Dreadnought
SD : 49447
N : 134
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Voyager vypátrá Cardassiany vytvořenou samonaváděcí raketu nesoucí obrovské množství antihmoty, pomocí kterého by mohla zničit i malý měsíc. Raketa, pojmenovaná Dreadnought, míří zaktivovaná k hustě zalidněné planetě v systému Rakosan. Torres oznámí Janeway, že ona je částečně zodpovědná za to, že Dreadnought je vlastně nezastavitelná. Makisti, zachytili tuto raketu a Torres změnila její program tak, aby zaútočila na její tvůrce. Ale raketa se ztratila a nyní je ona jediná naděje jak raketu zastavit.
Janeway zavolá premiéra obyvatelů Rakosanu a vysvětlí mu situaci. On to nejdřív považuje za hrozbu. Kapitán se mu snaží vysvětlit, že to tak nemyslela, ale on ji odsekne s tím, že "Vaše reputace vás již předběhla...". Dodá, že slyšel, že kamkoliv přiletíte všechno zničíte. Janeway se mu snaží vysvětlit, že tyto řeči o nich šíří Kazoni záměrně a snaží se ho ubezpečit, že chce zničit Dreadnought. Premiér Rakosanu ji ještě moc nevěří a nařídí vlastní flotile, aby se pokusila zničit raketu.
B'Elanna se dobrovolně transportuje do vnitřku rakety a začne ji opět přeprogramovávat. Vysvětlí raketě, že nyní je v Delta Kvadrantu a jelikož její bývalý cíl (Ashalon V) není v Delta Kvadrantu, měla by se deaktivovat. Raketa to akceptuje a zastaví. Mezitím Jonas zasílá tajné informace o těchto událostech Sesce.
Janeway, Chakotay a Torres plánují jak Dreadnought demontovat a využít, ale najednou Paris (jinak se začal velmi divně chovat, pozdě chodí na schůze důstojníků, a má podivné názory) hlásí, že raketa opět obnovila svůj původní kurz a ještě zvýšila rychlost. Voyager se marně snaží raketu zničit palbou - Dreadnought odolává a uštědřuje Voyageru znatelné rány.
 

B'Elanně se podaří znovu transportovat do vnitřku rakety, ale všechny terminály jsou zablokovány. Všechny její pokusy ji přeprogramovat jsou neúspěšné, protože raketa s domnívá, že B'Elanna nyní spolupracuje s Cardassiany. Při pokusu dostat se k chipům je Torres zasažena elektrickým proudem. V zoufalství se B'Elanna rozhodne, že si zahraje Dreadnoughtem hru. Během hry narazí na kus Cardassianského kódu, který kdysi neobjevila, a který patrně zodpovědný za nynější její chování.
Dreadnought najednou ukončí podporu života v svém interiéru.
 
 

Flotila Rakozanů se blíží, ale poté co Dreadnought zlikviduje 6 lodí jakousi tlakovou vlnou, dají se na ústup. Cardassianský virus a vlastní naprogramování rakety svádějí boj. B'Elanna využije momentální indispozice rakety ovládat všechny funkce během souboje rakety s virem a dostane se k jádru, do kterého začne střílet phaserem.

 
 
Mezitím na palubě Voyageru nařídí Janeway evakuaci a zapne autodestrukční mechanizmus. Jelikož nejsou schopni zničit Dreadnoughtu je rozhodnuta navést Voyager na kolizní kurs a tím raketu zničit. Na palubě zůstává pouze Janeway a Tuvok.
Na palubě Dreadnoughtu se nakonec B'Elanně podaří zničit jádro včas a tím způsobit explozi Dreadnoughtu ještě před dopadem na povrch planety. Voyager rychle provede úhybný manévr. B'Elanna žije - Doctor ji v kritickém stavu na poslední chvíli přenesl na ošetřovnu.
Posádka se vrátí na palubu Voyager, který opět nastavil kurz směr Alfa Kvadrant.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]