Drone
SD : neuvedeno
N :196
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Vidíme odraz nákladového prostoru 2 v zrcadle. V pozadí regenerační výklenek, v popředí Seven of Nine. Seven se zhluboka nadechne a vykouzlí na své tváři perfektní úsměv (typ Holywood). Vydrží pár vteřin a opět se vrátí ke svému obvyklému výrazu. Opět se zkoncetruje a zkusí další úsměv, tentokrát je to již trochu slabší. Se znatelnými známkami únavy a frustrace zkusí ještě jeden, ale teď se už ani nezubí. Sýr !
Lekce usmívání končí, protože Seven uslyší, jak se otevřou a zavřou dveře. Je to Doctor. Má veselou náladu a pozdraví : "Seven ! Jak se má můj nejoblíbenější Borg ?" "Jsem naštvaná," uzemní ho Seven, "příště ohlašte svoji přítomnost DŘÍVE než vstoupíte do místnosti." (Zdá se, že Seven poctivě trénuje.)
Doctorova veselá nálada je pryč : "Promiňte. Myslím, že jsem měl nejdřív zaklepat."
Seven si začne balit nádobíčko a zeptá se : "Můžeme vyrazit ?"
"Ano. Podmínky jsou ideální. Senzory ukazují, že se protomlhovina může vynořit v následujících 20 minutách. Pan Paris nás již očekává."
Nemusí ani dlouho čekat, Seven už má sbaleno (ozve se kufřík ...klap...). Doctorovi ještě věnuje jeden nevlídný pohled a už kráčí směrem ke dveřím.
Doctor se ještě podívá do zcradla a prohlásí : "Hm ! Na hologram to není špatné !" Seven se na něj podívá a její pohled naznačuje, že si o tom myslí svoje...

Doctor a Seven jdou k raketoplánu. Doctor se chová jak malý kluk, co jede kempovat : "Mohlo by to být zajímavé, nemyslíte ?" Seven se svým obyklým výrazem odpoví : "Je to astronomický průzkum, nic víc. Jaká je vaše funkce na této misi ?" "Já mám za úkol studovat účinky mlhoviny na posádku. Možná objevíme novou formu radiace." Pak se začne usmívat a dodá : "Nemůže se dočkat, až uvidím jak se ty mraky formují. Slyšel jsem, že jsou vskutku nádherné. Vzal jsem si sebou holokameru, abych si mohl vyfotit pár obrázků." Seven zavrtí hlavou : "Nejedeme na dovolenou. Na tohle vůbec nebudete mít čas." Doctor obrátí oči v sloup a neodpustí si poznámku o Borgu. Pak ješte dodá, že by zítra Seven měla začít nové cvičení - rozvoj její "joie de vivre". (Vzhledem k tomu, že to universální tlumočník nepřekládá není to důležité :))
Raketoplán s Parisem, Torres, Seven a Doctorem Zanedlouho už Paris, Torres, Doctor i Seven letí směrem k mlhovině. Trochu to s nimi mlátí, ale Tom je ubezpečuje, že jsou to jen turbulence. Seven a Doctor sedí v zadních rozích raketoplánu, Paris je u kormidla, Torres stojí u něj a kontroluje hodnoty na panelech. Náhle to s nimi pořadně hodí a chudák B'Elanna přistane Doctorovi v náručí. B'Ellaně to chvíli trvá než se zase dostane na nohy.
"Nevím jak vy, ale ja mám klaustrofobii druhé třídy," řekne B'Elanna. Na Parisovi je vidět, že ví o čem mluví, ale Seven se ptá na vysvětlení. Torres ji vysvětlí, že tak tomu říkají kadeti na akademii. Tyto raketoplány byly navrženy, aby byly rychlé a pohyblivé, ale ne komfortní. Pak Paris ještě přidá strašidelnou historku o zavírání půltuctu kadetů na týden do takových raketoplánů druhé třídy. Seven to všechno vstřebá a dodá, že by měli navrhnout nový raketoplán, větší a lepší. Oba se na chvíli zarazí a Torres dodá, že to není špatný nápad (a vůbec jí teď nevadí, že to navrhla Seven ...).
Náhle se však raketoplán zase otřese. Něco se venku děje. Tom zastaví raketoplán a všichni kromě Doctora začnou sledovat přístroje. Doctor pobídne Seven, aby si stoupla blíž k panelům, ať si je může vyfotit a dodá : "Úsměv Seven ! Vím, že to umíte !"
Další plazmatický výboj a to už se rozhodnou pro let zpátky. Výboj ovšem poškodil motory, takže se raketoplán zastavil a oni jsou odkázáni na pomoc z Voyageru.
Všichni sledují mlhovinu

