Lon Suder
Rasa: Betazoid
Pohlaví: Muž
Místo narození: Betazed
Děti: žádné
Hodnost: Praporčík
Poslední umístění: U.S.S. VOYAGER - pomocník ve strojovně
Datum úmrtí: 50032.7
Praporčík Lon Suder je vyjímečný. Je to Betazoid, ale nemá mentální schopnosti, které jsou pro jeho rasu typické. Také je to muž, který zachránil Voyager. A abych nezapoměl - praporčík Suder je vrah.

Suder objevil své násilnické sklony už v mladém věku - nemůžeme přesně říct, jestli už v mládí vraždil, ale každopádně se pokoušel svému špatnému JÁ uniknout. Proto se dal k Makistům pod velením Chakotaye - zde mohl pobíjet Cardassiany a ukájet tím svou touhu po krvi. Jeho stav se ovšem zhoršil poté, co se dostal na Voyager a nemohl se nikde vybít - ani holoprogram mu nepomohl, protože věděl, že ty co zabíjí jsou pouze holoprojekce. A tak se stalo, že jednoho dne zabyl poručíka Darwina.
Když byl odhalen poručíkem Tuvokem, uvedl jako motiv vraždy, že se mu nelíbil Darwinův pohled. Tuvok ovšem toto vysvětlení nevzal jako dostačující a provedl s Suderem splynutí myslí. To se projevilo na Suderově psychyce (na Tuvokově bohužel taky). Získal něco z Tuvokovy sebekázně a později ve vězení začal dokonce po Tuvokově vzoru pěstovat květiny. Ukázalo se, že Suder je velmi schopný biolog - dokonce vypěstoval jeden hybrid, i když Tuvok tvrdil, že to nejde.
Pak ovšem přišli Kazoni a unesli Voyager. Suder a Doctor zůstali jako jediní na lodi. A Suder začal znovu zabíjet. Kontaktoval je poručík Paris, který těsně před obsazením Voyageru odletěl pro Talaxianské posily, aby deaktivovali zadní phasery. To se Suderovi podaří - postřílí osm kazonů ve strojovně (vrah se nezapře) a přetíží zadní phasery - bohužel ho poslední "skoromrtvý" kazon zastřelí.


Životopis
2372
(neuvedeno)
Lon Suder zavraždil svého kolegu ve strojovně - poručíka Darwina.
2373
(50032.7)
Suder za pomoci Doktora výraznou měrou přispějí k znovuzískání Voyageru - poté co Suder deaktivuje zbraně. Sám je při záchraně lodi zabit.

Copyright © 1999 Martin Minář