Elogium
SD : 48921.3
N : 118
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Voyager objevil hejno bytostí žijících přímo ve vesmíru. Brzy po objevení hejna se dostal Voyager do elektroforetického pole, vysílaného těmi bytostmi, které v podstatě znemožní manévrování lodi. Elektroforetické pole začne působit na Kes a urychlí její metabolické funkce (neustále jí) a taky se předčasně nastartuje reprodukční proces, který se u Ocampů (Ocampové žijí asi 7-8 let, Kes jsou 2, reprodukční věk je mezi 3-5 lety) nazývá Elogium. Avšak Elogium nastává u Ocampů právě jednou, a tak jestli chce mít Kes dítě, tak ho musí mít teď.
Neelix je z toho šokován, a tak hledá radu u Tuvoka. Mezitím, Janeway uvažuje o tom, že Voyager se bude muset stát více-generační lodí i když na to vůbec není připraven. Později Neelix řekne Kes, že je připraven stát se otcem, ale Kes již nechce. Odůvodňuje to tím, že ona je příliš mladá a není na to ona připravená.
V hejnu bytostí se objeví podobná, ale daleko větší bytost, která začne Voyager napadat. Chakotay brzy zjistí, že pro tutu bytost je Voyager vlastně potencionální sexuální konkurent, a proto musí vymyslet způsob jak bytosti naznačit, že ji nechtějí konkurovat. 
Nakonec se jim to podaří, dostanou se z hejna, elektroforetické pole přestane působit na Kes a podle Doctorova průzkumu, se zdá, že si asi Elogium prožije ještě jednou. Což ji a Neelixe velmi potěší. 
Nakonec za kapitánem do pohotovostní kajuty přijde praporčík Wildman a sdělí ji, že čeká dítě. Otec dítěte však zůstal na DS9.

Lepší synopse se připravuje...

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]