Marný pokus o únik z mlhoviny
Chakotay čeká na výsadek Na můstku už všichni ví o potížích raketoplánu a dokonce už něco dělají pro jeho záchranu. Chakotay přijde do transportní místnosti a čeká na nouzový transport. Řadový člen posádky Mulchaey snad ví, co dělá. Za chvíli už zde stojí všichni živí a zdraví, pouze trochu zadýchaní. Chakotay se zeptá, jestli jsou v pořádku. (Mimochodem to je další zničený raketoplán ...)
Paris odpoví že ano. Sestupují z transportéru, když v tom začne Doctor problikávat a zpanikaří : "Můj mobilní emitor - je poškozený !" B'Elanna skočí za panel a pokusí se Doctorův program transportovat na ošetřovnu. Doctor párkrát blikne a zmizí. Holo-emitor spadne na zem. Výsadek je zpátky
Doctor je okamžitě kontaktuje z ošetřovny a ptá se, co se stalo. Seven emitor zvedne, dá ho Torres a ta mu řekne, že se zřejmě roztavilo několik obvodů při transportu. Doctor, se znatelným strachem v hlase, se zeptá, zda to půjde opravit. Ale B'Elanna ho jen uklidní a řekne, že ho bude informovat.
Emitor na panelu Emitor odnese do vědecké laboratoře a položí ho na panel. Rozběhne diagnostiku Alfa, 3, 6. Pak řekne Mulchaeyovi, aby to ráno zkontroloval. Ten se zatváří velmi nadšeně a odejdou.
Emitor pak vytvoří tři chapadla a zabodne je do panelů (tohle v manuálu nebylo :)). Panely se začnou měnit. Najednou začnou svítit hodně známým odstínem zelené...
Voyager před mlhovinou
Kapitánův deník, dodatek : Tahle protomlhovina má, zdá se, vlastní rozum. Stále se rozpíná a konec je v nedohlednu. Udržujeme si bezpečnou vzdálenost a sleduje růst.
"Vstávejte, poručíku. Je přesně šest hodin. Ranní ptáče dál doskáče !" Pro B'Elannu takhle začíná nový den. Na panelu na stole svítí Doctor. Doctor budík
Spící B'Elanna B'Elanna v noční košili (určitě od Toma, protože dřív měla červený ninja-kostýmek :)) celá šťastná, že ho vidí, ptá se, co chce (co asi).
"Doctore, nechte mne spát." "Sdělte mi alespoň prognózu,"
prosí Doctor. "Jednou za čas se můžu pořádně vyspat..." "Cože !? Vám záleží na pár vteřinách bezvědomí ? Moje svoboda je v sázce !"
B'Elanna v koupelně Torres se po slepu dostane do koupelny. Shodí ze sebe košilku a nařídí počítači aktivovat sonickou sprchu. Vzhledem k tomu, že se Doctor nemůže dostat všude tělesně, řekl si že tam bude alespoň obrazem a zvukem. V B'Elannině koupelně se aktivuje obrazovka a kuk je tu Doctor.
Naštvaná B'Elanna Asi z Doctora není zrovna odvázaná.
Doctor má drzosti na rozdávání, a proto začne : "Ještě jedna věc poručíku.Myslel jsem, že ..." Torres si ještě stačí na sebe hodit osušku. Doctor je tím zdá se udiven a řekne: "Jsem doktor, už jsem pár nahých žen viděl ..." Torres už toho má dost, ale Doctor pokračuje : "Myslel jsem, že kdybyste přinesla emitor na ošetřovnu, tak bychom na něm mohli pracovat spolu. Připravil jsem ..." Tohle je už ale příliš a B'Elanna přehodí přes obrazovku osušku ...


Seven opustí svůj výklenek, i když není dokončena regerace. K tomu musí mít opravdu vážný důvod... Rychle spěchá ven.

Zatím na můstku. Chakotay přijde z výtahu a hned ho přivítá dočasný velitel Kim. Prohodí s ním několik zdvořilých vět a rozhovor pokračuje :
Chakotay : "Co je nového?"
Kim: "Mlhovina se rozpíná rychlostí 8000 km čtverečních za hodinu. 11x jsem musel upravit kurs."
Chakotay: "Zdá se, že se vám Kapitánské křeslo zalíbilo."
Kim: "Není to špatný způsob, jak strávit noc."
Chakotay: "Slyšel jsem, že jste udělal kus poctivé práce. Zapůsobil jste na posádku." Nakloní se ke Kimovi a dodá : "Opravdu jste si nechal říkat Kapitáne Kime ?"
Kim: "Pane ?"
Seven zatím upoutá Chakotayovu pozornost, zatímco Harry přemýšlí, kdo to mohl prozradit...
Seven řekne Chakotayovi, že její transceiver (čti transsívr) se aktivoval a to může znamenat přítomnost Borgů. Chakotay se otočí na Kima, ale ten prý nic neviděl. Mohla by mlhovina maskovat loď, ptá se Seven. Harry však podotkne, že tam by ani Borgská krychle nevydržela déle jak 10 sekund.
Chakotay doporučí Seven, aby jí Doctor udělal test trasceiveru a Harrymu nařídí proskenovat okolí se slovy : "Pokud vám nebude vadit být opět praporčíkem ..." Harrymu už ten vtip asi došel ...

