Threshold
SD : 49373.4
N : 132
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Tom, B'Elanna a Harry (s pomocí Neelixe ) objeví způsob jak dosáhnou transwarp rychlostí. Poté Paris provede první zkušební let a zapíše se tak do historie jako první člověk, který uskutečnil transwarp let.
 

 
Ale brzy poté co se jeho raketoplán vrátí z rychlosti warp 10 (warp 10 teoreticky znamená nekonečnou rychlost : těleso letící nekonečnou rychlostí nacházelo ve všech místech ve vesmíru ), začne poručík prodělávat překvapující biochemické změny. Jeho buněčné membrány začnou degradovat a i přes nejvyšší Doctorovo úsilí, Paris umírá. Několik hodin po jeho prohlášené smrti, Doctor zjistí, že Paris opět dýchá a jeho tělo prodělalo zrychlující mutaci, které ho radikálně transformovala do bizarního křížence člověka a obojživelníka.
Paris se čím dál tím víc mění v obojživelníka ( vytrhne si jazyk, nemá vlasy, rostou mu blány,...), ale Doctor již objevil metodu, jak mutaci snad zastavit - radioaktivní ozařování. Paris je přemístěn do strojovny, kde se má uskutečnit jeho léčba. Ovšem podaří se mu utéct, unese Janeway, dostane se do nákladového boxu a v experimentálním raketoplánu se rychlostí 10 ztratí Voyageru.
Po 3 dnech najde Tuvok a Chakotay na jedné planetě trosky raketoplánu. Blízko nich najdou 2 obojživelníky s mláďaty. 
Chakotay : "Hm, nevím jak to zaznamenám do deníku!"
Tuvok : "Docela rád si to přečtu." (kdyby se Tuvok uměl smát - tak se zasměje)
Doctor se podaří zvrátit mutaci Parisa a Janeway tj. vrátí jim jejich původní podoby. Na ošteřovně později se navzájem Janeway a Paris omluví za své chování. (Paris za to, že ji unesl a Janeway za to, ho přinutila mít s ním dítě (on je to vlastně mlž) :-)))
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]