Warhead
SD : N/A
N : 219

Vesmír

Voyager si to hasí do alfa kvadrantu, cesta probíhá klidně a tak Janeway občas přenechává na noční směny velitelský můstek Harrymu Kimovi, jakožto snaživému hochu. Ten také každých pět minut žádá komplexní hlášení o všem možném, až jsou z toho jeho podřízení mírně vyvedeni z míry, ale neboť jsou to členové té nejsprávnější posádky v delta kvadrantu, tak jeho rozkazy plní shovívavě do puntíku... Jinými slovy - kdyby to nebyl Harry, tak by to byla pěkná prudírna a šikana...

Jedné noci, při Kimově službě, zachytí jedna sličná dívka u kormidla nouzové volání z jedné planety, ale při scanování povrchu, nejsou nalezeny žádné známky života. Harry přemýšlí, jak by měl postupovat - jestli předat velení Janeway a nebo se rozhodnout na vlastní pěst. Rozhodne se jednat jako kapitán Voyageru - a Janeway s tím plně souhlasí a dokonce po něm vyžaduje, aby si vyzkoušel velení lodi ze všech hledisek, které z toho plynou - to znamená i velet výsadku.


Harry se proto nechá s Doctorem a dalšími několika členy posádky přenést na povrch planety a trikordéry zaměřují původce toho vysílání o pomoc.

Ke svému překvapení ujistí, že tento původce čouhá ze skály a je to jakýsi blýskavý "diskokvádr" se spoustou blikátek...

Doctor mu rozumí - ta věc komunikuje pomocí jakýchsi elektronických signálů, s kterou si komunikátor neporadí, ale Doctor ano.

Jediné s čím si Doctor neporadí, je té věci odpovědět na jeho otázky - co se s ním děje, kde to je a proč nic nevidí....

Harry chce být ostražitý a nechat to tam, ale Doctor se stane zachráncem práv všech neživých a tvrdí, že tato věc jedná, chová se a hlavně myslí si, že je živá a proto by ji měli transportovat na palubu lodi a pomoci ji...

Harry pod tíhou Doctorových argumentů tedy svolí a rozhodne tu věc přenést do strojovny, kde bude kolem ní bude vztyčeno silové pole.

 

Doctor se nejprve snaží od přístroje dozvědět odkud se sem dostal a kdo ho poslal. Nadšeně kolem něj pobíhá a rád odpovídá na všechny otázky.
Janeway zajde do astrometriky za Seven, aby zjistila něco o té planetě.
Seven objeví na jejím povrchu obrovský kráter, který jasně způsobil podobný přístroj, který nyní mají ve strojovně.
Je to zbraň hromadného ničení s velmi vyspělou umělou inteligencí, která zřejmě ztratila svou paměť.
Janeway svolá poradu důstojníků, kde Doctor stále žádá, aby s tím bylo zacházeno jako s živým tvorem a poukazuje na sebe. Podle něj je to stejné jako by chtěli zničit jeho, je o stejná forma existence. Janeway tedy rozhodne, že se pokusí bombu deaktivovat, a aby bomba nepojala žádné podezření, přenesou ji na ošetřovnu za Doctorem, který se ji bude snažit uklidňovat, protože jemu jedinému věří.

 

Harry a B’Elanna se tedy rozhodnou, že zkusí oddělit tu výbušnou část od té myslící části. Na ošetřovně tedy uloží Bombu do speciálních držáčků a zkoumají ji. Bomba využívá Doctora jako svého tlumočníka a jeho ústy klade spoustu otázek, kterými jenom vytáčí B’Elannu. Bomba si totiž nepamatuje a neuvědomuje, co ve skutečnosti je a Harry a B’Elanna a vlastně celá posádka se snaží tuto skutečnost co nejdéle zatajit, aby mohli v klidu dokončit oddělení té nebezpečné části Bomby. Doctor tedy nervózně a trochu schizofrenicky neustále šmejdí okolo nich a stále se na něco ptá a sám si odpovídá... Tedy - jednou hovoří jako Bomba a jednou jako Doctor. To B’Elanna přímo miluje a Harrymu to také moc klidu nepřidá...

Torres nějakým přístrojem zabliká poblíž blikátek na zádech Bomby a ta zapíská...
"Nebojte se - musíme se dostat k některým systémům, aby byl možný přenos..." uklidní Bombu Doctor. Chvíli je ticho a potom se otočí na B’Elannu a informuje ji: "Říká..., že chce vědět, co přesně budete dělat a taky jak to budete dělat..."
"Tohle je složitý postup! Nedokáži se soustředit, pokud budu muset podávat podrobný popis..." drží se B’Elanna na uzdě.

"Omluvte poručíka Torres - je vynikající inženýr, ale neumí se chovat k pacientům tak jako já..." hovoří Doctor s Bombou způsobem mu vlastním.
"Harry - mohl bys?" předává B’Elanna slovo.

"Jó - jasně!" souhlasí Harry a začne vysvětlovat: "Tak nejdříve připravíme aktivní interlinku mezi 'Vámi'a holosystémy a aby to šlo udělat, tak musíme vypnout váš program, než přepíšeme sekvence vašich bioneurálních obvodů..." je na něm přitom vidět, že buď lže a nebo neříká celou pravdu...
Bomba zapíská a po chvíli Doctor tlumočí: "Říká, že nemůže dovolit, abyste ho vypnuli..."
"Ale jiný způsob neexistuje..." chladně odpoví B’Elanna.
Bomba tedy zapíská nějak jinak. Všichni od Bomby odstoupí a B’Elanna při pohledu na trikordér hlásí: "Odjišťuje se to! Zahájila se detonační sekvence..."
"Ošetřovna volá můstek! To zařízení vybuchne - transportujte ho z lodi!" zareaguje okamžitě Harry.

Chakotay na můstku kontroluje přístroje a oznámí kapitánu Janeway: "Ztratili jsme zaměření..."
"Promluvte s tím, Doctore!"
vybídne ho Janeway

"Prosím přestaňte! Zničíte tím sebe i nás..." prosí Doctor.
"Detonace za dvacet sekund!" hlásí Harry při pohledu na panel.

"B’Elanno - vyšlete do jeho energetické sítě elektromagnetický puls!" přikáže Janeway.

"Jdu na to!" souhlasí a přejde k jinému ovládacímu panelu.
"...patnáct sekund..." hlásí Harry
"Prosím - odpojte se..." žadoní Doctor, "...vždyť se Vám snažíme pomoct!"
"...deset sekund...devět..."
"Zahajuji elektromagnetický puls!"
hlásí B’Elanna.
"...šest...pět..."
"Teď!"
a zmáčkne B’Elanna čudlik.
Bomba blikne a utiší se...
"Zabralo to..." oddychne si Harry.
Oddychne si i Janeway s Chakotayem...
"Tohle jste neměli dělat..." praví Doctor se smutnou tváří.
"Já vím, že jste k té věci trochu přilnul..." snaží se ho uklidnit B’Elanna.
"Lhali jste!" pokračuje zaražený Doctor.