Mulchaey vstoupí do laboratoře. Všimne si podivného zeleného zabarvení na všem v místnosti. Jde tedy dovnitř, aby to prozkoumal blíž. Tam na panelu zatím odpočívá Doctorův mobilní holo-emitor. Panel už je kompletně přetvořen v nějakou část Borsgkého zařízení. Když přijde Mulchaey blíž, emitor vysune Borgské asimilační trubice a odebere mu vzorky tkáně.
Zatím Seven sdělí Doctorovi v půlce vyšetření, že její trasceiver byl znovu aktivován.
Harry prohlíží informace ze senzorů a sděluje Chakotayovi zajímavé skutečnosti. Vnější senzory neukazují vůbec nic, zato vnitřní ukazují, že někdo převádí energii z warpového pohonu na palubu 8, sekce 22. To je vědecká laboratoř....
Chakotay se pokusí kontaktovat Mulchaeyho, ale ten neodpovídá. Řekne Harrymu, aby to skontroloval senzory, ale Harry mu odpoví, že se nemůže dostat přes nějaké silové pole.
Chakotay okamžitě nařídí červený poplach a zavolá Janeway. Podívá se na Tuvoka a řekne mu ať vezme bezpečnostní oddíl do laboratoře. Nakonec zavolá ošetřovnu : "Seven, měla jste pravdu. Zachytili jsme Borgy na této lodi. Paluba 8, vědecká laboratoř. Tuvok je již na cestě." Seven řekne: "Připojím se k němu." Nechá Doctora na ošetřovně (stejně ji nemůže opustit) a odchází. Doctor si však vzpomene ještě na něco : "Tam je můj mobilní emitor ....."
Bezpečnostní oddíl Tuvok a bezpečnostní oddíl, všichni vybaveni phaserovými puškami, kráčí směrem k laboratoři. Zanedlouho se k nim připojí Seven a v ruce drží pouze ruční phaser. Vysvětlení je jednoduché. Pokud budou mít co do činění s Borgy budou jim zbraně Federace k ničemu, nezávisle na velikosti. Když pak dorazí ke dveřím, zjistí že jsou pootevřené. Otevřou je a vstoupí. V místnosti je všude zeleno ...
Emitér zatím provedl na panelu několik změn. Seven to identifikuje jako Borgskou dozrávací komoru, ale nepoznává všechny součásti. Jeden strážný najde Mulchaeyho. Má dvě bodné rány na krku. Seven řekne, že mu byly odebrány vzorky tkáně, ale nebyl asimilovám. Kolem zranění je několik nanosond. Trochu překvapená pak dodá, že jejich kódování je stejné jako u jejích nanosond. Tuvok se zeptá jak je to možné, ale Seven neví. Borgská dospívací komora
Malý Borg

Seven přijde blíž ke komoře. Tuvok se jí zeptá, co dělá. Seven mu odpoví, že bude rozeznána jako Borg. Kdokoliv jiný by dostal pěknou ránu, ale Seven klidně projde silovým polem a něco aktivuje. Otevřou se dvířka a v nich je vidět malý Borg (zárodek - fetální stádium, jak říká Doctor) s několika Borgskými implantáty. Seven je trochu udivena : "Voják... ale jiný než jsem kdy viděla... Nerozumím tomu... Borgové asimilují. Nerozmnožují se takto..."

Teď se pohled změní. Vidíme vše z pohledu malého Borga. Vidíme Tuvoka, Janeway a Seven. Seven vysloví domněnku, že její nanosondy infikovali Doctorův holo-emitor, když se jejich vzorky na chvíli smíchali při transportu. Emitor zatím asimiloval laboratoř a vzal si vzorek DNA od Mulchaeyho. Tuvok zjistí nárůst hmoty. A opravdu Borg je teď už větší. Seven pak ještě řekne, že Borg roste 25x rychleji než normálně. Janeway nařídí Tuvokovi, aby zapnul silové pole 10. "Další možnost je odpojit to. Ale nejsem ještě připravena udělat něco takového. Chtěla bych vědět s čím máme tu čest. Nebo spíš s kým ?" Pohled z komory

