11001001
SD : 41365.9
N : 116
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise přistává na Hvězdné základně 74 kvůli seřízení počítače a tolik potřebnému odpočinku. Údržbářský team, čtyři Binarové (rasa, která žila tak dlouho se svým počítačem, že jejich myšlení je prakticky binární) se zdá, že jsou trochu neklidní, ale není důvod se domnívat, že by mohli ohrozit loď. Picard odchází z lodi, a Riker se začne procházet po lodi, když před tím zanechá na můstku Wesleyho, který je Bynary fascinován.
Nakonec přijde Riker k simulátoru, aby vyzkoušel vylepšené programy. Zvolí si jazzový bar v New Orleans 1958. Poté co chvíli hraje s kapelou na trombon, začne flirtovat s ženou u baru (sám si stvořil podle svých představ) jménem Minuet. Picard přichází o nějakou chvíli později a Minuet ho okamžitě pozdraví ve francouzštině a zve ho na skleničku, nebo aby jen zůstal.
Náhle, Wesley zburcuje Data, který je ve své kajutě, a hlásí, že je problém se zásobníkem antihmoty, který se, jak se zdá, chystá explodovat. Data okamžitě nařizuje evakuaci, a všichni odcházejí, kromě Picarda a Rikera, kteří záhadně poplach neslyšeli.
Poté co všichni opustí loď, zásobník se nevysvětlitelně regeneruje, a loď míří warpem někam pryč. Zatímco se posádka na základně pokouší vymyslet způsob jak získat Enterprise zpět, Picard s Rikerem si teprve nyní uvědomí, že se je Minuet pokouší v simulátoru zdržovat, a tak odcházejí. Okamžitě zjistí, co se stalo. Protože nechtějí, aby Enterprise padla do cizích rukou, zamíří nejprve do strojovny, kde spustí autodestrukční program. Poté se přenesou přímo na můstek. Tam najdou Binary v bezvědomí, umírající a volající o pomoc.
Loď dosahuje Binaru, planetu Binarů, která je také mrtvá. Picard a Riker se vracejí do simulátoru a žádají Minuet o vysvětlení. Zdá se, že hvězda v tomto systému se stala supernovou, a elektromagnetická vlna vyřadila z činnosti ústřední počítač planety. Enterprise byla potřeba k tomu, aby se měly kam uložit data z planety (paměť je zcela zaplněna daty) během doby, kdy bude počítač mimo provoz. Picard a Riker pracují ve dvojici a jen tak se jim podaří vložit heslo k přístupu do počítače Enterprise a posléze na dálku restartovat počítač na planetě. Binarové znovu ožijí (když předtím měli už namále) a jsou vzati do vazby. Ale předtím, když se jich Picard ptá proč se prostě nezeptali, odpovídají: "Mohli jste říct ne" Loď se nepoškozena vrací na Hvězdnou základnu. Když se, ale Riker vydá hledat Minuet, kterou si "oblíbil", zjistí, že to byl výtvor Binarů a teď je navždy ztracena.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]