The Thaw
SD : neuvedeno
N : 139
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Voyager objeví planetu, na které je podle senzorů již asi 19 let doba ledová. Když se Voyager objeví obdrží automatický signál, vysvětlující důvod a prosbu, aby odletěli - planeta je obsazená. V oznámí se mluví, že se planeta začne osídlovat opět po 15 letech, ale to znamená, že ti, co to plánovali, meškají již 4 roky. Janeway proto nařídí Kimovi, aby hledal známky života. Kim ji po chvíli hlásí, že objevil tři humanoidy hluboko pod povrhem. Janeway vydá rozkaz transportoval jejich kryogenické kóje do transportního boxu. Zde Kes zjišťuje, že je tu 5 kojí, ale dvou jsou mrtví - příčinou smrti bylo selhání srdce. Dále zjišťují, že počítač komunikuje s myslí žijících a vytváří jim vlastně virtuální realitu. Janeway se proto rozhodne využit dvou volných boxů a uspat Kima a Torres a tím je poslat do systému, aby zjistili od žijících, proč se již nevrátili, zda-li nepotřebují pomoc.

Harry a B'Elanna se probouzejí ve velmi zvláštním prostředí. Je zde velmi mnoho holografických postav, řízených počítačem. Zdá se, že jakýmsi velitelem těchto postav je klaun, který je vyzve k tanci. Ani Harrymu ani B'Elanně nechtějí, ale jsou strženi davem. "Zábava" se jim nelíbí a tak se pokouší odejít. Harry je však chycen podivnými postavičkami a vlečen k růžové gilotině. Už by stačilo Klaunovi říct "teď" a Harry by byl bez hlavy, když se objeví tři mimozemšťani a žádají, aby Harryho pustil. Klaun pod výhružkami, že když ho nepustí, ti venku vypnou počítač a tím zabijí i jeho, svolí.
Tři cizinci pak vysvětlí, že počítač zosobnil jejich obavy a vytvořil figuru Klauna, který jich teď vydírá a nepustí jich ven. Dále poznamenají, že kdyby všichni zemřeli, zemře i Klaun, protože je závislý a myslích v systému. Za chvilku se otevře kontrolní panel a Harry s B'Elannou chtějí odejít, ale Klaun prohlásí, že když odejdou, jeden ze zbývajících třech zemře. Klaun pouze svolí s propuštěním B'Elanny, aby mohla Janeway zprostředkovat, co se tady stalo (Pozn.: Klaun se může dostat ke všem vzpomínkám, těch co jsou v systému.)
Torres se probudí a v zasedačce vysvětlí celou situaci. Kapitán a zbytek posádky jsou bezradní. Jedno je však jasné další lidi již do holografického světa nepůjdou.
Mezitím snáší Harry muka, které mu připravuje Klaun-Strach. Nejdřív ho promění na starce, pak v zápětí na batole (jinak v nádherné malé uniformičce). A jako by toho nebylo dost, Strach vyštrachá v Harryho paměti děsivý zážitek z dětství, když viděl mnoho raněných po katastrofě, a proto ho nechá svázat chtěje na něj provádět operaci. Už už ho jde řezat, když se objeví Doctor a Harryho zachrání. 
Doctor oznámí, že je vyjednavač kapitána Janeway, ale to se strachu nelíbí : "Jak mám s Vámi vyjednávat, když nevím co si myslíte?". "Mám velmi důvěryhodný obličej," prohlásí Doctor a navrhne Strachu, že kapitán nechá navrhnou umělý mozek, který by mu umožňoval nadále existovat. Strach tomu nevěří a nechá si přitáhnou jednoho z cizinců, který začne mluvit něco o tom, že by se museli překalibrovat optické cestách. Strach ho přeruší.
Později Doctor rozmlouvá s Janeway o tom, co se dozvěděl. Přichází i B'Elanna a Doctor ji řekne o těch optických cestách. Torres to odmítá, že by to tak určitě nešlo, ale Tuvok správně podotkne, že cizinec možná naznačoval směr akce, jak zrušit podprogram Strachu.
Zatímco se Doctor vrátí zpět, aby mohl rušit pozornost Strachu (protože jenom tehdy je plán s optickými cestami proveditelný). Mezitím Torres začíná postupně vypínat jednotlivé okruhy. Věci uvnitř systému začínají postupně mizet. Torres je již skoro hotová, když si uvnitř Strach všimne podrazu a zakřičí na poplach. Vše se vrátí zpět a Strach následně zjistí, kdo je zatím. Nechá chytit cizince, který radil věc ohledně optických cest a i přes Doctorovu a Harryho nejlepší snahu je cizinec seťat gilotinou. Zatímco Strach oslavuje vítězství, je Janeway nucena připustit prohru.
Změna plánu: Doctor se vrátí do systému a udělí Strachu ultimátum. Strach se tomu nejdřív směje, ale postupně mu přestane být do smíchu, protože Doctor vyhrožuje, že Janeway jednoduše vypne systém. Nakonec Strach přijímá podmínky Doctora na uskutečnění výměny Janeway za Harryho a 2 cizince.
Doctor se vrátí zpět na ošetřovnu a oznámí Janeway, že Strach přijal podmínky. Janeway ulehne do boxu a posléze se objeví v systému. Strach propustí zajatce a začne hovořit s Janeway. Janeway se klidně posadí na schody a odhalí Strachu, že ho pěkně napálila. Strach ji nevěří, ale Janeway mu řekne, že doopravdy se nyní baví pouze s holografickou postavou Janeway. Strach namítá, že to není pravda, protože cítí její přítomnost v systému. Janeway mu vysvětlí, že doopravdická Janeway je mimo systému a pouze se posílá pocity. Strachu začíná docházet, že prohrál. Místnost začne tmavnout.
Strach (velmi smutně) "Co se mnou stane?" 
Janeway (rozvážně, energicky) : "Jako každý strach, nakonec zmizne." 
Strach : "Bojím se." 
Janeway : "Já vím." 
Strach - poslední slovo - "Sakra." 
Vše ztmavne. 
 
[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]