"O čem to mluvíte?" nechápe B’Elanna.
"Říkali jste, že chcete přenést moje nervové vzory, ale snažili jste se mě odpojit!" otočí se na ní Doctor nenávistně...
Po chvíli to B’Elanně dojde: "Vy jste ta umělá inteligence..."
Překvapený Harry se podívá na ovládací panel a vysvětluje: "Využilo to interlinku, aby to ovládlo Doctorův program..." Takže Doctor už není Doctor, ale Bomba! Kromě jeho vzhledu si Bomba přivlastnila i jeho osobnost, takže to bude docela 'sranda'...
"Ošetřovna volá můstek!.... Kapitáne - odpovězte!" snaží se spojit B’Elanna a pak oznamuje: "Napíchl se na lodní systémy a vypnul komunikaci!"
"Taky nás tu zamkl..."
doplní ji Harry.

"Snažili jste se mě zničit!" netečně pokračuje Doctor a přitom se prohlíží - tu Bombu.
"Jenom jsme se vás snažili odzbrojit..." vysvětlí mu Harry
"Já jsem zbraň..." zjišťuje Doctor.

"Ano."
"Proč jste mi to neřekli?"
"Byla to opatrnost - báli jsme se, že byste mohl být nebezpečný..."
"Je vidět, že jsme měli pravdu!"
hrdě dodá B’Elanna.
"Nemohl jsem vás nechat mě zničit. Musím dokončit svou misi!" mění tón a postoj Doctor.
"Už si vzpomínáte?" ptá se ho Harry.
"Ano... jsem dalekonosná taktická jednotka. Vypustili mě moji lidé - čelí strašlivé hrozbě: nepřátelskému druhu! Moje doprovodná jednotka byla zničena, ale já se dostanu k cíli!" vysvětlí Doctor a dodá: "Vezme mě tam vaše loď!"
"Podívejte, pokusíme se spojit s vašimi lidmi... Kdybyste nám řekl, co jsou zač..."
snaží se Harry.
"Musím pokračovat ve své misi!" odmítne rázně jakoukoliv debatu Doctor a znovu aktivuje Bombu.

"Zbraň je znovu odjištěna!" zjišťuje novou situaci Chakotay z přístrojů na můstku.
"Bezpečnost?" zeptá se Janeway.
"Pořád se nemůžou dostat na ošetřovnu...vlastně ani nikam jinam na palubu pět..." informuje ji Chakotay.
"Zaměřte transportér na naše lidi!" přikáže Janeway, vstane a zahledí se kamsi k lepším zítřkům a ohlásí: "Vyhodíme do vzduchu celé to oddělení!"

"To bych nedoporučoval, kapitáne!" ozve se z interkomu a Janeway se tedy otočí na hlavní obrazovku, kde je vidět nazlobená tvář Doctora. "Jestli se mě pokusíte znovu zastavit, tak odpálím vaši loď a všichni zemřete!" pohrozí ji. "Posílám kormidlu nový kurz - poletíte na tyto souřadnice maximální rychlostí!"

"Doctore..." zkouší Janeway jinou taktiku.
"Ten je pryč!" zarazí její snahu Doctor.
"Směruje nás k hvězdné soustavě 2,3 světelného roku odtud..." oznámí Tom Paris.
"To je váš domov?" zeptá se kapitán.
"To je můj cíl! Tento kurz obchází nepřátelská minová pole - neodchylujte se od něj a vaše loď nebude poškozena. Jakmile se tam dostaneme - transportujete mě k mému cíli."

"Nepomůžu vám začít válku." zamítá Janeway, "řídíme se základní směrnicí, která nám zakazuje plést se do záležitostí jiných druhů..."

"Už jste se do toho zapletli!"
"Snažili jsme se vám pomoct."
"Dokud jste nezjistili, co jsem zač! Pak jste se mě pokusili zneškodnit!"
"Jenom ty výbušné součástky - rozhodně ne vás!"
"Není v tom žádný rozdíl - já jsem to, co jsem! Takže teď změňte kurz, nebo vybuchnu!"
vybuchuje rozčilením Doctor.
"Když to uděláte - nedostanete se ke svému cíli..." Janeway používá policejní taktiku.
"Jsem naprogramovaný podniknout nezbytné kroky ke splnění úkolu! Každý, kdo se mi postaví do cesty a pokusí se mě zastavit, je můj nepřítel... Změňte kurz a přepojte na mě senzory, abych mohl pozorovat, jak mě sledujete!"
"Nejdřív propusťte moji posádku z ošetřovny."
"Nehodlám s vámi vyjednávat. Zůstanou - kde jsou..."

Janeway rezignuje a obrátí se na Toma: "Zadejte kurz, poručíku. Převeďte senzory na ošetřovnu."
"Rozumné taktické rozhodnutí, kapitáne..."
Doctor je částečně spokojen.
Janeway samozřejmě něco kuje a tak se obrátí na Chakotaye a potichu mu řekne: "Svolejte důstojníky - musíme přijít na způsob, jak přechytračit chytrou Bombu..."

Voyager si to dál mastí vesmírem, ale nyní již nepochybně podle nového kurzu pod velením Doctora-Bomby.

Na můstku mezitím Tom Paris, Seven a Chakotay vymýšlejí co se dá udělat. Tom uznává, že pokud by se jim podařilo proniknout skrz silová pole, tak by na to mohl zaměřit transportér, ale Seven dodá, že ani tak by to nedokázali transportovat dost daleko, aby jim neublížil výbuch. Komandér přitakává a jeho závěr zní, že jediná možnost je to zneškodnit.
"Hodně štěstí..." popřeje mu Tom, "...nezapomeňte, že to má vnitřní senzory. Jestli jen zkusíme třeba povolit šroubek... BUM!"
"Komandére..."
přiběhne udýchaný Neelix a přeruší je, "...měl byste se podívat na tohle..." a podá mu jakýsi váleček. Podle Neelixe je to energetický modul, který použil na posílení replikačního systému. Získal ho na obchodní výpravě od kupce jménem Onquanii. Ten modul má transkinetické regulátory energie a bioneurální řídící obvody. "Nepřipomíná vám to něco?"
"Ano - našeho přítele..."
uzná komandér Neelixovo vyprávění.

Neelix dál vypráví, jak zaslechl techniky, kteří se o té Bombě bavili a připadalo mu to povědomé a tak zkontroloval symboly a zjistil, že je to stejná technologie.

Komandér uzná, že na tom něco bude a rozkáže hledat plavidlo toho kupce a popřípadě vyslat mu zprávu o jejich problému...