Seven s Torres pracují v astrometrice. Seven se dostala skrz silové pole pomocí senzorů. Torres se dívá na teď už o pár let staršího Borga a řekne k Seven : "Myslela jsem, že jste říkala něco o zárodku ..." Na Seven takové narážky neplatí a ta v klidu odvětí : "Ješte před hodinou byl. Teď je to šestiletý Borg." Doctor celý šťastný dodá, že je to chlapec a že je to z větší části člověk. Implantáty tvoří 27% jeho těla. Jeho plášť je tvořen stejnými slitinami jako Doctorův holo-emitor. "Nanosondy musely tuto technologii extrapolovat," dodá Seven. Znamená to tedy, že na Voyageru mají Borga z 29. století. Doctor ještě zjistí, že jeho mobilní holo-emitor je součástí mozku Borga a že ovládá všechny atonomické funkce. "To znamená, že ho nemůžeme dostat zpět, pokud ho nechceme zabít..." Tuvok se ještě zeptá jestli už kontaktoval společenstvo, ale Seven ho uklidní tím, že utlumila jeho transceiver. Tuvok, velký to skeptik, však dodá : "Teď, ale co až vyroste ?" Na to Seven nemá odpověď.

Seven se hlásí u Kathryn. Ona i Seven se obdivují nad dokonalou technologií tohoto Borga. Seven jí připomene, že ho stále ještě můžou odpojit. Za dvě hodiny však dozrávání skončí. Janeway a její morální hodnoty něco takové samozřejmě nepřijmou : "Nejdřív mám pár otázek. Co se normálně stává s Borgy po okončení dozrávacího procesu ?" "Očekávají instrukce ze společenstva," odpoví Seven.
"Takže bez těchto instrukcí nemá žádné označení, žádný cíl ?"
"Správně,"
připustí Seven.
"Takže když mu zabráníme kontaktovat se se společenstvem, můžeme mu cíl určit MY."
"Kapitáne..."
protestuje Seven, ale Kate ji nepustí ke slovu : "Toto je nejvyvinutější voják (myšleno "drone" - jeden z Borgů), který kdy existoval. Můžeme ho naučit naše hodnoty, Seven. Můžeme ho naučit individualitě !"
"Ale když se nám to nepovede a společenstvo ho asimiluje, bude mnohem silnější než teď."
"Je to jediná možnost kromě vraždy a to já nechci udělat. Jak si vzpomínám několik členů posádky mělostejné pochybnosti o vás."
"To byla jiná situace."
"Opravdu ? Borg, odpojený od společenstva, nejistý svou identitou, potencionální hrozba. Ale uspěli jsme."
"Zkusíme to samé ještě jednou,"
říká Janeway, "ale tentokrát budete učitelkou vy."
"Mám ho naučit lidskosti ?"
Janeway jí zatím podá padd a dodá : "Berte to jako první kontakt... a vy jste náš vyslanec."

Nový Borg Seven, Tuvok a několik strážných v laboratoři. Seven zjistí, že dozrávací proces byl ukončen. Borg sestopí s podstavce a žádá své označení. Seven se ho snaží přesvědčit, že teď je individualitou a není ve společenstvu. Evidentně to na něj nezabírá. Seven řekne Tuvokovi, že odpovědi má předprogramované a musí tedy použít přímé neurální propojení. Tuvok je trochu na pochybách, ale Seven řekne, že je to jediná možnost, a tak Tuvok svolí. Seven k vojákovi natáhne ruku, ale ten udělá krok zpět. Seven ho ujistí, že odpor je marný a nabodne se na něj.

Seven řekne Tuvokovi, že to funguje. Zadává mu instrukce a on rozumí. Náhle však voják chztne Seven za ruku a pokusí se asimilovat všechny její znalosti. Seven nedokáže spojení přerušit a ani Tuvok se svým phaserem ničeho nedosáhl. Seven se ješte snaží přesvědčit Borga, aby přerušil spojení se slovy : "Musíš poslechnout !" Ale on nic. Seven vypadá, že je to pro ni velice bolestivé a stačí mu ještě říci : "Ubližuješ mi !" Zdá se, že to zabralo. "Poslechnu," řekne a pustí ji.

Deník Seven of Nine : Aktivovala jsem vojákovi jeho jazykovou databázi. Nyní může asimiovat informace. Přímé spojení je příliš nebezpečné. Rozhodla jsem se použít Borgské data-moduly.

