Prime Factors
SD : 48642.5
N : 110
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Posádka Voyageru se potkává s rasou známou jako Sikariané, kteří jsou známí svojí pohostinností. Katka udělí posádce volno. Harry Kim se seznámí s jednou Sikariankou jménem Eudana, která ho zavede na jedno romantické místo. Harry se však dovídá, že toto místo je vzdáleno 40000 světelných let ( asi na půl cestě domů ), po návratu to oznámí Janeway a ta začne vyjednávat s představitelem Sikarianů ( Gath ), zda-li by nebylo možné vyměnit tuto technologii, třeba za kompletní knihovnu Federace ( Sikariané si velmi váží příběhů ). Gath však výměnu odmítá s odůvodněním, že dávat technologii jiným rasám, by porušilo jejich zákony.
Mezitím však Harry dostane nabídku od Jareta ( Sikarian ), který by byl ochoten udělat výměnu. Gath a Janeway se nepohodnou, Janeway mu vyčte, že pouze jedná pro svoje potěšení a nikdy ji nechtěl tu technologii dát ( Gath měl zájem pouze o Katku ). A následně vydá Katka rozkaz, aby se posádka vrátila na palubu, že odlítají. To se však nelíbí Sesce, která přesvědčí B’Elannu, aby se pokusili tu technologii s Jaretem vyměnit. Jdou do transportního boxu chtěje se přepravit, ale transportní box je zablokován a následně jsou překvapeni Tuvokem, který zablokoval přenos na planetu. Ale k přepravení Sesky a B’Elanny se on sám jde provést výměnu.
Za chvíli se vrátí i ze zařízením a ve strojovně ho předá B’Elanně. Ta neuposlechne jeho rozkaz a zkusí zařízení aktivovat. To má však za následek katastrofu ( přetížení jádra ) a B’Elanna je nucena zařízení zlikvidovat. Později je Tuvok a B’Elanna na koberečku. Kapitán vynadá Torres, ale nedokáže pochopit Tuvoka. Ten ji vysvětlí, že ona to udělat nemohla a tak se obětoval. Vynadá mu taky, protože by nikdy nechtěla, aby si pro ní takto obětoval.

Lepší synopse se připravuje...

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]