Na ošetřovně mezitím také B’Elanna a Harry také kují pikle. B’Elanna přemýšlí, že kdyby se napíchli na holoprojektory, aniž by si toho všimnul (Doctor-Bomba), tak že by se snad pak dal vypnout. Harry to zamítá s tím, že Bomba již změnila všechny přístupové kódy a když se je pokusí rozluštit, tak ihned spustí autodestrukční sekvenci.
"Máš snad lepší návrh?" zeptá se Harryho.
"Ano - nechat to na kapitánovi! Můj názor totiž nikoho nezajímá..." proklíná sám sebe Harry.
"Teď není vhodná chvíle na to, aby ses litoval..."
"Chakotay mi svěří velení - a co udělám já...? Transportuju na palubu mluvící bombu!!!"
naštve se a poodejde.
Torres k němu dojde a uklidňuje ho: "Když jsem já poprvé velela výsadku, zavedla jsem své lidi do jeskyně, kterou jsem považovala za Cardassijskou vojenskou základnu. Ale spletla jsem si nestabilní ložiska minerálů se zbraňovými signaturami. Došlo k sesuvu kamení a my tam uvízli tři dny!"
"Co jsi udělala?"
B’Elannin příběh na něj zapůsobil.
"Vyhrabali jsme se holýma rukama."
Harry zapřemýšlí a potom odchází do místnosti za Doctorem.
"Kam to jdeš?"
"Vyhrabat nás ven!"

Harry dojde až k Doctorovi a spustí na něj: "Víte, že to nemusíte dělat..."
"Na tohle jsem byl naprogramovaný."

"Jste rozumná bytost. Nemusíte být otrokem svého programu - podívejte se na Doctora...."
"On je nástroj - holografická loutka."
"Ta loutka vám zachránila život! Nebýt jeho, byl byste pořád ještě na té planetě. On mě přesvědčil, abych vás sem transportoval! A když jsme zjistili , co jste zač, a někteří lidé vás chtěli zničit, bránil vaše právo na existenci."
"Kam tím míříte?"
"I když byl naprogramovaný být doktorem, tak se stal něčím víc... Získal si přátele, pilotoval vesmírnou loď a dokonce zpívá..."
"Přes všechno to, čeho dosáhl, přestal někdy být doktorem?"
"Ne, ale..."
"Já nemůžu přestat být zbraní."
"Podívejte se na sebe - Vy už jste mnohem víc, než to - teď máte tělo a oči, abyste viděl! Ve chvíli kdy se odpálíte to všechno skončí!"
"To je povaha toho čím jsem!"
"Tak to ale nemusí být,"
nenechává se odbýt Harry, "můžeme Vám dát vlastní holomatrici..."
Doctor se zdá, že projevuje zájem a tak Harry pokračuje: "Můžete existovat jak dlouho budete chtít..., dosáhnout úplně všeho, čeho se vám zachce..."
"Jediné, čeho chci dosáhnout, je zničení mého cíle!"
vrátí se do reality Doctor.
"Co je vaším cílem?"
"Vojenská základna na Salinii Prime - čtverec 11 vektor 9341."
"Řekněte mi o tom - kdo je nepřítel?"
"Nelítostná násilnická rasa, která chce zničit můj lid!"
"Co ještě o nich víte? Jak vypadá jejich planeta? Jsou na ní lesy? Nebo zvířata? Nebo školy pro děti téhle násilnické rasy?"
"Nemám naprogramované zbytečné údaje!"
Doctor sice odpovídá borgským stylem, ale je na něm vidět, že přemýšlí a že má spoustu existenčních otázek a málo odpovědí...

"To máte štěstí - teď jste na palubě Voyageru a máte přístup k našim scanerům. Co kdyby jste se na svůj cíl podíval blíž?" vyzve ho Harry a přistoupí k jednomu ovládacímu panelu a zadá tam pár příkazů. Doctor se také zvedne a dojde k panelu, na němž se právě zobrazuje výsledek dálkového scanu.

"Je to vojenská základna - jak jsem Vám říkal..."
"Ale jsou tam osoby..."
"Jsou to vojáci!"
"Kteří budou kvůli vám trpět!"
doplní ho Harry a pokračuje: "Pamatujete se, jak jste sám trpěl? Byl jste slepý a chromý - chcete, aby tím samým prošel někdo jiný?!"
"Mám povinnost chránit svůj lid! A já je nezraním!"
rozčílí se Doctor: "A teď jděte pryč, než vám ublížím!"
Harry se mu zadívá do očí a potom odejde. Celé to z povzdálí pozoruje B’Elanna a když kolem ní Harry prochází, tak upřímně ocení jeho pokus.


Na můstku Tom zachytí subprostorový výboj na levoboku, Chakotayovi to připomíná maskovanou loď a Neelix potvrdí, že to může být ten kupec Onquanii, protože on cestuje na maskované lodi. Maskovaná loď je volá - pouze zvuk: "Voyager, tak rád vás zase vidím..." ozve se přátelský kupecký hlas.
"My vás taky, pane..." ujme roztřeseně se slova Neelix.
"Dostal jsem vaši zprávu. Opravdu máte ve svém vlastnictví inteligentní zbraň?"
"Vlastně - ona má ve vlastnictví nás... jako rukojmí. Víte něco o takové zbrani?"
"Pokud se nemýlím, tak ji vytvořil druh jménem Druoda... Studoval jsem jejich technologii. Vemte mě na palubu - pomůžu vám...
" nabídne se hlas a Neelix a všichni jsou pro začátek spokojeni.


Vesmírem proplouvají dvě lodě těsně vedle sebe - Voyager a nyní již odmaskovaná loď toho kupce, která je o něco málo menší, než Voyager.

Ve strojovně humanoidní cizinec s želví hlavou (kam se hrabe Torres ;)) a v modrém sáčku od galaktického Versaceho nedůvěřivě zkoumá svým trikordérem okolí a neskrývá své obavy.

Janeway a Chakotay ho uklidňují, že provedli bezpečnostní opatření - vypnuli komunikační systém a posílily štíty v tomto oddělení. Cizinec by víc věřil jejich bezpečnostnímu opatření, kdyby nebyli vydáni na milost té Bombě. Chakotay namítne, že nevěděli co to je, když to transportovali na palubu.

"Tahle konkrétní série, má inteligenční faktor třídy 11,..." začne vysvětlovat cizinec, když se ujistí, že může mluvit nahlas, "...a warpový pohon, plné pancéřování a je samonaváděcí. Maximální dosah je 80 světelných let. Dokáže proletět iontovou bouří, nebo třeba flotilou nepřátelských lodí a přesto naprosto přesně najde cíl."