Neelix přijde k Torres a podává jí dva data-moduly. Torres vypadá, že z toho nemá radost a taky Neelixovi pěkně vynadá. Ona má toiž obavy, co se z Borga nakonec vyklube. Chudák Neelix je zachráněn až Seven, která ho zavolá do vědecké laboratoře.
Neelix tam dojde a podá Seven jeden modul. Ta pak probudí Borga. Zdá se, že chůze není jeho silnou stránkou... Opět se dožaduje označení. Seven mu řekne, aby asimiloval data z modulu, ale on to nějak nechápe. Seven ho tedy krůček po krůčku, s nějakým tím poslechni a odpor je marný, dostrká až k modulu. Nakonec Borg vysune asimilační trubice a napojí se na modul. Za chvíli se mu rošíří zorničky a vypadá vskutku opojen poznáním.
Když dokončí přenos dat, je z něj úplně nový člověk (Borg). Podívá se na Seven a řekne : "Tvé označení je Seven of Nine." Seven souhlasí. Otočí se na Neelixe a pokračuje : "Tvé označení je Neelix, Talaxian." Neelix zjevně potěšen odpoví : "Ano, to jsem." "Jsem v laboratoři na vesmírné lodi, cestuji vesmírem," řekne a zeptá se : "Proč ?" "Jsme průzkumná loď." Se značnou dávkou uspokojení dodá : "Jsem průzkumník !" "My všichni jsme," doplní Neelix. "Jsme Borgové," řekne voják. Neelix neví, jak se z toho vymotat, ale naštěstí mu do řeči skočí Seven : "Teď si jedinec - jeden z mnoha na Voyageru. Toto není Borgský kolektiv. Rozumíš ?"
"Jedinec, moje vědomí je jen moje."
"Přesně tak."
"Chci asimilovat víc informací."
"Ještě ne, tvůj mozek potřebuje čas, aby mohl zpracovat tyto informace. Brzy budeš potřebovat regenerovat,"
řekne mu Seven. "Přizpůsobím jeden výklenek v nákladovém prostoru pro tvou technologii. Vemte ho, prosím, k Doctorovi na analýzu," řekne Neelixovi a odchází směrem k východu. Borg ji však následuje. "Běž s ním, všichni členové posádky se musí hlásit na prohlídkách." Ale on se na ni jen dívá. Seven nakonec dojde, co po ní asi chce : "Až skončím, tak za tebou přijdu."

Neelix jde s Borgem na ošetřovnu. Pro něj je všechno nové, ale všechno už vlastně zná.
"Duraniový trup. Plasmové rozvody. Tricyklické systémy podpory života. Pláty umělé gravitace"
Neelix je překvapen : "Systémová analýza je zřejmě tvou silnou stránkou. Měl bys přemýšlet o budoucnosti v řízení vesmírných lodí."
Mezitím kolem projde nějaká žena. Borg se za ní otočí a řekne : "Člověk, žena."
"Velmi dobře !"
odpoví Neelix.
"Měla ze mne strach. Zjistil jsem u ní zvýšenou hladinu feromonů."
"To je tím, že jstei tu nový. Pamatuji si můj první den na Voyageru. Také se na mne dívali různě. Jen se na mne podívej vousy a skvrny ..."
"Měli z vás strach ?"
"Vlasntě... ne."
"Bojí se mne proto, že jsem Borg ?"
Neelix nasadí diplomacii : "Někdy mohou být Borgové trochu strašidelní. Neberte si to osobně."
"Chtěl bych se dozvědět o společenstvu víc."
Tak tohle Neelix nečekal. "To byste chtěl ?" Pak si uvědomí, co řekl : "Oh, samozřejmně, že ano."
"Řekněte mi o společenstvu."
"Není toho moc, co říct. Když jste viděl jednoho z těchto kyberneticky upravených tvorů , viděl jste je všechny..."

Voják ho zastaví. Neelix mu však řekne : "Budete mít spoustu času, abyste se o nich dozvěděl všechno, ale nejdřív si musíte zvyknout na život na Voyageru. A teď, pane..." Neelix chvíli tápe ve tmě, pak řekne : "Omlouvám se, v tom všem zmatku jsem zapomněl vaše jméno."
"Já nemám jméno."
"Každý jedinec má jméno. Nebylo by příliš vhodné, kdybychom vám říkali Voják, že ?"
"Seven of Nine říkala, že mé označení je irelevantní."
"Nesouhlasím ! Každý jedinec potřebuje jméno. Měl byste si vybrat něco, co vás vystihuje. Vždyť teď jste jen jeden."
"Jeden."
Evidentně se mu to líbí.

Prohlídka V ten moment došli na ošetřovnu. Doctor je uvítá, ale nemůže z Jednoho spustit oči. (přesněji z jeho mozkovny...) Jeden začne :"Vy jste Pohotovostní zdravotnický holoprogram." "A vy jste velmi všímavý," dodá Doctor, "stoupněte si tady." Neelix odchází, ale Jeden ho následuje. Neelix ho ujistí, že bude lepší když tu zůstane a jde pryč. Doctor pak vezme tricordér a skenuje Jednoho. Ten instinktivně ucukne, ale Doctor mu řekne, že je to neinvasivní bioscan a že nic neucítí. "Váš centrální nervový systém funguje normálně, ale zjišťuji poškození neurálních propojení. Budete muset brzy regenerovat."

