Justice
SD : 41255.6
N : 109
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Poté co Enterprise vysadí kolonisty v solárním systému Strnad, navštěvuje idylickou planetu národa Edoňanů Rubicam III. Je to prostý a naivní svět. Výsadkový team se přenese dolů, aby zjistil, jestli je tato planeta vhodná pro odpočinek.
Zatím Data zkoumá podivné "jiskření" senzorů, které ukazují, že na pravoboku by měla být příď vesmírné stanice. Během další analýzy, zjistí, že to není jiskření. Když se tvor začíná materializovat, vyjde najevo že tam je i není, je pouze částečně v této dimenzi. A vysílá sondu, která omráčí Data a analyzuje jeho znalosti.
Výsadkový team objeví v tomto ráji vesmíru pouze jednu vadu, jeho soudní systém. Zatímco jeho pravidla jsou jednoduchá : Existují zde Trestné Zóny a kdokoli, kdo poruší Zónu je okamžitě popraven, bez ohledu na to jaký zločin spáchal. Když se to výsadek dozví, začnou pátrat po Wesleym, který odběhl s mládeží Edoňanů (je zde zvykem běhat místo chůze). Naneštěstí ho najdou až několik sekund potom, co spadl do skleníku a tím zničil nějaké rostliny. Picard se dostává do těžkého postavení, buď musí porušit Primární direktívu nebo nechá Wesleyho zemřít.
Zatím Enterprise odhalí, že entita ve vesmíru je vlastně kolektivní inteligence, která by mohla být nastrčena od Edoňanů, protože je jimi uctívána jako bůh. Má skoro neomezenou moc, a nepřeje si, aby se kdokoli vměšovat do práv Edoňanů.
Nakonec se Picardovi podaří přesvědčit entitu, že "nemůže existovat spravedlnost dokud nebudou práva úplná". Entita si uvědomí, že absolutní trest nic nevyřeší a umožní kapitánovi vrátit se s výsadkem i Wesley zpět na loď. A Enterprise odlétá.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]