"Nádhera..." 'žasne' Janeway, "...jak to dostanu ze své lodi?"
"Vy nemůžete. Ale já ano..."
odhaluje své kupecké umění cizinec, "můj transportní systém využívá takové tlumící pole, které dokáže vyřadit detonátor do té doby, než to moji inženýři zneškodní."
"To je velkorysá nabídka. Můžete mi prozradit, co očekáváte na oplátku?"
přistupuje na smlouvání Janeway.
"Přece to zařízení..."
"Nehodlám předat zbraň hromadného ničení někomu, koho sotva znám."
"Áááá - nebojte se - já se živím záchrannými pracemi - ne válkou, rozhodně to nehodlám odpálit, kapitáne..."
dušuje se cizinec.
"Mohl byste to prodat někomu, kdo to udělá..." vloží se do rozhovoru komandér, "...umím si živě představit, že na tom slušně vyděláte..."
"Já si myslím, že na tom vydělám víc, když to rozprodám po součástkách... Jenom samotné energetické jádro dokáže pohánět flotilu vesmírných lodí... Inteligenční jádro, správně přeprogramované, může pomáhat při spoustě věcí od terraformace po ovládání počasí na celé planetě..."
vysvětluje cizinec.

"Tak dobře - můžete mít tu zbraň, pokud nám zůstane energetická jádro. Tak si budeme jisti, že to nikdo neodpálí..." souhlasí Janeway.
"Obávám se, že to nemohu přijmout, kapitáne..." nesouhlasí s návrhem cizinec. "Energetické jádro je totiž jednou z nejcennějších součástek."

"Je mi líto, ale o tomhle jednat nebudeme," stojí si za svým kapitán.
"Můžeme vám jako kompenzaci nabídnout dilithiové krystaly..." vloží se do smlouvání Neelix.
"Zajímavé - ale to jádro stojí za tisíc dilithiových krystalů..."
"Co kdybychom přidali rozvod plazmy?" Neelix se vyzná...
"Jak už jsem řekl! Chci celou zbraň, nebo zůstane tady!" razně oznámí cizinec.
"Na někoho, kdo se živí jen záchrannými pracemi, jste dost horlivý..." poznamená Chakotay.
"Mrzí mě, že jsme vás zdrželi," omluví se oficialitivně Janeway cizincovi. "Musíme přijít na jiný způsob jak náš problém vyřešit..."
Cizinec je naštvaný, ale zachovává si profesionální kupeckou důstojnost, pokud trhovci nějakou důstojnost mají, a předtím, než se dematerializuje se rozloučí: "Přeji hodně štěstí..."
Neelix se začne kapitánovi omlouvat, že ho to mrzí, že si myslel, že to pomůže..., když vtom se loď otřese.
Janeway si vyžádá od můstku hlášení. Odpoví ji, že to druhé plavidlo na ně zahájilo palbu a teď přišli o zbraně a štíty...

"Ošetřovna volá kapitána... co se to děje?" ptá se znepokojený Doctor.
"Útočí na nás!" ozve se její hlas z interkomu.
"Kolik lodí?"
"Jedna - je na levoboku."
"Opětujte palbu!"
velí Doctor stylem 'sakra - jsem tu snad jedinej, komu to myslí...?'
"Nemůžeme - zkontrolujte si senzory - naše zbraně jsou mimo provoz..."

Na můstku již sedí kapitán s Chakotayem na svých místech a komandér hlásí, že se silová pole kolem ošetřovny destabilizují - že se ta cizí loď snaží zaměřit transportní paprsek na Bombu. Janeway přikáže upravit štíty. Většinou to pomáhá, ale nyní komandér konstatuje, že je to bez účinku.

Doctor na ošetřovně, poté, co zjistil současný stav, dojde ke svému 'tělu' tedy Bombě, okolo které se začíná objevovat mihotání  transportéru, a zmáčkne na ní pár čudliků.

Komandér oznámí Janeway, že zbraň vyslala antihmotový výboj přes transportní paprsek.

Vesmírná loď toho cizince postupně efektně vybuchuje zdravým bílooranžovým plamenem a Voyager se mírně otřese tlakovou vlnou.

"Byli zničeni," ohlásí Chakotay.
"To nebylo nutné..." pronese Janeway.

"Byli to nepřátelé! Udržujte kurz!" pokládá věc za vyřízenou Doctor a jde si zase hledět svého..

A Voyager tedy letí dál...

Později na můstku.
"Podle nákresů té zbraně můžeme upravit moje nanosondy tak, aby zneškodnili jeho bioneurální obvody," navrhuje Seven. "Nicméně potřebuji přístup k jeho primárnímu ovládacímu portu."
"To znamená dostat vás na ošetřovnu tak, aby to nevzbudilo podezření..."
chápe Janeway.
"Mohli bychom se dostat k ovládání holomatrice nad ošetřovnou a přerušit Doctorův program na tak dlouho, aby Seven stačila zavést nanosondy," doplňuje Chakotay.
"Kolik času potřebujete?" ptá se kapitán Seven.
"Přibližně dvacet sekund."
Janeway potom přikáže Tuvokovi, aby provedl dálkový scan toho subprostorového minového pole, kterým mají prolétávat. Dále má vypočítat škody, které můžou napáchat na lodi. Chakotay se Janeway zeptá, co má za lubem a ta mu odpoví: "Mám takový pocit, že brzy vletíme do nečekaných problémů..."

Vesmír.

Vesmírem v tu dobu prolétá s klidem několik bratříčků a sestřiček naší Bomby... (napočítal jsem jich 22). Letí si, letí..., když v tu chvíli začnou něco zaměřovat. Objeví se jejich jakási zaměřovací a scanovací obrazovka a na ní je zobrazeno subprostorové pole s vyznačenými polohami min a trajektorie dráhy letu, která mezi těmito minami kličkuje. Na této dráze bliká jeden bod a po jeho zvětšení se zobrazí maketa Voyageru, který vysílá řídící impulsy. Naše malé Bombičky se samou radostí, že našli svého bratříčka, uvedou postupně do warpu a to znamená, že pro doteď nic netušící posádku Voyageru chystají malé překvapení...

Voyager - Konferenční sál.
Seven začíná poradu tím, že analyzovali cizí minové pole a vypočítali účinek na Voyager.
"Dokážu ty výbuchy nasimulovat s dobře načasovanou poruchou inerciálních tlumičů..." dodá Tom, "...ale žádat po mě, abych zařídil drsnou jízdu, je jako žádat mistra, aby zpíval falešně..."
"Určitě to zvládnete..."
dodává mu s úsměvem sebevědomí Chakotay a pak se zeptá: "Ta zbraň má přístup k našim senzorům - jak zařídíme, aby na to nepřišla?"
"Upravili jsme antény senzorů, aby vysílali falešnou telemetrii. Uvěří, že letíme skrz minové pole..."
vysvětlí Seven.
"...mezitím dostaneme Seven na ošetřovnu." doplňuje Tom.
" Jak?" ptá se komandér.
"Půjde o naléhavý případ..." začne Tom.
"...hodlám utrpět během našeho střetnutí s minami popáleniny třetího stupně..." pokračuje Seven.

"...pak přijdu já, - jako hlavní kosmetický důstojník." doplní je Neelix ve stylu reklamních akcí subprostorového kyberteleshopingu a mrkne na Chakotaye. "K Vašim službám pane." A zazubí se.

