Favorite Son
SD : 50732.4
N : 162
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Voyager si mapuje cestu domů. Atmosféra na můstku je klidná. Právě míjejí jeden ternární systém, ale Harrymu se zdá, že ho již jednou míjeli. Tuvok sdělí Harrymu, že je to nemožné. Za malý moment Tuvok oznámí přilétající neznámou loď, bez zapnutých štítů a s nenabitými zbraněmi. Janeway nechá navázat kontakt. Muž na druhé straně se představí jako Alben, kapitán lodi Nerada (trocha se podiví, že nikdy neviděl loď podobnou Voyageru, což mu Janeway vysvětlí) a oficiálně jich uvítává v Nasarijském teritoriu.
Harry najednou zařve, že loď se připravuje k palbě. Bleskurychle převede ovládání taktické stanice na svou (Ops) a vystřelí. Tuvok pouze konstatuje přímý zásah Nasarijské lodě. Janeway vyštěkne bojovou pohotovost.
Boj zuří. Voyager střílí phaserama a Nasarisjká loď pálí torpédy. Štíty Voyager postupně slábnou. Warp pohon je mimo provoz. Janeway se nejdřív pokusí navázat kontakt s Nasarijskou lodí, ale bezúspěšně. Janeway se vyčítavě dívá na Harryho. Harry se brání, že dělal, co musel, ale Janeway mu nařídí, aby již nic nedělal a řekne Chakotayovi, aby převzal Ops.
Ve strojovně Torres hlásí poškození, ale pak se jedno plasmové potrubí protrhne a plasma se jí vyvalí přímo do tváře.
Na můstku Janeway nařídí Tuvokovi, aby zaměřil jejich zbraňové systémy. Tuvok to udělá a vystřelí. Úspěšný zásah - Nasarijská loď již není schopna dále atakovat Voyager. (pozn.: proč to neudělali dřív a nechali si způsobit takové škody?) Janeway odvolá pohotovost, zavelí odlet a začne se věnovat Harrymu. Je na něj evidentně naštvaná a pochopitelně požaduje zdůvodnění jeho činů. Harry se brání, že zaznamenal nárůst tetrionové energie. Tuvok mu však připomene, že to mohlo mít i mnoho jiných důvodů. Janeway ho zbaví služby a pošle ho na ošetřovnu, protože má na čele škrábnutí. Harry v doprovodu jednoho člena ochranky vstoupí do turbovýtahu.
Na ošetřovně Doctor a Kes se freneticky snaží zachránit Torres, která má plicní popáleniny druhého stupně a momentálně nedýchá. Harry vejde na ošetřovnu a pozoruje, jak jeho počínání zranilo dobrého přítele. Torres se pak konečně zase nadechne a Harry se pak zeptá Doctora, zda-li bude v pořádku. Doctor mu odpoví, "samozřejmě, další pacient zachráněn ze spárů smrti."
Kes přistoupí k Harrymu a začne mu ošetřovat ránu na čele. Harry jí řekne, že to všechno je jeho vina, B'Elanna mohla zemřít..., všichni mohli zemřít. Kes ho uklidní, že všichni jsou naživu a B'Elanna bude v pořádku. Pak Harry odejde z ošetřovny, kde na něj již čeká muž z ochranky.
Harry spí ve své kajutě. Zdá se mu ošklivý sen - o B'Elanně, o své matce, o tom jak měl neštovice... Harry se probudí. Vejde to koupelny, podívá se do zrcadla a tam uvidí svou tvář - jenže na čele a dalších několik místech potečkovanou.
Později na ošetřovně. Doctor prohlíží Harryho. První věc, kterou může konstatovat je, že to není nakažlivé, ale zatím nenachází příčinu a tak to bude těžké léčit. Harry mu řekne o svém snu. Řekne, že se mu zdálo o neštovicích. Doctorovi se myšlenka, že by sny dokázali identifikovat nemoc moc nezamlouvá. Pak se ho Harry dále zeptá, zda-li by to nemohlo mít nějakou souvislost s tím tušením budoucnosti včera a následnou palbou. To se Doctorovi také nezdá. Po prohlídce, Doctor řekne Harrymu, že to stoprocentně nejsou neštovice, ale záhadně se jeho krev nějak mění, což už vůbec netuší proč.
