The 37's
SD : 48975.1
N : 120
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Voyager objeví pomocí senzorů těleso vznášející se ve vesmíru, které se skládá ze korodovaného železa a částečně z benzínu. Poté co se loď dostane na vizuální dosah k tělesu zjistí, že je to auto ze Země, pocházející z 20. století!
Paris zprovozní rádio v autě a zjistí, že přímá SOS signál pochází z nedaleké planety. Kvůli atmosférickým poruchám není možné se transportovat na povrch, a tak se Janeway rozhodne s Voyagerem přistát. [Tuvok informuje posádku o tom, že loď bude přistávat.]

Výsadkový team zjistí, že signál vysílá staré opuštěné letadlo ze Země. Posádka dále objeví hluboko v podzemí místnost obsahující 8 kryogenicky uspaných lidí ze Země, mezi nimiž je i Amelia Earhart (pilotka, která záhadně zmizela ze svým letadlem v 20. století).

Poté co podařilo uspané probrat, a všicni vyjdou před jeskyni, začne po nich střít skupina obyvatel této planety, kteří se mylně domnívali, že posádka USS Voyageru jsou Briori, nepřátelská rasa, která unesla víc než 300 lidí ze Země v roku 1937 a zotročila je na této planetě.
Později se kapitán dozvídá, že zotročení lidé se kdysi dávno vzbouřili a zabili svoje zotročovatele. 8 přeživších 37níků se stali historickými osobnostmi a kryogenická místnost byla jejich svatyně. Od té doby potomci původních 300 obyvatel kultivovali planetu a vytvořili si zde nový domov, který se velmi podobá Zemi. Posádka USS Voyageru je zvána, aby zde zůstala a zapojila se do již existující společnosti.
Janeway dá každému členu možnost zůstat na této planetě a založit si zde nový život, ale nikdo její výzvu nepřijme.

Galerie obrázků

Výsadkový tým v jeskyni

Výsadkový tým

Obyvatel planety střílí

Voyager v atmosféře

Amelia Earhart sladce spí

Voyager startuje

Lepší synopse se připravuje...

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]