Ten to stráví a zeptá se ho: "Další skrytý talent, Neelixi?"
"Hahá - umím zacházet s kožním regenerátorem. Nasimulovat přesvědčivé zranění zvládnu!"
"Dobře - dostaneme ji dovnitř. Co pak?"
chce vědět další postup Chakotay.

"Nadporučík Tuvok bude mít možnost přerušit Doctorův program." Pokračuje Seven. "Jakmile to udělá - zavedu nanosondy a zneškodním zbraň."

Chakotay se zapřemýšlí a pak řekne: "Oznámím to kapitánovi. Začněte...." A tím končí poradu a odchází.
Všichni také vstanou a Tom dojde k Neelixovi, přátelsky ho obejme jednou rukou kolem ramen a s úsměvem mu řekne: "Když to zvládneme, třeba vás povýší na kosmetického důstojníka..."


Na ošetřovně mezitím Doctor něco zkoumá u panelu a potom zamračeně zajde do vedlejší místnosti, kde je Harry s B’Elannou. Zastaví se ve dveřích a potom řekne: "Pomozte mi."
"A s čím?"
zajímá se Harry. Oba dva tato žádost docela překvapila.
"Snažím se najít poruchu, kvůli níž jsem narazil, ale některé moje paměťové soubory mám poškozené..." řekne jim Doctor a zase odejde k pultu...
"Už jednou jsme mu pomohli - a jak to dopadlo..." vysloví potichu svoji nedůvěru B’Elanna.
Harry je ale názoru, že pokud se padne do zajetí, má se hledat možnost, jak napadnout útočníka. Že je to v Příručce důstojníka oddíl 1/26. B’Elanna nevěří, že v této situaci zabere diplomacie Hvězdné flotily a že jestli budou spolupracovat, tak tomu poskytnou obrovskou výhodu. Harry se ale nevzdává šance, že to přesvědčí, aby to změnilo názor.
"Je to bomba, Harry!" přeruší ho B’Elanna.
"Myslící Bomba!!" doplní ji Harry. Vtom se z vedlejší místnosti ozve Doctor, který jim opakuje, aby mu pomohli a tak B’Elanna souhlasí s Harrym a jdou k němu.
"Kde máme začít?" zeptá se Harry.
"V mém paměťovém rejstříku je několik výpadků, včetně 3 minuty 37 sekund dlouhé mezery těsně před nárazem." Oznámí Doctor a poodstoupí od panelu.

"Zpětný pátrací algoritmus by to mohl spravit..." navrhuje B’Elanna a zaujme místo u ovládacího panelu a zadává do něj příkazy.

"Tady!" a ukáže na obrazovku na jeden blikací řádek "Přijal jste subprostorové vysílání. Je to rozkaz změnit kurz a zamířit k povrchu té planety."
"Vypadá to, že vaše přistání nebyla nehoda..."
konstatuje Harry.
Doctor je překvapený a svým přemýšlením nejspíš dal zabrat své holomatrici. Potom ale vyřkne svůj úsudek: "To byl pokus nepřítele odvrátit mě od mého cíle!"
"Ne - vaše přístupové kódy jsou zašifrované..."
oznámí mu B’Elanna.
"Tak museli vyvinout infiltrační kód!" nevzdává se Doctor.
"Co když to nebyl nepřítel?" nahlodává ho Harry.
"Kdo jiný by se mě snažil otočit?" nechápe Doctor.
"Tohle jsou přece ty samé duotronické algoritmy, které používáte ke komunikaci..." vysvětluje mu Harry.
"Moji vlastní lidé by se mě nesnažili zastavit!" brání svoji teorii Doctor.
"Možná změnili názor..."
"Nepřítel je nelítostný! Můj cíl je pro nás hrozba - proč by moji lidé odvolávali útok?"
rozčiluje se Doctor.
"Jestli pročistíme víc paměťových souborů, možná to zjistíme."
Doctorovi se Harryho návrh nelíbí: "Vaši pomoc již déle nevyžaduji," a odchází.
Torres ho doběhne a postaví se mu do cesty: "Co se děje? Bojíte se, že zjistíme, že tu základnu nakonec nemáte zničit?"
"Nechte nás dokončit práci - pak se můžete rozhodnout, co uděláte dál..."
podpoří ji Harry.
"Pokračujte..." tiše souhlasí Doctor a všichni tři se vrací k pultu.
"Říká vám něco strategická řídící síť?" zeptá se ho Harry.
"To je moje řídící středisko - to oni mi nařídili útok...."
"Vypadá to, že vaše rozkazy byly zrušeny..."
odečítá data Harry.
Doctor je zaražený a nechápe to. Upřeně sleduje obrazovku.
"Podívejte se sám..." vybízí ho Harry.
"Všechny dalekonosné taktické jednotky....okamžitě....ukončete.... misi..." pomalu nevěřícně čte Doctor.
"Čtěte dál."
"Stojí tu... válka skončila..."
nevychází z údivu Doctor. "Skončila skoro před třemi lety... Moje odpálení byla chyba. Došlo k poruše v jednom z řídících senzorů - ta aktivovala sérii odpalovacích sekvencí. Mí lidé většinu z nich zastavili, ale 34 jich bylo odpáleno...Včetně mě."
"To znamená, že se teď můžete sám odzbrojit..." dodává Harry.
"Ne - není tu žádný potvrzovací kód... Vyhnuli jsme se minovému poli nepřítele - tak nás chce oklamat!"
"Potvrzovací kód může být v jednom z těch poškozených souborů..."
nevylučuje tuto možnost B’Elanna.
"Možná jste to byli VY!" rozčílí se Doctor. "Oklamali jste mě, abych se řídil tou vaší hloupou filozofií."
"To není pravda..."
brání se Harry.

"Lhali jste mi předtím - tak proč vám mám věřit?"
"Nemusíte nám věřit..."
vkládá se do toho také rozčílená B’Elanna, "...stačí se jen podívat do těch souborů..."
"NE!" zakřičí Doctor. "Jsem naprogramovaný zničit cíl! A svou misi dokončím!!!"

"Jestli válka skončila, tak byste tímhle mohl začít novou!" argumentuje Harry. "Kolik vašich lidí zemře pak?"
Odpovědi se nedočká, protože se Voyager otřese výbuchy a nárazy.
"Ošetřovna volá můstek! Hlášení..." žádá Doctor vysvětlení.

"Vletěli jsme do subprostorových min. Museli jsme vyřadit warp..." mlží Janeway z můstku.
"Na tomhle kurzu by žádné být neměli..." ozve se Doctorův hlas z interkomu.
"Zachytili jsme jich tisíce - jsou roztroušené všude," doplňuje kapitána Chakotay.
"Právě zadáváme nový kurz..." pokračuje kapitán.