Torres se probere z bezvědomí. Kes zavolá Doctora a ten překvapené inženýrce vysvětlí, co se stalo. B'Elanna se chce zvednou a odejít, ale nějak ji neposlouchá celé tělo a tak řekne Doctorovi, že dnes se s ním hádat nebude a radši zůstane ležet. Pak k ní přistoupí Harry. Torres si okamžitě všimne jeho puntíků a začne s něho utahovat. Harry však má na mysli úplně něco jiného - snaží se jí umluvit. Ale přijde Doctor a řekne, že návštěvní hodiny skončili a tak by měl odejít. Harry se s ní rozloučí a Torres mu odpoví : "Uvidíme se později...Punťo." (pozn.: zdá se mi lepší než Flíčku) ["See ya later...Spot"]
Později. Harry napochoduje k Janeway, která pracuje v pohotovostí kajutě. Ještě se ani nezastaví a již hlásí, že se dopustil omylu a je si toho vědom. Janeway ho zastaví, a řekne mu, že měl pravdu (ta tetrionová energie souhlasila se signaturou Nasarijských zbraní) a tak vzniká otázka... Harry je přeruší: Jak to mohl vědět. Tuvok přeruší jeho rozhovor a zavolá je na můstek - Nasarijské lodě se blíží. Taktická situace není nejlepší, navíc nejvyšší rychlost je warp 2 a tak nemohou ani utéct. Harry si vyžádá mapu sektoru a po pár sekundách ukáže na jeden systém, kde podle něj budou v bezpečí.
Voyager vletí do onoho systému a zpomalí na impuls. Na obrazovku mají jednu z planet onoho systému. Harry se zadívá a vzpomene si že tu planetu viděl ve snu a řekne: "Taresia." Janeway chce vědět odkud zná toto místo a on ji odpoví, že ze snu. Tuvok ohlásí, že se blíží s oné planety další loď....není Nasarijská. Janeway nařídí úhybné manévry, ale Harry ji řekne, že této lodě se nemusí obávat. A opravdu - neznámá loď začne střílet po přilétajících Nasarijských lodích. Všechny tři jsou zasaženy a radši odlétají.
Voyager se spojí s cizí lidí. Na obrazovce se objeví starší žena (Šéfová) s podobnými puntíky jako má Harry. Žena začne:"Cizí lodi. Toto je Taresiánská loď....tady si", zadívá se na Harryho. Harry se ji zeptá, zda-li ho zná. Žena řekne, že objevili jeho známky života, "Jsi Taresian...Vítej doma!!!"
Janeway, Tuvok, Harry a Tom se transportují na povrch. Harry je okamžitě obklopen několika hezkými slečnami a Šéfová začne Janeway a Tuvokovi vysvětlovat, jak to s Harrym vlastně je: Ještě jako embryo byl převezen do Alfa Kvadrantu a tam vložen do dělohy ženy, která se měla stát jeho náhradní matkou. Šéfová dále vysvětlí, že Taresiani jsou symbiotická rasa a proto embryo do sebe začlenilo lidskou DNA.
Jeden mladý muž, také obklopen harémem žen, řekne, že jemu se stalo to stejné a nyní je v svém domovském světě. Skeptická Janeway řekne, že to, že jsou tady v Delta Kvadrantu, je ale jenom náhoda. Šefová odpoví, že Harry je onou náhodou první, který se vrátil z takové dálky, ale celý život by se snažil dostat do vesmíru a pak domů. Dále řekne, že každý, kdo se vrátí přinese DNA s cizího světa, čímž přinese i zkušenosti onoho světa. Ještě dodá, že je to opačný způsob zkoumání galaxie - nelétat daleko, ale čekat, až se někdo vrátí. 
