Angel One
SD : 41636.9
N : 115
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise pátrá po trosečnících z nákladní lodě Federace Odin. To ji přivede na Angel I, planetu s matriarchátem na úrovni vývoje přibližně jako ve dvacátém století na Zemi. Picard posílá výsadkový team (nechává za sebe mluvit Troi), ale až poté když jim Paní Beata nerada povolí návštěvu planety. Nejprve se pouze střetávají s odmítavostí a nedůvěrou. Ale poté když Beata "donutí" team ke slibu, že si odvezou trosečníky pryč, jim Beata poskytne několik cenných informací: jsou zde čtyři trosečníci, vedeni mužem jménem Ramsey a co je důležitější -- jsou na tomto světě pronásledováni. Zatím na lodi Wesley s několika svými spolužáky se nakazily lehčí nemocí když byli lyžovat v simulátoru. Beverly nemůže však určit jak se nemoc přenáší.
Riker zůstává v místnosti s Beatou, která se ho pokouší svést, zatímco výsadkový team nachází Ramseye. Naneštěstí objeví, že nic není tak jak se prve zdálo. Ramsey a jeho přátelé si tuto planetu zamilovali, a chtějí bojovat za rovnost pohlaví. Protože jsou to všichni civilisté, Enterprise je nemůže přenést násilím. Když se vrátí zpět do města a vyjadřují svoji lítost Beatě, ta odvětí, že je tedy musí odsoudit k smrti. Zatímco Enterprise dostane zprávu aby se přemístila k Neutrální Zóně, kde se pravděpodobně chystají Romulané ke střetu, se virus tak rozšířil, že Picard i Worf jsou mimo službu a Geordi přebírá velení.
Riker s ostatními se chystá k odchodu, protože očekává, že se Ramsey nenechá chytit ještě po dlouhý čas. Ale právě, když se mají přenést, vchází dovnitř Ramsey. Ramseyovi se v obličeji zračí nevyhnutelnost své smrti. Ramsey a jeho lidé s rodinami jsou totiž pevně přesvědčeni neustoupit ze svých požadavků a raději zemřít než, aby odešli. Riker se je pokouší přenést násilím, ale je zadržen Beverly, která vyhlásila lékařskou pohotovost. Riker posílá nahoru Data, jediného člena posádky, který je imunní vůči infekci, s rozkazy dostat se k Neutrální Zóně "před tím než bude pozdě."
Data, ale vyplní Rikerovy rozkazy doslova a zůstává na orbitě tak dlouho jak jen může. Riker ještě těsně před ohlášenou popravou naposledy požádá Beatu, aby je ušetřila. Snaží se jí přesvědčit, že nebojuje s revolucí, ale s evolucí.
A Beata podruhé přikáže zastavit popravu, a spolu s radou se rozhodne místo toho poslat Ramseye a jeho následovníky do exilu. Beverly nalezne očkovací látku, která ničí virus a loď zamíří k Neutrální Zóně.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]