"Pošlete mi ho, kapitáne!" vyžádá si Doctor a zadívá se na panel. "Tato trajektorie nás zdrží o dva dny!" rozčílí se.
"Budete mít čas potvrdit si, že válka skončila!" využívá příležitosti Harry.
"Ne! Pokračujte podle plánu!" zavelí a dodá: "Naprogramuji štíty, které ochrání Voyager!"

"Ale musíme snížit rychlost!" odvětí mu Janeway.
"Souhlasím, ale jen do té doby, než opustíme minové pole..." souhlasí po chvíli Doctor.
"Udržujte kurs pane Parisi - jedna čtvrtina impulsu..." 'zavelí' Janeway a chvíli vyčká, až se znovu přeruší spojení s ošetřovnou. Pak se otočí na Chakotaye a zeptá se: "Spolk' nám to?"
"Zřejmě ano..."
"Tak s ním ještě jednou pořádně zatřepeme..."
"Ano, madam,"
souhlasí Tom a zatřepe Voyagerem.

Doctor posiluje u ovládacího pultu štíty, loď se otřásá a Harry oznamuje, že to byla další mina. Doctor to odbude tím, že štíty vydrží...

Mezitím Tuvok slézá průlezy nad ošetřovnou, odsune kryt a ohlásí můstku, že se už dostal k holomatrici. Janeway rozumí a volá Neelixovi.

Ten právě dokončuje u Seven ty 'popáleniny' od plazmy.

V ruce má kožní regenerátor a přejíždí jím na jejím obličejem, čímž ho znehodnocuje. (nemyslím ten přístroj samozřejmě... :))

"Je čas narazit na další minu, Tome... hodně velkou..." upřesní Janeway.
Tom 'narazí', zatřese a Chakotay při tom odpálí plazmová relé na palubě 6.

Doctor si opře čelíčko o ovládací pult.
"Janeway volá ošetřovnu - máme těžce zraněné..." ozve se z interkomu.
"Udržujte kurz a rychlost!" velí Doctor.
"To bude těžké, protože byl zraněn náš astrometrický důstojník A právě ona nás provádí minovým polem..."
"Vyměňte ji!"
"Seven Of Nine má jedinečné schopnosti!"
je jediná pravda, co mu Janeway za posledních deset minut řekla a pokračuje dál samozřejmě zase lží: "Přes tyhle miny se bez ní prostě nedostanem..."
"Tak jí ošetřete zranění a pošlete zpátky na stanoviště!"
"Má popáleniny od plasmy třetího stupně. Potřebuje okamžitě na ošetřovnu... Jestli se chcete dostat ke svému cíli - musíte počkat."

"Tak dobře, kapitáne, ale varuji vás! Žádné triky!" souhlasí Doctor.

"Janeway volá Neelixe - jděte!"

Na ošetřovně zapískají dveře: pú-pa...
Doctor odemkne a dovnitř vtrhne Neelix, podpírající Seven.
"Ošetřete ji, jak nejrychleji to půjde!" zavelí Doctor.
Neelix položí Seven na lehátko a přiběhne k nim i ustaraná Torres.

"Jsou uvnitř..." oznámí Chakotay.
"Teď, Tuvoku!" přikáže Janeway.

Tuvok nějakým přístrojem zabliká nad uzlem holomatrice.

Doctor se začíná destabilizovat. Podiví se a zajde k ovládacímu pultu."Můstku - moje matrice se destabilizuje! Proč?" rozčiluje se.

"Máme poškozené sekundární systémy..." oznámí mu Janeway.
"Tak je opravte! HNED! Nebo spustím odpalovací sekvenci!" vyhrožuje blikající Doctor.
"Čekejte..."

Mezitím Seven vstane, čemuž se B’Elanna právem podiví.
"Snaží se zneškodnit tu zbraň..." zašeptá Neelix.

Seven dojde k Bombě, otevře dvířka na vrchu zbraně a zmáčkne tam rychle pár blikajících čudliků. Potom tam napálí své dvě asimilační trubice.
Bomba zabrumlá a vyšle do Seven několik narůžovělých výbojů. Seven se poroučí na zem. Neelix a B’Elanna k ní rychle přikleknou a Neelix ji proscanuje trikordérem."Dostává se do nervového šoku! Pomozte mi..." oznámí její stav B’Elanně, začnou ji zvedat a položí ji zase na lůžko. Ale teď naostro...
Doctor sjede údaje z konzole a pak dojde ke svému pravému tělu a znovu ho aktivuje.
"Ošetřovna volá můstek! Váš pokus mě zneškodnit opět nevyšel!" hlásí hrdě. "Jsem navržen tak, abych odvrátil jakýkoliv útok na své bioneurální obvody..."
"Snažili jsme se domluvit, ale vy mi nedáváte jinou možnost!"
odpoví mu Janeway.

"Ani VY mi nedáváte jinou možnost!" přitaká Doctor. "Vy a vaše posádka okamžitě opustí Voyager!" zavelí.

To je slovo do pranice, které si samozřejmě kapitán nenechá líbit. Vstane a rozhodne se postavit: "Ani náhodou!"

"Tohle není vyjednávání!" křičí Doctor. "Poslechněte, nebo vybuchnu, kapitáne!"

"Poslužte si - do toho..." s ledovým klidem mu odpoví Janeway.

"Zabije to každého na palubě!!!" křičí Doctor a diví se jejím postojem.

"Ano, ale už ne nikoho jiného..."

Doctor úžasem nenachází slov.

"Kapitáne,..." ohlásí Paris od své konzole, "...na pravoboku se vynořila 32 plavidla..."
"Na obrazovku!"
Na obrazovce se objeví bratříčci a sestřičky naší Bombičky. Všechny úhledným obloučkem změní směr a nastaví se čelem.

Je to pohled ze zadní kamery, protože za chvíli je vidět, jak Voyager pomalu letí vesmírem a zezadu se k němu a okolo něj začínají slétávat další Bomby. Nyní letí Voyager v doprovodu malých Bomb, které se jistě diví, kde vzal jejich kamarád tak krásný a veliký ohoz s názvem Voyager...

"Jedno z nich vysílá zprávu - pro Doctora..." oznámí Tuvok.
"Můstek volá ošetřovnu - máme společnost..." hlásí kapitán.

"...32 samonaváděcích zbraní," pokračuje její hlášení z interkomu.
"Zachytili moji přítomnost na lodi..." oznamuje Doctor, "...říkají, že můj cíl je důležitý. Změnili kurz, aby mě k němu dovedli. Mám se transportovat z vašeho plavidla - dotáhnou mě k mému cíli." (Sestřičkám a bratříčkům se možná jeho ohoz alá Voyager líbí, ale nejspíš nejsou spokojeni s rychlostí...)
"Pane Kime, propojte neurální matrici a připravte se transportovat..." zadává příkaz Janeway.
"To nemůžeme udělat," přeruší ji Harry.
"Vysvětlete!" žádá kapitán.
"Ty zbraně byly odpáleny náhodou! Už se nemají dostat k cíli!"
"To stačí!!!"
přeruší ho křikem Doctor. "Kapitáne - přikažte mu, ať pokračuje!" křičí stále Doctor po vojensku - tzn. pět centimetrů od obličeje Harryho, jehož tvář možná schytala pár holografických prskanců...
"Harry - o čem to mluvíte...?" diví se zaražená Janeway.

