Warlord
SD : 50348.1
N : 152
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Zatímco Tom a Harry poradí Neelixovi jak se bavit v simulátoru, Voyager objeví těžce poškozenou loď, jenž má na palubě 3 humanoidní pasažéry. Voyager se přiblíží natolik, že se mu podaří na poslední chvíli přenést všechny pasažéry přímo na ošetřovnu. Dva jsou celkem v pořádku, ale třetí (jmenuje se Tieran) umírá. Kes kolem něho běhá a snaží se ho spolu s Doctorem zachránit - pozdě - Tieran umírá.
Později toho dne se Janeway baví s oběma zachráněnými, mužem a ženou. Žena je vdova po Tieranovi, Nori. Je sestřenice "Autarcha", výraz pro vládce na planetě Ilara. Muž je doktor. Janeway jim sdělí, že jich oba zavezou domů. Nori ji poděkuje a zvláště vyzdvihne starostlivost Kes v její těžké situaci.
Později Neelix má s Kes schůzku v simulátoru a čeká na ni. Ona však provádí hosty po lodi a úplně na schůzku zapomněla.
Když ji Neelix pomocí počítače vyhledá, Kes se mu omluví a jde za ním do simulátoru, kde se však dost nepohodnou. Neelix vyčítá Kes, že tráví moc času s hosty. Ona mu na to odpoví, že to bude dělat i nadále. Neelix se ji zeptá, zda-li by ji nemohl pomoct, ale ona mu začne vyčítat, že už zase chce monopolizovat je čas atd. a odejde. Neelix je zdrcen.

Voyager je na orbitě planety Ilari. Janeway, Kes (poněkud nezvykle oblečená) a hosté jsou v přepravím boxu, kam přepraví představitele Autarcha, kterého chtějí uvítat. Janeway chce něco pěkného říct, když Kes najednou vytáhle phaser a zastřelí ho. Janeway nechápe. Vrhne se po Kes a snaží se ji zastavit, ale nepodaří se ji to. Ilarský doktor ji praští a Janeway spadne omráčená na Zem. Kes začne iniciovat transport. Hosté se ptají, zda-li to není škodlivé, ale Kes jim úplně jiným hlasem! odpoví, že ne. Kes definitivně není Kes. I přes všechny snahy na můstku se podaří Kes a spol. ukrást raketoplán, přejít do warpu a uletět. Voyager jich začne pronásledovat, ale z jakéhosi důvodu je nemůžou vypátrat.

Zatímco se v zasedačce rozebírá vzniká situace, Kes s raketoplánem jsou zpět na orbitě kolem Ilari. Oba domorodci jsou poněkud stále překvapeni, že jejich vedoucí osobnost je teď malá Ocampanka. Za chvíli přenesou na palubu dalšího domorodce (budu ho nazývat Tlouštík). Ten se zeptá na Tierana a Kes mu záhy vysvětlí, že ona je Tieran, protože i když Tieranovo tělo je nyní mrtvé, jeho mysl je uvnitř Kes. Tlouštík ji pochopitelně nevěří, ale ona ho hned přesvědčí, kdo je tady pánem. Použije svých mentálních schopností a Tlouštík se začne svíjet v bolestech na zemi a krev mu teče z očí. Tlouštík pochopil, Kes je opravdu Tieran. (Pozn.: Kes má multitasking - může zároveň mluvit a používat svých schopností.)
Později je Voyager zpět orbitě Ilari. Transportují Demmase, nejstaršího syn Autarcha a budoucího vládce. Demmas vysvětlí Janeway a ostatním důstojníkům (včetně Doctora s jeho novou hračkou) vzniklou situaci. Nori, Adin, a nyní Kes jsou členem frakce, která chce uchopit moc. Podle něho je Kes, nyní ovládána Tieranem, válečníkem, který chce znovu získat postavení Autarcha. Několik desetiletí nazad vedla Demmasova rodina lidové povstání proti Tieranovi a zasadila ho. Dále jim Demmase řekne, že to není poprvé, co Tieran před svou smrtí obsadil něčí tělo. Demmase chce Kes zabít, ale Janeway odporuje, a bude se ji snažit zachránit. Demmas nakonec vyhoví kapitánově požadavku.
