a je to velmi složitý pozdrav. Deanna, která vycítí, že Picard na pozdravu pracuje až moc tvrdě, ho přesvědčí, aby vyzkoušel nově vylepšený simulátor.
Picard, tedy vstoupí do fiktivního světa Dixona Hilla, soukromého vyšetřovatele. Vejde do kanceláře, kam vzápětí vstoupí krásná žena a prosí ho o pomoc. Picard je první návštěvou úplně unesen, a pozve Bev, aby šla příště s ním, spolu s historikem Panem Whalenem. Data, který nemůže pochopit přitažlivost postavy Dixona Hilla, rychle přečte veškerou literaturu o této postavě jaká, kdy byla napsána a na své přání jde také. Tři muži vstupují do fiktivního města (Beverly se trochu opozdila), kde je Dixon Hill (Picard) okamžitě po příchodu zatčen za vraždu (kterou nespáchal) oné ženy, kterou potkal posledně, a u které se našla jeho vizitka. 
Zatím, co jsou uvnitř, otřese lodí Jaradanská sonda dlouhého dosahu a nějak zapříčiní problémy s kontrolou simulátoru. Ještě krátce poté dovolí dveře, aby Bev vstoupila, ale pak už se nikdo nemůže dostat tam ani ven. Jak se loď blíží k místu setkání, Riker posílá Geordiho, aby přivedl Picarda ze simulátoru, který teprve teď zjistí, že nelze vstoupit ani vyjít. Geordi s Wesleym se okamžitě dávají do práce.
Zatím uvnitř Picard/Hill je po dlouhém vyšetřování propuštěn a všichni čtyři se vracejí do Hillovy kanceláře, kde jsou ohrožováni Felixem Leechem, známým nepřítelem Dixona. Whalen se pokouší sebrat Leechovi zbraň, ale ten na něj vystřelí a skutečně ho poraní. Picard předpokládal, že simulátor je schopen takovým událostem zabránit, ale teď si uvědomuje, že něco musí být špatně. Vyrazí Leechovi zbraň z ruky, a ten uteče. Picard se pokouší přivolat východ, ale bez účinku.
Později, zatím co pokračují opravy simulátoru a Jaradané se dožadují pozdravu, ale pouze od kapitána, se znovu se objevuje Leech tentokrát se svým bossem, Cyrusem Redblockem. Vzápětí přichází Hillův pomocník, poručík Bell, a je také odzbrojen a postrčen k ostatním. Redblock požaduje na Hillovi, aby mu vydal "tu věc", kterou mu slíbil najít. Picard odhalí, že on ve skutečnosti není Dixon Hill, ale Redblock jen začne vyhrožovat tím, že zabije Beverly.
Picard ho znovu přesvědčuje, že on není z tohoto světa. Když v tom se všichni ocitnou ve sněhové vánici. To se konečně Geordimu a Wesleymu podařilo odblokovat dveře. Redblock, který je nyní přesvědčen, stále zadržuje Picarda a ostatní (přede dveřmi nikdo není, protože je počítač přenesl do jiného simulátoru) a pak vystupuje z místnosti i s Leechem, aby vyplenili tento nový svět. Oba jsou ale náhle zrušeni (rozpuštěni).
Picard se vrací na můstek právě včas, aby perfektně pozdravil Jaradany, a loď letí dál.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]