Meld
SD : neuvedeno
N : 133
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Když je jeden z členů posádky (poručík Darwin) nalezen B'Elannou zavražděn, vyšetřování přivede Tuvoka k jinému členu posádky - praporčíku Suderovi, který se nakonec přizná, že spáchal ten zločin, ale tvrdí, že neměl žádný vážný motiv k vraždě (tvrdí, že se nelíbil Darwinův pohled ). Tuvok toto vysvětlení neakceptuje a snažíc se pochopit násilnické motivy Sudera, provede na něm splynutí myslí [mind-meld].
Po splynutí myslí získá Suder Tuvokovu rovnováhu, ale Tuvok nedokáže potlačit svoji nervozitu a násilnické sklony (např. v simulátoru zavraždí holografického Neelixe ).
Nakonec se zavře ve své místnosti a odvolá se ze služby. Janeway jde za ním a přemluví rozzuřeného Tuvoka, aby se nechal vyléčit Doctorem na ošetřovně. Doctor začne léčení odstraněním Tuvokových schopností potlačovat emoce.  Tuvok se stane velmi agresivním (stejně jako jeho předkové před 2000 lety), proto je umístěn do silového pole na ošetřovně. Žádá, aby mohl vykonat popravu praporčíka Sudera. Janeway to pochopitelně zamítá a navrhuje, aby byl Suder dokonce cesty domů uzavřen ve své kajutě.

V noci Tuvoko zruší silové pole a jde zabít Sudera. To se mu nakonec nepodaří (i když měl Suder již na mále), a v bezvědomí je přenesen na ošetřovnu.

Doctor konstatuje, že nezabil Sudera, asi proto, že jeho vlastní schopnosti pro potlačování emocí již opět začali aspoň trocha fungovat. Skoro vyléčený Tuvok se omluví Katce za své chování a kapitán mu dá rozkáže, aby neprováděl již splynutí myslí bez jejího svolení.
Vedlejší děj : ChakotayParisa do hlášení za provozování nelegální sázek.

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]