Initiations
SD : 49005.3
N : 121
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Komandér Chakotay si zapůjčil raketoplán, aby mohl provést Pakra, samotářský indiánský rituál na oslavu památky svého mrtvého otce, ale přitom se dostal do teritoria Kazon-Oglů a stal se cílem Kazonského mladíka, který se pokouší získat válečnické jméno u kmene Oglů zabitím Federálního nepřítele.
Chakotay odzbrojí a poté zničí Kazónský raketoplán, ale ještě předtím transportuje z jeho paluby jedinou přeživší bytost - chlapce jménem Kar. Brzy jsou oba vtaženi vlečným paprskem na palubu velké Kazonské lodě (třída Predátor), která přiletěla vyšetřit důvody zaznamenané exploze. Loď je pod velením Razika a Halize, kteří uvězní Chakotaye. Chakotay se poté dovídá, že Kar zlihal ve své první misi, nevyslouží si jméno a musí být zabit - Chakotayem. Chakotayovi spolu s Karem se podaří utéct, ale jejich raketoplán je zničen. Těsně před zničením se transportují na povrch měsíce, který je bojovým cvičištěm Oglů.
Mezitím začne Voayger hledat Chakotaye a následně zjistí, že asi bude na jednom měsíci třídy M. Spolu s výsadkem z Razikovi lodě nakonec najdou Chakotaye a Kara, který právě stojí nad Chakotayem s namířeným phaserem připraven vystřelit a získat si tak jméno. Ale náhle se otočí a zabije Razika, ze slovy, že Razik byl jeho nepřítelem. Haliz se stává vůdcem Oglů a uděluje Karovi jméno.

Další obrázky :
 

Galerie obrázků

Chakotay uvězněn Kazon-Ogly

Kar míří na Chakotaye

Výsadek na kazonkém měsíci

Lepší synopse se připravuje...

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]