Když slečny odvedou Harryho někam na jídlo (nejčastěji se o Harryho stará jedna Bruneta a Černoška), Tom naváže hovor s oním mladým Taresianem a zeptá se ho, zda-li to jak se starají o Harryho je standardní uvítací ceremoniál. Mladý muž to potvrdí a vysvětlí, že muži jsou na Taresii vzácní, žen je až 90%. Tom při tom čísle nedokáže potlačit překvapení. 
Janeway a Tuvok se zeptají Šéfové proč je Nasarijsci napadli. Ona ji, vysvětlí, že Nasarijsci detekovali Harryho-Taresiana na palubě Voyageru a proto jelikož se snaží zničit každou loď s Taresianem na palubě, napadli i Voyager. Tuvok nyní začne chápat Harryho reakci a Šéfová dodá, že podobné obranné vlastnosti má v DNA každý Taresian. Janeway, Tuvok a Tom se rozloučí s Harry, který by rád prozkoumal svůj nový domov. Janeway to pochopí a dá mu čas, který chce.
Na ošetřovně Doctor oznamuje Janeway, že Harryho Taresianské znaky byli patrně celou dobu ukryty v recesivní DNA a teď když se přiblížil domovu, tak se aktivovali. Janeway se stím smíří a nařídí odletět za Nasarijci, kteří budou nyní určitě svolnější k diskusi, když Harry není na palubě.
Mezitím Harry a mladý muž jménem (jménem Taymon) sedí na lehátkách a ženy je obskakují. Taymon ho zasvěcuje do podrobností Taresiankého života. Taymon mu řekne mimo jiné, že právě dnes večer má obřad spojení, během kterého si vezme hned 3 ženy. Taymonova první žena Malia pak pozve Harryho na slavnost. Když Malia (předtím Taymona políbí) odejde, Harry řekne Tayomovi, že vždy si představoval, že není jen jenom obyčejné dítě.
Tayomon mu odpoví, že je opravdu zvláštní - je Taresian a zeptá se ho jestli se tak i cítí. Harry odpoví, že ano. Ženy pak Harryho začnou Harryho ještě intenzivněji hladit a Harry se nechá přemluvit, aby ho někam odvedly...
Mezitím Janeway vyjednává s Albenem. Alben ji řekne, že nyní již není důvod k nepřátelství, ale kdyby se Harry vrátil na palubu opět je napadnou. Spokojená Janeway nařídí kurz k Taresii. Když tam ale však přiletí, zjistí, že Taresia je obklopena jakousi polaronovou sítí, skrz kterou nemohou Harryho transportovat. Dále Taresia neodpovídá při pokusu o komunikaci. Tuvok prohlásí, že patrně již nejsou vítáni.
Večer na slavnosti spojení. Taymon stojí obklopen ženami, které drží v rukou dřevěné tyče a bouchají s nimi o zem. Ženy začnou kolem něj chodit dokola a jedna mu zaváže oči černým šátkem. Pak mu svážou ruce za zády a odvedou si ho.

Harry pak řekne ženám, kterého neustále hladí, že potřebuje být na moment sám - potřebuje si zavolat. Když se pokusí kontaktovat Voyager zjistí, že nedopovídá. Přistoupí k němu Šéfová a řekne mu, že se asi Voyager zdržel u Nasarijců, ale on nyní může oslavovat s nimi...
Na cestě do ošetřovny Chakotay oznamuje Janeway, že udělali několik děr v onom planetárním štítu, ale není dostatečně velká pro Voyager. Raketoplán také není vhodný mimo jiné proto, že na druhé straně hlídkuje Taresianská loď.
