Too Short A Season
SD : 41309.5
N : 112
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Guvernér Karnas z Mordanu IV hlásí, že se teroristé zmocnili rukojmých a chtějí mluvit pouze s admirálem Markem Jamesonem. Enterprise tedy vezme na palubu už velmi starého Jamesona, trpícího Inversonovou nemocí, spolu s jeho ženou.
Po krátkém pobytu na palubě se Jameson své ženě zdá mnohem silnější, ale nato se zhroutí bolestí. Tvrdí, že to nic není "pouze tělesné změny", které, jak byl varován od svého doktora, má očekávat. Ale Beverly zjistí, že jeho poslední lékařské záznamy jsou staré přes dva měsíce. Později Jameson šokuje posádku na můstku, když odhodí své pojízdné křeslo (něco co by neměl být schopen udělat) a odhalí svou nemoc jako podvod.
Ale poté co Jameson začne vypadat mladší a mladší je znovu sražen bolestí a jeho žena zavolá Dr. Crusher na pomoc. Picard se vyptává Jamesona a nakonec zjistí co se doopravdy stalo: Jameson, před ne příliš dlouhou dobou, navštívil Cerebus II, aby podstoupil léčbu, která mu měla vrátit mládí. Užíval jí postupně po měsících, ale poté když se objevila tato krize, nevzal si jenom úplně celou svou dávku, ale také manželčinu. Za krátkou dobu se Jameson tajně spojuje s Karnasem, kdy zjistí, že žádní teroristé neexistují: Karnas sám drží rukojmí kvůli blíže neurčené pomstě na Jamesonovi.
Poté co Jameson velí Enterprise zrychlit na maximální warp, aby dříve dospěly na Mordan, Picard s ním soukromně mluví (teď Jameson vypadá asi na pětadvacetiletého), a konečně vyslechne pravdu starou 45 let: když posledně mluvil s Karnasem, místo toho, aby vyjednával o vydání rukojmích raději dal Karnasovi zbraně, které chtěl, ale současně je dal také jeho nepřátelům a bezděčně tím způsobil čtyřicetiletou občanskou válku.
Když přilétají na Mordan, Jameson chce vést ozbrojený výsadkový team, je ale sražen další křečí. Karnas volá Enterprise a požaduje Jamesona do pěti minut. Ten pomalu umírá, ale přesto se přenese dolů a nakonec dokáže přesvědčit Karnase, že on je Mark Jameson. Jeho buňky se smršťují a Jameson umírá v kruté bolesti. Karnas, i když je o svou pomstu ošizen, osvobozuje rukojmí a souhlasí pohřbít Jamesonovo tělo na Mordanu. Enterprise, smutná ze ztráty, odlétá.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]