"Můj nervový systém je řízen vaším mobilním holo-emitorem," řekne Jeden.
"Ano, to je pravda,"
snaží se Doctor skrývat opravdové pocity.
"Váš emitor je na mnohem vyšší úrovni než tyto diagnostické přístroje."
"Ano, tato technologie pochází z 29. století, 400 let v budoucnosti."
Jeden o tom chvíli přemýšlí a pak spokojeně dodá : "Jsem vyspělá forma života. Jsem jedinečný."
"Hmm"
"Popište mi můj původ."
"To je dlouhá historie."
"Chci to slyšet."
"Jindy."
"Chci to slyšet. TEĎ."
Vypadá to, že Jeden se nedá jen tak odmítnout...
"Vlastně to byla závada transportéru. Můj emitor se spojil s několika nanosondami Seven."
"Jsem tedy nehoda."
Dodá Jeden smutně.
"Nazývejme to raději náhodným splynutím technologií."
"Nejsem tu vítaný ?"
"Naopak. Náš hlavní úkol je objevovat nové formy života. Jste možná nečekaný, ale dáme vám čas. Jsem si jist, že skvěle zapadnete mezi posádku. Navíc váš mozek řídí můj holo-emitor, takže určitě uděláte oslnivý dojem."
Doctor se směje vlastnímu vtipu, ale Jeden se na něj jen dívá.
"Tomu se říká vtip."
"Vtip : Humorná poznámka nebo gesto, které má vyvolat smích."
"Smysl pro humor máte po matce, že ?"

Další den vezme Seven Jednoho do strojovny. Torres má samozřejmě něco proti : "Tohle není učebna, Seven." "Poručík B'Elanna Torres. Šéf inženýr, napůl Klingon, napůl Člověk. Má rozsáhlé vědomosti o lodních systémech." Pak ještě dodá poznámku o jejím temperamentu, k čemuž nám opět Jeden přečte definici ze slovníku. B'Elanna ho za to pochválí : "Správně. Máte hvězdičku." Torres nemá náladu na tlachání, protože musí za hodinu předpovědět rozpínání mlhoviny. Jeden se opět předvede a poradí jí, později dokonce předvede, jak na to. B'Elanna jen zírá. Strojovna

Pak zajdou ke kapitánovi. Jeden se ujme slova : "Zdravím vás, kapitáne. Naše označení je... " Chvíli zaváhá a opraví se : "Mé označení je Jeden. Jak se máte ?"
"Dobře. Děkuji."
pak se podívá na Seeven a udiveně se zeptá : "Jeden ?"
"Požadoval označení. Jeden se zdálo jako vhodné."
"Jak se máte, Jeden ?"
"Dobře. Děkuji, kapitáne."
"Přizpůsobujete se životu na Voyageru ?"
"Ano. Do teď jsem asimiloval 47 miliard teraquadů informací o nejrůznějších tématech, včetně částicové fyziky, lidské anatomie, teorie warpového pole ... "
Pak trochu změní tón hlasu a dodá : "a kulinářské speciality Delta kvadrantu."
Janeway se tázavě podívá na Seven a ta jí řekne : "Pan Neelix. Trávili spolu nějaký čas."
Janeway se začne usmívat.
Jeden pak trochu váhavě pokračuje : "Je moje hodnocení kompletní ? Jsem dostatečný ?"
"Ale jistě. Jste víc než dostatečný. Popravdě řečeno děláté vynikající pokroky. Ale toto není hodnocení. Chtěla jsem vás jen vidět."
"S vaším svolením, slíbil jsem poručíku Torres zvýšit výkon Bussardových kolektorů."
"Povolení udělěno,"
řekne spokojená Janeway a nechá ho odejít.
Jak odejde, Kathryn Seven řekne, jak skvěle Jeden zapadá mezi posádku a jak si buduje individualitu. Seven vysloví nějaké pochybnosti, protože se Jeden zajímal o společenstvo. Janeway jí řekne, že bude lepší, když se dozví o společenstvu od nich než od společenstva samotného. Janeway ještě řekne, že dříve nebo později s tím budou muset něco dělat...

Seven zavede Jednoho do skladiště. Ukáže mu regenerační výklenky. Jeden chce asimilovat další informace, ale Seven řekne, že prodnešek toho má ažaž. Pak ještě dodá, že hodně posádce pomohl a předčil všechna očekávání. On na to, že očekávání byla nedostatečná. "Prosté děkuji by stačilo," řekne Seven. "Děkuji ?" "Obvyklé vyjádření vděčnosti. Vzdala jsem vám kompliment. Musíme regenerovat." Jeden je trochu udiven, že tato technologie není Flotily a udeří ho poznání : "Já jsem Borg. Toto je borgská technologie. Chci asimilovat všechny dostupné informace o společenstvu." Seven mu však nařídí, aby si stoupl do výklenku. Jeden poslechne a stoupne si do něj čelem dovnitř. Kdyby Seven poctivě trénovala, tak by se teď určitě smála. Poradí mu, aby se otočil, stoupne si do svého výklenku, aktivuje regeneraci.
Regenerace "Seven of Nine."
"Ano?"
"Děkuji."
"Musíme regenerovat."
Za chvíli se cosi aktivuje na prsním plátu Jednoho a začne blikat ...