Po vstupu na ošetřovnu Doctor prozradí, že prozkoumal starší záznamy Harryho DNA a zjistil, že Harry se s Taresianskými geny určitě nenarodil - není Taresian! (pozn.: to mi je ale překvapení, to jsem věděl od začátku) Jejich výskyt objevil až po datu 50698. Chakotay si vzpomene na onen výsadek, když hledali na jedné planetě Verillium. Poznamená, že Harry se na krátký okamžik ztratil a během toho se mohl něčím infikovat. Doctor pokračuje, že podle všeho Taresianskou DNA vložil patrně nějaký retrovirus, který transportéry nezachytili a problém je v tom, že transformace se ukončí, až když z něho bude úplný Taresian.
Na planetě Bruneta uloží Harryho do postele (několik polibků na dobrou noc) a Harry začne snít. Ve snu ho vítají Taresianky, loučí se sním Janeway a posádka, pak ho Bruneta začne hladit, svalí ho na postel a začne se sním milovat. 
Pak ji vystřídá Černoška.
Potom mu Bruneta chce černým páskem zaváže oči. Harry se vzbudí.
Bruneta i Černoška leží vedle něj. Harry není příliš nadšen jejich přítomností. Harry chce odejít na Voyager, ale obě Taresianky začnou neléhat, že by měl zůstat spojit se nimi a mít děti a říkají, že přece musí zůstat se svými lidmi. Harry však oponuje tvrdíc, že jeho domov je na Zemi. Obě se pak k němu přivinou a Černoška ho dlouze políbí. Harry si to s tím odchodem rozmyslí - opět se mu zde začíná líbit. Pak řekne Brunetě, že ji považuje je jednu se svých žen a posadí ji na židli.
Od Černošky si vezme pásek a sváže ji. Brunetě je trocha překvapená a zeptá se ho to dělá. Harry ji odpoví, že to bude vzrušující. Pak si od ní vezme její černý pásek a udělá jí roubík. Černošce se to přestane líbit a snaží se svou kolegyni odvázat. Harry vezme na stole lampu a praští Černošku po hlavě. Pak se jim omluví, odejde s místnosti a zamíří k Taymonově místnosti. Když tam vstoupí najde ho ležet na posteli s pásekem přes oči. Ovšem je poněkud vysušený. 
Harry ale nemá moc času, někdo přichází. Na stolku vezme něco ostrého kovového a schová se. Do místnosti vejde jedna žena - Malia. Harry ji překvapí a svalí ji na postel. Malia mu pod nátlakem všechno vysvětlí - děti mužského pohlaví jsou na Taresii vzácné a tak musí nějak nasbírat dostatek buněk pro početí a pochopitelně vše, co mu řekli bylo vymyšlené. Také mu řekla, že se postupně mění na Taresiana. Dveře do místnosti se znova otevřou a vejdou dvě ženy. Harry používajíc Maliu jako rukojmí se dostane k dveřím. Když se tam dostane, odhodí ji a všechny tři spadnou vedle Taymona na postel.
Mezitím na Voyageru. Tuvok upravil štíty tak že mohou proletět sítí. Janeway nařídí Parisovi, aby sítí proletět na plný impuls. Voyager vletí do sítě. Lodí to trocha hází, ale podaří se ji proletět. Chakotay hlásí, že nemůže najít Harryho a že se blíží Taresiankou loď. Janeway vyhlásí bojovou pohotovost.
Mezitím Harry na planetě je obklíčen ženami v jedné z místností. Ženy ho již definitivně obklíčili a Šéfová mu řekne, že nemá kam uniknout. 
V tom se zahájí Harryho transport a Chakotay na můstku může zahlásit, že ho mají. Taresianská loď zahajuje palbu. Janeway nařídí okamžitý únik, ale Paris ji upozorňuje, že před nimi jsou 3 Nasarijské lodě. Harry se objeví na můstku.
Nasarijské lodě zahajují palbu. Voyager obdrží několik torpéd, ale hlavní část palby se soustřeďuje na Taresianskou loď. Voyager rychle uniká a není již nadále pronásledován...
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]