"Kapitáne - dejte mi minutu..." vyžádá si timeout Harry a obrátí se na Doctora: "Děláte velkou chybu - vaši vlastní lidé, se vás snažili zneškodnit!"
"Tím si nemůžu být jistý..."
říká nejistě Doctor.

"Ale můžete! Zkontrolujte si paměťové soubory a najděte ten potvrzovací kód!" teď pro změnu křičí Harry.
"Žádné zdržování!" křičí taky Doctor.
"Zkontrolujte ty soubory!" křičí Harry.

"Propojte mou matrici!" křičí Doctor.
"NE!" křičí Harry.

"Udělejte, co Harry říká, nebo neopustíte loď..." přikáže na můstku Janeway Doctorovi. (ta jediná nekřičí)
"Nejste v postavení, abyste mi dávala rozkazy!" ozve se nadřazeně Doctor z interkomu.
"Jestli se odpálíte teď - zničíte sebe i své společníky. Tohle opravdu chcete udělat?" nahlodá ho Janeway.

Doctor rezignuje.
"Ten - potvrzovací - kód..." připomene mu pomalu Harry.
Doctor tedy ustoupí a zadá na ovládacím pultu nějaké příkazy.
"Kódovací intersekvence 4 4 3 1 2 vektor 3 9 1 2 1..." odčítá zaraženě a smutně Doctor z panelu. "... Zastavení nepřátelských akcí - potvrzeno. Nepovolené odpálení - potvrzeno. Rozkaz ukončit misi - potvrzeno..."
"Musíte se zneškodnit a říct ostatním, aby vyčkali..."
radí mu citlivě Harry.
Doctor zavrtí hlavou: "Tohle je určitě trik!" zvyšuje znovu hlas, aby se dostal zase zpátky do tempa na hádku.
"Váš kód užívá modulační algoritmus - bylo by skoro nemožné, aby ho někdo zduplikoval!" vysvětluje mu Harry a také zvyšuje hlas.
"Nepřítel je nelítostný - jsou to násilníci!" vrací se zmatený Doctor ke své původní verzi, na kterou je schopen si vzpomenout a odchází směrem k Bombě.
"Už jste toho nepřítele viděl?" doráží na něj Harry v patách. "Jenom chrlíte to, co máte naprogramované, aby jste tomu věřil!"
"Mám svou směrnici!"
křičí Doctor.
"Ale ta byla odvolána!" a už zase křičí oba...
"Jsem dalekonosná obrněná taktická jednotka páté série! Mám zaútočit a odolat všem pokusům mě zastavit!"
"Taky jste rozumná bytost!"
"Mám povinnost chránit svůj lid před nepřítelem! Musím zničit svůj cíl!"
"Máte naprogramovanou inteligenci, abyste se mohl sám rozhodovat! Je čas to udělat! V sázce je bezpočet životů!!!"

Doctor se zarazí, zamyslí a pomalu zdrceně poodejde.
"Od chvíle, co jste převzal Doctorovu formu, se učíte jaké to je, být jedním z nás. Teď si zkuste představit jaké to je, být vaší obětí..." nahlodává Doctora s citem Harry. "Vaše první oběť!" a ukáže rukou na Seven, která leží v bezvědomí a Neelix s B’Elannou ji stále prohlížejí lékařským trikordérem. "Viděl jste, jak trpěla... a teď to vynásobte jedním miliónem! Deseti milióny! Tolik utrpení způsobíte, jestli to neukončíte..."
Doctor zaraženě přemýšlí a nejspíš prožívá vnitřní psychický boj. Z toho ho probere pípání od ovládacího pultu. Dojde k němu a pak se otočí na Kima: "Ptají se - proč jsem neopustil vaši loď..."
"Řekněte jim to..."
"Dobře - vysílám naše rozkazy ukončit misi..."
oznamuje Doctor a zadává příkazy do konzole.
Po chvíli překvapivě ohlásí, že oni ty rozkazy dostali taky, ale už překročili zaměřovací práh. Harry nechápe.
"Jakmile se dostaneme na dva světelné roky od cíle - nelze nás zastavit," vysvětlí mu.
S tím Harry nepočítal a tak přemýšlí, co teď: "Řekněte jim, že už je po válce..."
"To jsem udělal."
"Řekněte jim, že jste tu zprávu dostal mnohem dřív - když jste byl na povrchu té planety..."

Doctor zadá příkazy do panelu a pak se beznadějně otočí na Harryho: "Oni mi nevěří..."
"Je na vás, abyste jim to vysvětlil..."
povzbuzuje ho Harry.
"Oni chápou jedině svou směrnici - nebudou mě poslouchat," neví si rady Doctor.
Harry je z toho všeho také v koncích a neví jak dál.
Doctor se potom napřímí a netečně žádá: "Propojte mou neurální matrici a vraťte mě k ostatním..."
"To neudělám..."
"Nehodlám pokračovat k cíli, praporčíku..."
obrátí se na něj, "...zastavím je..."
Harry se mu upřímně podívá do očí a zeptá se: "Jak?"
"Jsem zbraň hromadného ničení..."
naznačí Doctor a Harrymu dojde jeho úmysl a sklopí zrak. "Chcete, abych se podíval za svůj program... tak se musíte podívat vy za své pochybnosti."
Harry mu opět pohlédne zpříma do očí a nemaje slov přikývne na souhlas.
"B’Elanno - pomoz mi!" zavelí rázně.
B’Elanna ponechá Seven v Neelixově péči a odchází za Harrym. Ten mezitím došel k jinému ovládacímu pultu na stěně ošetřovny a začne tam připravovat Doctorův přenos..
"Můstku - zaměřte zbraň a připravte se ji transportovat!" zavelí Harry
"Harry - co se děje?" žádá vysvětlení Janeway přes interkom.
"Nemám čas na vysvětlování! Tentokrát mi věřte!" velí dál Harry jako pravý kapitán.

"Slyším vás zřetelně..." odpoví mu uraženě Janeway a povolí Tuvokovi držet se Harryho pokynů..