Později se Kes a její banda přepraví na povrh do jakého si paláce a zabijí všechno, co se hýbe, včetně "Autarcha" nechaje jeho mladšího syna naživu.
Kes zlikviduje všechno, co připomíná bývalého Autarcha a nechá vše uvést tak jak to vypadalo před 200 lety. Jediné, co nenechá zničit, jsou květiny. Zatímco Kes řádí, Nori se na to vše dívá sklíčeně. Vůbec si není jistá svou budoucí úlohou v nové vládě a už vůbec svými pocity k Kes/Tieranovi. Je to stále její muž? Kes tohle vše tuší a nechce ji vyvést omylu. Utrhne květinu a přiskočí k ní a chce ji dát polibek, (že by další lesbická scéna jako v DS9:"Rejoined") ale je přerušen návštěvníkem.
Je to mladší bratr bývalého Autarcha, Ameron, který je šokován, když se Kes představí jako Tieran. Kes ho po chvíli začne svádět a nabízí mu moc a slávu, když bude na její straně. Amerona to trocha nahlodá.
Mezitím na Voyageru Demmase naléhá na Janeway, aby zasáhli, protože slyšel, že Ameron se přidal na stranu rebelů. Janeway pochopitelně z důvodů Primární direktívy odmítá, ale souhlasí s tím, že musí připravit plán na zadržení Kes. Později Doctor na ošetřovně odhaluje způsob jakým se dostal Tieran do Kes. Objeví implantát, který v okamžiku smrti přenese vědomí do toho, koho se právě rukou dotýká. (Na ruce a dlani jsou vysílače toho zařízení.) Jelikož Demmas stále urguje, Tuvok se nabízí pro tajnou misi.
Ve hradě doktor provádí úpravy v myšlenkovém propojení Tierana na Kes. Kes ho zeptá na bolesti hlavy a doktor ji odpoví, že je to způsobeno určitou nekompatibilitou. Kes/Tieran mu však prozrazuje, že problém tkví v tom, že Kes stále bojuje a nechce se poddat jeho myšlenkám. Doktor navrhuje, že by bylo lepší přenést jeho mysl do více kompatibilní mysl, ale Tieran ho odmítne se slovy : "Vybojoval jsem už větší bitvy dřív než jsem se narodil. Nechci se vzdát této malé holce!"
Později zasedá Autarchova válečná rada. Kes/Tieran (již ve vyzývavém přiléhavém oblečení - velké podpatky, zvýrazněné prsa...) si stěžuje na korupci a pak dostane opět migrénu. Když se ji/ho zeptají, co se děje, odpoví že je tu špión - Vulkanský špión. Pak začne Kes/Tieran procházet kolem stráží, kteří mají na hlavách masky a za chvíli objeví Tuvoka. Všichni se kolem něho zběhnou a chtějí ho zabít. Kes/Tieran nechce, protože chce využít jeho taktických schopností. Tuvok se pochopitelně brání : "Nedostane ode mně žádnou pomoc". Kes na to odpoví : "Byl by jste překvapen, jak často jsem to slyšel(a)" (Pozn. : Už se těším jak toto budou překládat do češtiny - to zas bude!!!)
Kes/Tieran navštíví Tuvoka ve vězení. Chodí kolem něho jako mlsná šelma, ale s Tuvokem to ani nehne - jak typické. Kes/Tieran začne vysvětlovat, že se mu zalíbili jeho nové schopnosti a začne jich na Tuvokovi používat. Začne mu mluvit přímo do mozku a likvidovat jeho emocionální bariéry. Tuvok má značné problémy to zvládnout, ale dokáže to. Navíc začne s Tuvokem flirtovat a předpokládá, že on a Kes mohli být snadno milenci, během Tuvokových lekcí. A nakonec ho hladově políbí (Velmi dobrá sexy scéna.)
