Action Kate
 
Tato postava se ve objevuje jen velmi zřídka. Její pravé jméno je Kathryne Janeway, ale určitě by jste ji nepoznali. Impulsivní Action Kate vzniká proměnou s Kathryn Janeway ve zvlášť vypjatých a bojovných situacích. Tato proměna je jenom dočasná a po uklidnění situace se stává obět lidskou bytostí s jménem Janeway. Důvod těchto náhlých markantních změn není přesně znám, ale nezdá se, že by to bylo následkem nějakého traumatizujícího zážitku s dětství.
Moje hypotéza zní, že tyto proměnny začali poté, co ji Kazoni ukradli na konci roku 2372 loď. Tehdy si řekla, že bude maximálně důrazná při záchraně členů své posádky.
Jinak zatím mám málo informací na to, abych proměny popsal detailněji, proto pouze poskytnu všechny dokumentované případy výskytu.
Alternativní hypotéza od (Hawka) : Podle něj jde o obyčejné rozdvojení osobnosti, které se projevilo i dříve, i když ne v takové míře: a to v Dreadnoughtu a Deadlock.
Z touto hypotézou nesouhlasím (MOmega) : Kdyby byla rozdvojená osobnost, tak by nikdy neprošla testem na kapitánskou židli. I když možná....
Jakékoliv další hypotézy pište na můj mail, budou zde určitě publikovány.

Dokumentované výskyty Action Kate
2373
(50156.2)
První proměna byla náhla a nečekaná
První proměna byla při záchraně dvou svých členů posádky z Aquitirianského vězení
2373
(50348.1)
Druhá proměna již nebyla tak nečekaná
Další proměnna při záchraně Kes, které se do mysli přesunul ukrutný válečník Tieran
2373
(50425.1)
Proměna ala Sigourney Weaver
Zatím největší proměnna se vyskytla, když loď napadnul makrovirus. Action Kate si určitě tehdy vzpomněla na film Alien se Sigourney Weaver

Několik dalších hypotéz a názorů:

  • Podle mě se prostě v krytických situacích zmagoří tak, že se sní stane Rambo a je schopna párátkem udolat i Borga.
  • Janeway se musí měnit v Action-Kate, aby se odlišila od vždy korektního Picarda a více se priblížila svému vzoru kapitánu Kirkovi. Jen do trhání uniforem se jí zatím nechce.