Hide And Q
SD : 41590.5
N : 111
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Navazuje na TNG:"Encounter at Farpoint" (Q timeline)...
Enterprise je na cestě pomoci obětem náhlé exploze v důlní kolonii. Když v tom je opět chycena do silového pole Q. Objevuje se Q [Zvukový záznam...] a nabízí posádce "splnění jejich nejnemožnějších přání a snů". Zdá se, že se Q zvláště soustředí na Rikera.
Picard se nejprve snaží pozdržet Q dokud se nevyřeší nouzový stav v kolonii. Poté protestuje proti opakovanému uchvácení své lodi. Ale když Riker řekne, že "Nemáme čas na vaše hry",Q odpovídá, "Někdo tady mluvil o hrách?" a přenáší všechny z můstku kromě Picarda na neznámou pustou planetu. Picard je uvězněn na můstku, bez možnosti spojení se zbytkem lodi a bez kontroly nad lodí.
Q se s Rikerem posadí do hlavního stanu francouzského maršála (z Napoleonských válek), a sdělí pravidla hry. Jejím smyslem je "umí někdo z vás přežít?" Hra je ale úplně nespravedlivá, jak se Q sám pochlubí. [Q se směje Worfovi...] Když Tasha začne protestovat, Q jí vrací na můstek, který slouží jako trestná lavice. Q mizí z planety a mluví s Picardem, kdy se odhalí, že pravým důvodem hry je vyzkoušet, zda je Riker hoden daru, který pro něj Q připravil.
Když se (na planetě) objevují útoční, zvířatům podobní vojáci, kteří se přibližují k posádce, Q přebírá Datovo místo a informuje Rikera, že mu byla dána síla Q. Q ho přesvědčuje, aby ji použil a poslal celou posádku zpět na loď, což udělá. Poté mluví s Q, který vysvětluje, že lidstvo je schopné růstu, schopnost, kterou Q nemá. To velmi zaujalo Q-Kontinuum a přejí si, aby se k nim Riker připojil, aby tuto vlastnost mohli studovat. Riker odmítá, ale na to Q okamžitě mizí a vrací posádku zpět na planetu s vojáky. Wesley a Worf jsou smrtelně raněni, to rozzlobí Rikera na nejvyšší míru a uvězní vojáky v silovém poli a posílá všechny zpět na Enterprise.
Později při rozmluvě s Picardem slibuje, že nebude používat svou moc. Souhlasí ale s Picardem, že pokušení by se později mohlo ukázat jako příliš velké. Naneštěstí, když přilétají k důlní katastrofě a Riker uvidí mrtvé, zakrvácené děti, okamžitě lituje svého slibu. Vrací se na loď a svolává poradu vyšších důstojníků.
Na poradě se objevuje Q a obviňuje Picarda ze žárlivosti. Riker se pokouší obdarovat své přátele: vrací Geordimu zrak, udělá Wesleyho dospělým, Worfovi daruje Klingonskou ženu a Datovi nabídne změnu na člověka. Všichni odmítají, protože nechtějí, aby za to museli celý život děkovat. Riker nakonec odmítá moc Q a Q je svými nadřízenými vtažen zpět do Q-Kontinua.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]