Najednou se Tuvok dotkne její tváře velmi známým způsobem - mind meld. Tím umožní Kes dostat se na povrch. Kes se svěří jak je těžké bojovat proti Tieranovým myšlenkám. Tuvok ji povzbudí a dá ji radu. Řekne ji, aby využila Tieranovu sílu proti němu. Najednou Tieran opět získá kontrolu nad Kes a při zakřičení "NE!", znásobí svoje mentální síly a odhodí Tuvoka o několik metrů.
Mezitím na Voyageru se připravuje plán B - invaze. Přes drobné technické problémy se můžou klidně dostat na povrch. Rozhovor je však přerušen. Kes/Tieran volá a žádá, aby Voyager do 30 sekund opustil orbitu. Když je ještě v záběru kamery, zastihne ho další migréna. Janeway, Neelix a ostatní tak ví, že Kes se bude dát ještě zachránit.
Kes přeruší vysílání a Tieranův doktor ji začne navrhovat, aby si odpočinul(a). Kes odmítne a nařídí dvěma válečným lodí, aby doprovodili Voyager z orbity, ale nemají ho ničit, což všechny překvapí. Kes/Tieran je však zmáhán únavou a na moment si zdřímne.
V jeho hlavě : Tieran a reálná Kes mají rozhovor. Kes požaduje, aby Tieran odešel z její mysli, ale on nechce ztratit nově nabité mentální schopnosti. Oba dva znají myšlenky toho druhého. Kes, která obvykle překypuje soucitem, pohrdá a nenávidí Tierana. Tieran se ji pokouší získat a má částečný úspěch. Kes se začne měnit hlas v hrubší, v očích je vidět smrt. Nevinnost se ztratila. Kes již nikdy nebude taková, jaká byla dřív. 
Kes/Tieran se vzbudí (byl v hlubokém, hlubokém spánku) - doktor mu dává povzbuzující prostředek Doktor opět trvá na tom, aby se Tieran přesunul do jiného těla. Tohle Tierana rozzuřilo a záhy doktor začne krvácet z očí a nosních dírek...
Později Kes/Tieran oslavuje vítězství. Oznamuje svoje zasnoubení s Ameronem. Nori je z toho smutná, ale Tieran ji přísahá, že ji nikdy neopustí a zasnoubení je pouze formální. Oslava je přerušená oznámením vzpoury. Tieran odmítá přerušit oslavu. Najednou se Kes podaří prolomit Tieranovu mysl. Všichni to vidí. Tieran vyhlásí nařízení, že každý musí předělat svoji zahradu na aeroponickou.
Tieran se začíná chovat chaoticky, začíná všem vyhrožovat, že jich zabije, když ho zradí. Začína hledat Tuvoka mezi strážemi, ale samozřejmě nikde není. Ale věci se pro něj zhoršují...
Zatímco Paris zachrání Tuvoka z vězení, posádka Voyageru vedené Demmasem a Action Kate (to je již podruhé, co se Janeway promění v Action Kate - poprvně to bylo VOY:"Chute") vtrhnou do místnosti, kde se koná Tieranova oslava.
Tieranovi jednotky jsou zlikvidovány, zůstává pouze Kes/Tieran, ke které se přibližuje Neelix. Kes se chce natáhnout po phaseru, ale Neelix je rychlejší a střelí ji. Ameron ještě ne úplně mrtvý se dotkne Tierana, čímž se do něj Tieran přesune. Když Neelix položí na Kes přístroj, který vyvinul Doctor pro Kes, která však rychle odhalí, že v ní už Tieran není, ale je v Ameronovi. Kes položí přístroj na Amerona (kterého mezitím Dammas chytil) a tím Tierana konečně zabije. Kes oficiálně předá moc do rukou Demmase. "Je konec", řekne Kes, ale už nyní Neelix vidí, že se změnila.
Později Tuvok a Kes meditují. Zdá se, že se Kes opravdu hodně změnila a bojí se toho : "Jak se mám vrátit do normálního života, jako by se nic nestalo?" "Nemůžeš. Tato zkušenost tě změnila. Již nejsi za stejná osoba jakou si byla, směr tvého života se změnil. Kam vede...je na tobě", odpoví ji Tuvok.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]