Zatím někde ve vesmíru. Borgská koule (skoro jako z First Contactu...) odpoví na signál : "Zachycen Borgský naváděcí signál. Unimatrice 325, mřížka 006. Nastaven kurz ke zdroji."

Seven of Nine se probudí z regenerace. Nákladový prostor je plný lidí. Naštvaných lidí. Naštvaných a ozbrojených lidí. Kapitán promluví k Seven : "Voják vyslal naváděcí signál. Probuďte ho." Seven tak učiní a vypne jeho regenerační cyklus. Zeptá se, zda kontaktoval společenstvo. On to popře. Zkontrolují mu transceiver a zjistí, že si jeho tělo vytvořilo jiný.
Seven se zeptá, jestli už zachytily nějaké lodi. Tuvok to potvrdí, tři hodiny do setkání.
"Borgové ? Chci se s nimi setkat," řekne Jeden odhodlaně.
"Asi je čas ukázat mu, co jsou Borgové zač... "

Seven, Kate a Jeden v astrometrice před obří obrazovkou. Jeden se dozvídá o tisících rasách, které byly asimilovány. Dozvídá se, že miliardy jedinců byly pripojeny ke kolektivu, k jednomu společnému vědomí. Seven, Kate a Jeden v astrometrice
"Chtěl bych si vyzkoušet toto kolektivní vědomí," trvá neustále na svém.
"Kdyby se tak stalo, už byste nebyl jedinečný. Borgové by zničili vaši individualitu."
"A to je nežádoucí,"
reaguje Jeden.
"Velmi nežádoucí. Borgové jsou nejničivější silou, kterou jsme zatím potkali. Asimilovali miliardy jedinců proti jejich vůli,"
přidá k tomu Kathryn.
Jeden řekne k Seven : "Ty jsi byla asimilována,"
"Moje spojení se společenstvem bylo přerušeno."
(Tady nikomu nevadí, že to bylo proti její vůli...)
"Asimilovala jsi jiné, když jsi byla ve společenstvu ?" Seven souhlasí.
"Říkáte, že Borgové jsou destruktivní, Seven není."
"To proto, že znovu získala svoji individualitu. Ale jestli bude mít společenstvo možnost, asimiluje ji znovu, asimiluje všechny na Voyageru. S tvojí technologií bude společenstvo ještě silnější. Tomu musíme zabránit, ale nemůže se nám to podařit bez tebe. Potřebujeme abys zdokonalil naši obranu. Štíty, phasery... Pomůžeš nám ?"

Jeden chvíli přemýšlí. Nakonec se zeptá : "Seven of Nine, chceš se znovu připojit ke společenstvu ?"
"Voyager je moje společenstvo,"
odpoví Seven.
"Budu potřebovat čas, abych asimiloval tuto informaci."
Je však vyhlášen červený poplach a všichni jsou povoláni na svá místa. Kathryn už jenom podotkne : "Váš čas právě vypršel."
Pak už všichni spěchají na můstek.

Seven a Jeden spěchají na můstek. Jeden pociťuje nějaké neznámé pocity a zeptá se na ně Seven. Ta mu odpoví, že je to úzkost, pouze dočasný pocit. Řekne mu, že i ona, stejně jako každý na Voyageru, má tyto pocity. On se zeptá, zda se všichni bojí asimilace. Ona odpoví, že ano, ale to už jedou turbovýtahem na můstek.
"Co bude teď ?" ptá se Jeden.
"Utkáme se s Borgy."
"Budeme zničeni ?"
"Borgové jsou silní, ale kapitán Janeway je nápaditý velitel. Postavíme se na odpor."
"Odpor je marný,"
prohlásí chladně Jeden."
"Možná."

Plavidlo Borgů

Borgové jsou už docela blízko ...


