Alliances
SD : 49337.4
N : 131
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Navazuje na VOY:"Maneuvers"... (Kazon timeline)
Poté co je Voyager již poněkolikáté napadnut Kazony a jeden člen posádky zemřel, Chakotay apeluje na Janeway, aby začala více přemýšlet jako Makista.
 
Janeway ví, že musí posílit pozici Voyageru v tomto Kvadrantu a ačkoliv je to těžké rozhodnutí a příčí se všemu v co věří, souhlasí s podnikáním kroků, které by vedli k strategické alianci s několika Kazonskými klany.
Neelix se nabídne, že poletí na planetu Sobras, kde mají Kazoni kolonii. Tam kontaktuje svého známého Jal Tersu s klanu Pommar, který by mu mohl pomoci navázat kontakt s Maje tohoto klanu.
 

Mezitím je počáteční jednání Janeway s Culluhem a Seskou neúspěšné (Culluh požadoval částečnou výměnu posádek). Neelix je na Sobrasu uvězněn. Ve vězení se seznámí s Mabusem, jedním z guvernérem Trábů, rasy, která žije ve vyhnanství a je úhlavním nepřítelem Kazonů. (Kazoni kdysi žili na planetě spolu s Tráby, kteří byli sice velmi vyspělí, ale ke Kazonům se chovali jako ke zvěři. Když si asi před 30 lety Kazoni uvědomili, že jich nepřítelem jsou Trábové, zorganizovali se a porazili je, na což je začali pronásledovat po celém sektoru. Uloupili jim technologie a množství lodí - všechny lodě, které Kazoni mají jsou Trábského původu.) Neelixovi a uvězněním Trábům se podaří utéct a později již na palubě jedné z Trábských lodí kontaktují Voyager.
U večeře Mabus s Janeway uzavřou alianci. Mabus přesvědčí Janeway, aby pozvali Kazony na jednání o míru. Později se Janeway dovídá od Neelixe, že jednání by mohlo být zneužito k odstranění nepřátel. Tuvok poznamená, že ten, kdo odejde jako první může být vrah.
Na palubě Voyageru je však i zrádce, který začal předávat Kazonům informace. Je ním Makista Michael Jonas!!!
Jednání mezi Janeway, Mabusem a pozvanými hlavami Kazonských klanů není hladké. Mabus požádá Janeway, aby si ním šla promluvit do soukromí. Náhle se rozechvěje nábytek a Janeway již ví, kdo chce zneužít jednání. Janeway a Mabus se transportují na loď a Kazoni utečou dřív, než se v okně objeví raketoplán, který začne pálit do místnosti. Po transportu na palubu vykáže Janeway "hosta" z lodi.
 

A tak jediné čemu nyní mohou věřit a důvěřovat v této nehostinné části Galaxie, kde spojenec klidně zradí spojence, jsou pravidla a zákony Federace.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]