The Host
SD : 44821.3
N : 197
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Na palubu Enterprise, přichází Velvyslanec Odan, Trillský vyjednavač. Jak ho Beverly zmerčí, řekne si, že musí být její, a sbalí ho. Odan má urovnat spor mezi dvěmi měsíci planety Peliar, ale není tím, kým se zdá. Deanna Troi z něj pociťuje emotivní fluktuace, a když se před svou kajutou s Beverly rozloučí, vejde na toaletu a je vidět, že v jeho břiše se cosi hýbe.
Druhý den jde Beverly do kosmetického salónu na Enterprise a plácá na sebe různé pleťové sajrajty. V tom vejde Deanna, která sem zřejmě denně chodí, (taky už není nejmladší) a všimne si Beverly, kterou tu ještě nikdy neviděla. Beverly se nejprve snaží vymluvit, ale nakonec z ní Deanna dostane, že se do Odana zabouchla. Mezitím co se Beverly s Odanem olizují, Enterprise dorazí k Paliaru. Ale nic nejde tak jak si naplánovali. Odan nejprve odmítne přenos paprskem, s tím, že se při tom necítí dobře. Riker ho tedy vezme do raketoplánu, a oba zamíří k povrchu planety. Když se ale vzdálí od Enterprise, vypálí na ně loď, která obíhá nad Peliarem. Odan je odhozen, ze svého křesla a je zraněn. Riker se udrží, dokáže raketoplán stabilizovat a rychle zamíří k Enterprise. Chce se nejprve s Odanem přenést paprskem, ale Odan sýpe, že to nepřipadá v úvahu. Odan je smrtelně raněn a téměř již nežije, když je přepraven na ošetřovnu. Tam Beverly zjistí, že Odanovo tělo je už mrtvé, ale druhý tvor - symbiont, v jeho břiše, je pořád naživu. Symbiont je vlastně parazitem a také skutečným Odanem, který po smrti svého hostitele přechází do jiného těla.
Beverly vyjme z mrtvého těla symbionta a umístí ho do stáze, ve které může zůstat maximálně 40 hodin, déle už není jistota, že se z toho ještě dostane. Protože Odan může přežít i v lidském těle, (jak Beverly zjistila), Riker se přihlásí jako dobrovolník, že dočasně přijme Odana k sobě, aby ho jednak zachránil a jednak mohl vyjednávat se znepřátelenými stranami. Není to pro Rikera zrovna bezpečné, ale funguje to.
Teď ale vyvstane další problém. Riker/Odan musí přesvědčit guvernéra Leku a oba zástupce znepřátelených stran, že on je opravdu Odan. Za druhé, Rikerovo tělo, pomalu ale jistě symbionta odmítá, a není jisté, jak dlouho může Odana nosit, než to ohrozí její život. Když Riker dokáže přesvědčit zástupce, aby alespoň přistoupili k vyjednávání, že sami poznají, jestli je skutečný Odan, jde si odpočinout do své kajuty. Po chvíli přijde Beverly, aby zkontrolovala jeho stav. Riker/Odan jí ale řekne, že ji stále miluje, že se na jeho vztahu k ní nic nezměnilo a stále po ní touží. Zdá se, že Beverly podlehne Riker/Odanovým dotykům, ale pak se zděšeně odtáhne a rychle odejde z kajuty. Riker za ní hledí s očima plnýma smutku.
Začne vyjednávání a Riker/Odan se ujímá své funkce. Zástupci ho akceptují, a i Beverly si uvědomí, že muž kterého miluje je stále tady a naživu - uvnitř Rikerova těla. Naneštěstí, Rikerovo tělo, už není schopné dál snášet přítomnost symbionta. Odan Beverly zapřísahá, aby ho vyňala z Rikerova těla ihned po tom co vyjednávání skončí, bez ohledu na to jestli už dorazil nový hostitel z Trillu. Beverly mu to nerada slíbí.
Naštěstí je vyjednávání úspěšné a brzy skončí. Odan je opět vyjmut z Rikerova těla a umístěn do stáze, kde bude čekat na dalšího hostitele. Beverly píše zprávu ve své pracovně a čeká, až bude Odan v novém těle, které přijelo i lékařským personálem z Trillu. Někdo přichází a Beverly zvedne oči od práce. Je to Odan, ale v ženském těle. Odan Beverly chladně pozdraví, ale pak řekne, že ji stále miluje. Beverly je ale zmatená, něco takového neočekávala a řekne Odaně, že ačkoli jí také miluje, jejich vztah nemůže takhle pokračovat. Odan kývne, ale před odchodem ještě Beverly dlouze políbí.

Copyright © 1999 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]