"Překonfigurovala jsem bioneurální matrici..." oznamuje B’Elanna splnění úkolu.
Harry si povzdychne a pak se obrátí na Doctora: "Připraven?"
Doctor již srovnán s tím, co ho čeká pokyne hlavou, že ano.
Harry s úctou vyjadřuje své znepokojení nad tím, jak celá ta věc musí skončit: "Je mi to líto..."
Doctor se nad věc povznese: "Prostě jen dokončím svou misi..." a usměje se, "...jenom cíl se změnil..."
Harry na panelu zadá příkazy a doktor se destabilizuje. Zabliká a rozzrní se. Také Bomba zabliká a zapípá. B’Elanna, stojící vedle blikajícího Doctora oznámí, že transport je dokončen.
"Prosím, sdělte důvod..." zarazí se Doctor v půli věty a zmateně se rozhlíží kolem."Co se stalo? Jak dlouho jsem byl vypnutý?" chrlí vyčítavé otázky.
"To vám vysvětlíme později - potřebujeme vás..." a táhne ho za ruku ke zraněné Seven.
Harry dokončil přípravy k transportu a zavelí: "Můstku - energii!"
Bomba se začne dematerializovat.

Zhmotní se až vedle Voyageru a hned ji jedna její kolegyně chytne do vlečného paprsku. Pomalu zrychlují a všechny se vzdalují od Voyageru.

"Přešli na warpovou rychlost," oznamuje Chakotay.
"Sledujte je na dálkových senzorech," žádá Janeway.

Dalekonosné taktické jednotky letí kurážně vpřed splnit svou misi. Naše Bomba letí zapřáhnutá v čele jako jejich raněný kapitán.

Po chvíli aktivuje detonační sekvenci a jasným bílým výbuchem dokončuje svoji pozměněnou misi... a potom následuje řetězec výbuchů ostatních Bomb.

"Zachytil jsem řadu explozí antihmoty, kapitáne," hlásí Tuvok ze svého stanoviště.
"V blízkosti čeho?" zeptá se za Janeway Chakotay.
"Žádné lodi - žádné planety - nic..." oznámí Tuvok.
"Můstek volá Kima - ty Zbraně byly zničeny..."
Smutný Kim si jen povzdechne.


Voyager letí vesmírem již sám a nepochybně zase zpět domů...

Na ošetřovně sedí Doctor nad svým stolním počítačem a tesklivě si podepírá hlavu. Právě si dočetl hlášení, co všechno se stalo a on o to přišel, i když svým způsobem byl celou dobu u toho...
Do místnosti nakoukne Harry a se slovy: "Je někdo doma?" vstoupí dovnitř a přátelsky zamíří k Doctorovi.
"Praporčíku..." vidí ho rád Doctor a vstane, aby ho mohl přivítat, "...cítíte se dobře?"
Harry mu oznámí že ano - že právě jde na můstek na noční směnu. Dále mu řekne, že se jde podívat na Seven. Doctor mu oznámí, že se právě minuli. Harry je potěšen a Doctor dodá, že potřebuje regenerovat ještě týden, ale že se z toho určitě bez následků dostane.
"Jelikož jsem zodpovědný za její zranění - umíte si jistě představit mou úlevu..." dodá Doctor.
"Nebyl jste v tu chvíli úplně při sobě..." povzbudí ho Harry s úsměvem
"Tak jsem to nemyslel," vysvětlí své rozpaky Doctor. "To já vás požádal, abyste to zařízení transportoval na palubu, dokonce jsem chtěl, aby tu zůstalo i když jsme zjistili, co je zač."
"To byla umělá inteligence, jako jste vy..."
uklidňuje ho Harry. "Musím ale připustit, že vedle něj vypadá vaše osobnost jako Mistr Sympatie..." rýpne si do Doctora.
Doctor zareaguje jen naoko uraženě.
"No tak, Doctore,... pravda je, že bez vás bych se k němu nikdy nedostal."
"No - slyšel jsem, že jsem vám moc nepomohl..."
"Ale pomohl..."
vysvětluje mu Harry. "Vzal jsem si vás jako příklad toho, jak může umělá inteligence překročit svůj program. Neuvědomil jsem si, jak moc je to pravda... Až dodnes."
"Vaše strategie asi fungovala... Děkuji,"
poznamená vícesmyslně Doctor.
"Radši již půjdu na můstek..." loučí se Harry. "Nikdy nevíte, kdy praporčíka Kima zavolají, aby se ujal velení..." dodá nadneseně s úsměvem a odchází.
"Voyager by mohl dopadnout hůř..." vrátí rýpnutí Doctor.
Kim se zastaví, otočí a poděkuje za uznání lehkým úklonem a odchází.


Můstek.

Harry po příchodu na můstek obdrží od jednoho důstojníka PADD s údaji a zeptá se: "Kormidlo - stav?"
"Současná rychlost: warp 5, kurz 021 na 3." odpoví mu sladká Jenkins - (nejhezčí kormidelník, jakou jsem kdy viděl...)
"Něco na dálkových senzorech?" ptá se dál Harry, aniž by se ohlédl.
"Nic k hlášení..." uculí se Jenkins.
Harry je spokojen: "Pokračujte."
To sladké modrooké stvoření s krátkými blonďatými vlasy se otočí čelem k Harrymu a zeptá se ho: "Mohu mluvit otevřeně?"
"Proč by to dneska mělo být jinak?"
ptá se vesele Harry a schází doprostřed můstku.
"Hodně se o vás mluví..." začne Jenkins rozhovor.
Harry ji mimikou vyzve k pokračování.
"...povídá se, že se vám podařilo přechytračit chytrou Bombu..."
"No - ne tak docela..."
začíná skromně Harry, "...navázal jsem první kontakt s rozumnou bytostí. Jenom jsem mu pomohl pochopit pár věcí..." odhodí skromnost zase do dáli, "...zbytek byl na něm." Přece jen si trochu skromnosti ponechal ..
"Rozumím..." pronese stále se usmívající vážná konkurentka Seven a dodává: "Vlastně mě mladší důstojníci pověřili, abych vám poděkovala za to, že jste nás udržel v jednom kuse."

"Není zač - kdykoliv..." poděkuje trochu rozpačitě Harry a chce si sednout na velitelské místo. Na cestě se ale zarazí, otočí a požádá ji: "Prokažte mi laskavost..."
Chudinka Jenkins se rychle otočí: "Ovšem pane..." a čeká, co od ní bude 'kapitán' Harry chtít.
Harry si ji chvíli vychutná napjatou ale pak ji uklidní: "Už žádné nouzové volání... aspoň ne dnes v noci," usměje se a odchází si sednout.

Jenkins se upřímně zasměje a zčervená... :)))

Harry si pomalu sedne na kapitánské křeslo a nenuceně ale velitelsky si přehodí nohu přes nohu.

Líbí se mu tam!

Poznámka synopsisty:
Z chování Bomb je zřejmé, že to jsou hrdé Zbraně, jejichž odhodlání překonat jakékoliv překážky ke zdárnému dokončení svých úkolů, vytrvalost, schopnost rozhodovat se a učit se, jejich soudržnost a pomoc svým kolegům v nouzi je řadí nejen mezi jedny z nejdokonalejších zbraní v delta kvadrantu, ale právem patří i mezi 'neživé' tvory. Je jedno čím jsou - oni si svůj životní úděl nevybrali stejně tak, jako žádný jiný tvor.

Copyright © 2001 Khaki

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]