Future's End, Part II
SD : 50312.5
N : 151
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Předcházející část...
Ráno se Tom snaží pomocí rádia navázat kontakt s Voyagerem, ale nedaří se mu to. Jediné co se mu daří je získat si podporu Raine. Zanedlouho přijde Tuvok se snídaní a Tom pokazí to, co udělal, pokusí se využít teleskopu v Rainině laboratoři.
Mezitím na orbitě kapitán svolá poradu, ze které vyplyne, že za každou cenu musí získat časovou loď a zabránit Starligovu letu. Transportní zařízení je pořád mimo provoz a nemůžou riskovat další průlet atmosférou, protože na základě Neelixových zjištění, podle oficiálních televizí se jednalo o špionážní letadlo, které by se příště pokusili sestřelit. Proto se musí pokusit do atmosféry vletět raketoplánem.
Debata je přerušena Tuvokovým hlášením ze Země. Tuvok a Janeway si vymění informace a Janeway se zeptá zda-li můžou Raině věřit. Podle Tuvoka, ano, protože se spolu s Tomem se na základě podobných zájmů hodně spřátelili.
Mezitím se Starling pokouší z Doctora vypáčit informace. Doctor je však klidný a nic neřekne. Jaké je jeho zděšení, když najednou ucítí bolest. Starling totiž přeprogramoval jeho senzory a tím ho donutí k spolupráci. Starligův rozhovor s Doctorem je přerušen telefonátem, ve kterém se Raine chce nutně setkat osobně se Starligem. Je to samozřejmě past na Starlinga, on ji aspoň trocha vytuší a jde na schůzku i ze svým nohsledem a Doctorem!!!!! - Doctor obdržel od Starlinga zařízení, které mu umožňuje se volně pohybovat i mimo místnosti s holo-projektorem!!!! 
Starling s Doctorem přijíždí na schůzku a Tuvok s Tomem uvidí Doctora volně chodit venku - to jich hodně překvapí. Mezitím B'Elanna a Chakotay letí v raketoplánu do atmosféry, aby mohli zprostředkovat transport. Během letu se baví, o tom co budou dělat na Zemi v tomto století, kdyby se jim nepodařilo vrátit se. Chakotay se chce věnoval archeologii, ale B'Elanna? Bere to s humorem - podá si inzerát: "Vysoce kvalifikovaný Klingon hledá práci jako inženýr".
V stejné době Raine a přichází k Starlingovi a snaží se ho dovést na místo odkud mají naplánovaný transport na Voyager. Ale Starling ji odvede do svého auta, odkud se ho nakonec s potížemi podaří Chakotayovi transportovat. Raine jemně nechápe, když vidí transportní paprsek a zpanikaří, zatímco Doctor prozatímně zneškodní Strangiva muže. Zatímco jsou Tuvok, Tom, Doctor i Raine již v bezpečí, raketoplán se stává neovladatelným (něco se pokazilo) a padá k Zemi. Těsně před havárií je Straling úspěšně transportován na Voyager.
 
Později se B'Elanna vzbudí a zjistí, že je spolu s Chakotayem svázána v jakémsi sklepení. Přijdou dva muži (poněkud nechápou B'Elannino čelo) a chovají se k nim velmi nevybíravě. Ti muži patří k jakémusi gangu a domnívají se, že B'Elanna a Chakotay patří k nějaké policejní jednotce (podle USS na raketoplánu), která je přišla zlikvidovat. Mezitím se Straling probudí na ošetřovně a Janeway se ho pokusí přesvědčit, aby jim dal časovou loď. Straling odmítá a Janeway konečně pochopí proč, chce cestoval do budoucnosti - jenom kvůli technologii.
Janeway informuje Tuvoka a Doctora o jejich úspěchu a dá jim nový úkol - jet do Arizony a zachránit B'Elannu a Chakotaye. V té době se Raine jedoucí s Tomem pokouší zjistit co jsou zač, ale bezúspěšně. Strarlingův muž mezitím aktivuje jeden satelit na oběžné dráze a přenese Starlinga zpět i přesto, že byl uvězněn za silovým pole.
Zatímco Tuvok začne spravovat raketoplán, Doctor si poradí s gangem. Klidně vtrhne do sklepení a jelikož je průstřelný, nic se mu nemůže stát i přes silnou palbu a zlikviduje celý gang.
Jeden z mužů, když vidí Doctorovu průstřelnost : "Bože na nebi pomož nám!"
Doctor : "Boží pomoc je nemožná"... a omráčí ho.
V té době Tom zachytí, že z jednoho kamiónu vyzařují tachyóny a domnívá, že se Straling pokouší převést někam časovou loď a odstartovat. Protože Tuvok, ještě raketoplán nezpravil, je to jenom na něm a Raině. Začnou pronásledovat kamión. Je to beznadějný souboj mezi malou dodávkou a velkým kamiónem a nebýt právě včas přilétajícího raketoplánu, který phaserouvou palbou zničí kamión, dopadalo by to s Tomem a Rainou špatně. Tom se musí s Rainou rozloučit - Voyager ho volá. Raina se do něj asi zamilovala a jelikož jemu na ji už taky záleží, na rozloučku ji políbí.
B'Elanna v raketoplánu zjistí z údajů, že v kamiónu nebyla časová loď. Má pravdu, v té době Straling vylétá přímo ze svého věžáku a zamíří do kosmu. Harry ho zachytí na senzorech. Ale jak ho zastavit, když Voyageru zatím nefungují zbraně? Janeway se rozhodne pro manuální odpálení torpéda. Časová loď již vytvořila trhlinu a míří přímo k ní. Mezitím se raketoplán vrátil na loď.
Na poslední chvíli se podaří Janeway odpálit torpédo a zničit časovou loď. Ale teď, jak se dostanou zpět do svého času? Zanedlouho se trhlina znova otevře a skrz ni přilétá jiná časová loď. Je to opět kapitán Braxton. Sděluje Janeway, že temporální komise zjistila přítomnost Voyageru ve 20. století a jeho poslali, aby ho dostal pryč. Janeway se snaží poprosit zda-li, by je nemohli přemístit ne jenom do 24. století, ale i k Zemi. Braxton to ale odmítne. 
Později na palubě Voyager se koná oslava budoucnosti. A Doctor zamýšlí, že by chtěl kajutu.

Pozn. : Janeway změnila účes.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]