Far Beyond the Stars
SD : neuvedeno
N : 538
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum
Speciální stránka z obrázky...

Sisko se dozvídá, špatnou správu - další jeho kamarád byl zabit v válce proti Dominionu. Proto řekne svému otci, který je poprvé na stanici, že přemýšlí, že odejde od Flotily. "Nevím kolik přátel ještě můžu ztratit", říká Sisko a pak se podívá ve za dveře jeho kanceláře, kde uvidí muže vypadající jako Odo, ale který je oblečený jako pozemšťan z 50tých let.
Bashirova zkouška ukáže neobvyklou synaptickou aktivitu, ale dříve než si vyslechne léčbu, ocitá se v roku 1953 v New Yorku jako Benny Russell, spisovatel pro vědecko fantastický časopis a kupuje si od mladého prodavače vědecko-fantastikou novelu (Nog).
Jeho kolegové ve vydavatelství jsou Albert (O'Brien), Kay (Kira), Jules (Bashir) a Herb (Quark). Šéfem je Douglas Pabst (Odo) a novou sekretářkou je Darlene (Dax). Novely jsou vytvářeny na základě Royových (Martok) ilustrací. Každý autor si vybere ilustraci a vytvoří příběh tak, aby seděl k ní seděl. Bennyho ilustrace je poněkud syrová verze stanice Deep Space Nine.
Večer odchází Benny z kanceláře a vítr mu odfoukne ilustraci DS9. Někdo mu ji přišlápne, Benny se sehne, aby si ji zvedl, ale ten někdo mu ji nechce dát. Benny zjistí, že má do činění z dvěma zlými policajty - Ryan (Dukat) a Mulkahey (Weyoun). Po kratším rozhovoru mu nakonec ilustraci přeco jenom vrátí.
Ráno jde Benny na ranní šálek kávy do své oblíbené restaurace. Je oblíbená taky proto, že tu dělá servírku i jeho přítelkyně Cassie (Yates). Dalšími častými návštěvníky podniku jsou mladý naivní černošský chlapec Jimmy (Jake) a baseballová hvězda Willie (Worf). Willie nemá o ženy nouzi, ale jen tak mimoděk se taky teď zajímá i o Cassie, která však má oči jenom pro svého Bennyho.
Benny do začne psát o kapitánu Benjaminovi Siskovi a jeho vesmírné stanici - Deep Space Nine. 
Později ukáže příběh své Cassie  a ostatním v práci. Zatímco každého to velmi zaujme, Pabst to odmítne publikovat ze slovy, že čitatelé nepřímou černocha jako šéfa stanice.
Pabst : "Tvůj hrdina černošský kapitán - šéf stanice - pro Kristovy rány!"
Benny :"Co je na to špatného?"
Pabst : "Lidi to nepřijmou. Je to neuvěřitelně!"
Herb :"A Marťani jsou?"
Tu noc Benny potká kazatele (Joseph Sisko), který na něj naléhá, aby "napsal ty slova." A tak Benny napíše další příběh o Benovi Siskovi a přitom úplně zapomene na jeho rande s Cassie. Cassie ale přijde do jeho apartmá a přemluví ho, aby s ní tancoval. Náhle se Benny stane Siskem a tancuje s Kasidy na stanici. Když se vše vrátí zpět, Benny řekne Cassie o svém strachu, že se stává kapitánem Siskem.
Benny se vrátí zpět do práce rozhodnutý svoji novelu uveřejnit. Albert mu poradí, aby napsal první příběh jako sen a Pabst souhlasí, že vize mladého černocha o lepší budoucnosti je přijatelná. Rozradostněný Benny jde do kavárny za Cassie. Před tím než přijde Benny do kavárny snaží se Willie svádět Cassie. Neúspěšně, protože přijde Benny a řekne Cassie dobrou zprávu. Cassie je z toho taky šťastná, a proto se oba rozhodnou, že to večer musí oslavit.
Jenže oslava se nevyvine dobře. Nejdřív ho kazatel varuje o problémech, které přijdou. A aby toho nebylo dost - policisti Ryan a Mulkahey zabijí mladého Jimmyho a potom se otočí i na Bennyho a nemilosrdně ho zmlátí.
O týden později, v den, kdy má být Bennyho novela uveřejněna, kde Benny do práce. Pabst přijde z špatnými zprávami - majitel časopisu zamítnul distribuovat Bennyho novelu a navíc Bennyho propustil. Zničený a na pokraji zhroucení Benny se slzami v očích prohlásí, že Ben Sisko a jeho budoucnost jsou reálné a nemůžou být zničeny. Poté zkolabuje a je odnesen do sanitky.
Když se v sanitce probere, uvidí tam kazatele, který ho utěšuje. Poté se probudí již jako Sisko v ošetřovně na DS9. Řeknou mu, že byl v bezvědomí, pouze několik minut a jeho mozek se opět vrátil do normálu.
Povzbuzený snem a jeho poselstvím se Sisko rozhodne zůstat v Hvězdné Flotile a na DS9.

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Deep Space Nine] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]