Resistence is futile ... Koule je již ve vizuálním dosahu. Jeden plavidlo okamžitě pozná : "Taktické plavidlo s dlouhým doletem, schopno letět transwarpem, ... " "Připravují se na útok, musíš nám pomoct zlepšit naše štíty. Tento panel ti umožní přístup ke generátorům," upozorní ho Seven.Ale to už se ohlásí Borgové se svými frázemi : "Jsme Borgové. Budete asimilováni. Odpor je marný." Jeden opakuje "Odpor je marný. Slyším je ve své mysli." Voyager je zachycen vlečným paprskem. "Společenstvo mne volá..." "Slyším to také. Miliardy hlasů, znících jako jeden," řekne Seven.
Seven se nevzdává a řekne Jednomu : "Musíme vzdorovat tomu hlasu ! Posádka Voyageru bude zničena, když se nám to nepovede." Jeden nemešká a napojí se asimilačními trubicemi na lodní systémy. Tuvok ohlásí, že štíty jsou vylepšovány a za chvíli jsou ze sevření propuštěni. Janeway se pak zeptá, jestli může vylepšit i phasery. Jeden řekne, že ano. A tak mu Janeway nařídí, aby to udělal. Vydá rozkaz k zaměření motorů a Tomovi řekne, ať je připraven na let warpem. Jeden dokončí úpravy na phaserech a Voyager vystřelí. Bohužel je výstřel odražen a Voyager to pěkně schytá vlastním paprskem. Voyager střílí po kouli
Paris prohlásí, že jim to zničilo warpový pohon. Jeden se podívá na Seven a řekne : "Vaše technologie je limitovaná. Už ji nemohu vylepšit. Musím se spojit se společenstvem. Mohu je zničit zevnitř."
"Pokusí se tě asimilovat,"
řekne Seven.
"Neuspějí,"
odpoví Jeden. Janeway zatím souhlasí s nápadem a řekne Kimovi, ať ho zaměří.
"To nebude nutné,"
zareaguje Jeden a použije vlastní transportér, který má na ruce.
Interiér koule Jeden stojí v Borgském plavidle. Je slyšet hlas společenstva. Odpor je marný. Budeš asimilovám. Jeden však řekne : "Má technologie je mnohem dokonalejší. Zastavte útok, nebo budete zničeni." "Tvá technologie bude přidána k naší." Jeden vidí, že ho Borgové moc neposlouchají a přejde od slov k činům. Zatímco štíty na Voyageru slábnou, Borgové se snaží Jednoho zastavit. To pro něj však neznamená žádný problém. Sráží jednoho Borga za druhým, až přijde k jednomu regeneračnímu výklenku. Tam se na společenstvo napojí. Společenstvo se ho snaží přemluvit, ať ukončí propojení, ale Jeden neraguje...

Seven už ví, že se Jeden dostal k ovládání navigace. Paris prohlásí, že koule směřuje přímo do mlhoviny. Seven ví, co to zanmená a řekne : "Když se dostanou moc blízko, zbortí se jim trup." A opravdu. I přes protesty společenstva dovede Jeden kouli až do mlhoviny. Ta se tam začne velmi efektně bortit...

Fáze 1 nasměrování koule do mlhovny Fáze 2 uvnitř mlhoviny
Fáze 3 Borcení trupu Fáze 4 Výbuch

Voyager je po výbuchu odhozen pryč od mlhoviny. Na můstku Janeway zjišťuje škody a všichni mají špatnou náladu. Náhle však Kim objeví mezi troskami známky života. Je to Jeden. Okamžitě ho trasportují na ošetřovnu.

Jeden na ošetřovně Seven vběhne na ošetřovnu a požaduje zprávu o Jednom. Doctor jí řekne, že implantáty jsou celkem v pořádku, ale jeho biologická část je velmi poškozena a bude třeba okamžitá operace. Jeden se zeptá na kouli a Seven mu odpoví, že je zničena, byl úspěšný. Jeden pak řekne seven, že když byl napojen na společenstvo, slyšel jejich myšlenky a cíle. Budou ho pronásledovat.
"Irelevantní. Neuspějí." odpoví Seven. Doctor chce začít s operací, ale Jeden ho zastaví : "Neměl bych existovat. Jsem jen nehod, náhodné splynutí technologií."
"Jsi jedinečný, "
říká Seven a určitě nemá daleko k slzám.
"Nikdy jsem neměl být. Dokud existuji, jsi v nebezpečí. Všichni na Voyageru jsou v nebezpečí."
"O tom si můžeme promluvit později,"
řekne Doctor, pokusí se použít hypospray, ale zastaví ho silové pole.
Jeden s ošklivou ranou na hlavě
Seven začne mluvit naléhavě : "Nech Doctora provést operaci. Vypni silové pole ! Musíš poslechnout !"
"Neposlechnu."
"Musíš poslechnout. Prosím,"
naléhá Seven.
Nakonec ješte zkusí : "Ubližuješ mi," ale Jeden je neoblomný. Seven se podlamují kolena...
"Je mi to líto," pokusí se ji uklidnit Doctor. Seven se na to nemůže dívat. Postaví se na nohy a odejde.
V nákladovém prostoru 2 Seven vypne jeden regenerační výklenek. Pohled se opět přesune na zrcadlo. Tentokrát se však Seven neusmívá...
Copyright © 1999 Martin Varga

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]