Prototype
SD : neuvedeno
N : 129
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Posádka Voyageru najde deaktivovaného humanoidního robota vznášet se ve vesmíru. Transportují ho na palubu a poručík B'Elanna Torres ho po probděné noci opraví.

Když přijde k "životu" tato umělá cítící bytost, Automatická Jednotka 3947, vysvětlí B'Elanně, že jeho druh je na pokraji záhuby a zeptá se, zda-li by nemohla postavit prototyp, který by uměl stavět další jednotky. Po rozhovoru s kapitánem, která ji vysvětlí, že postavení prototypu by bylo v přímém rozporu s Primární direktívou, B'Elanna odmítne pomoct Automatickým Jednotkám.

Mezitím však Voyager lokalizuje loď Pralor, z které 3947 pochází. B'Elanna se s robotem loučí v přepravím místnosti, když ji náhle robot omráčí a unese. Janeway je tak donucena střílet na loď Pralor, která je však daleko silnější a kdyby B'Elanna neslíbila robotovi, že postaví prototyp, tak by Automatické Jednotky zničili Voyager. Voyager je nucen se stáhnout.
 

Zatímco Torres staví prototyp, kapitán spolu s posádkou vypracovávají plán jak ji zachránit. Jediným řešením se zdá, aby se Paris pokusil v raketoplánu dostat přes štíty Praloru a transportoval B'Elannu. Plán má jediný háček, potřebují něco co Pralor aspoň trocha zaměstnalo. Do sektoru se přiblíží další takřka identická loď - Cravic. Automatická jednotka 122, která této lodi velí, oznámí Janeway, aby se nepřibližovala k Praloru, jinak bude Voyager zničen. A tak Janeway zjišťuje, že se připletli do války robotů. Pralor a Cravic po sobě zuřivě střílí, což je ideální věc, která zaměstnává Pralor natolik, aby to umožnilo Parisovi provést plán. B'Elanně se podaří sestrojit prototyp, ale když zjistí, že ho stavěla kvůli tomu, aby Pralorským automatickým jednotkám umožnila vyhrát válku, zničí ho. 3947 ji opět omráčí paprskem, ale již o několik sekund později, ji Paris transportuje na palubu raketoplánu a zachrání ji.
Voyager opustí sektor a obnoví kurs směr Alfa Kvadrant.
 

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]