Lonely Among Us
SD : 41249.3
N : 108
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise má za úkol přepravit velvyslance dvou válčících národů, Anticana a Cellu na planetu Parlament. Během cesty proletí warp rychlostí zvláštním mrakem, který se skládá pouze z energie. Při průletu, ale odhodí Worfa od ovládání senzorů nečekaný výboj energie.
Výboj pokračuje dál a přechází na Beverly, která se v ošetřovně právě skláněla nad Worfem. Po přenosu si ale Worf nevzpomíná na nic, co se dělo poté, co byl sražen. Bev jeví známky omámení. Vyptává se Wesleyho na otázky kolem navigace a poté zamíří na můstek. Když tam dorazí, energetický výboj se přenáší do lodního počítače. Bev je stejně zmatena jako byl Worf. Vtom přestane pracovat warp pohon spolu s několika dalšími systémy.
Za chvíli se inženýrům podaří určit, kde je problém, ale vzápětí warp znovu vysadí spolu se subprostorovou komunikací, takže kapitán nemůže informovat Parlament o svých problémech. Posádka usuzuje na jakousi formu sabotáže a okamžitě podezřívají jednoho z delegátů.
Wesley krátce pomáhá asistentovi šéfinženýra Singhovi. Poté co Wesley odejde, energie udeří na Singha a ten padá mrtev. Data (jako Sherlock Holmes) vydedukuje, že oba delegáti jsou příliš zaměstnáni pokusy o zabití jeden druhého než, aby za to byli odpovědní. Zatím Troi hypnotizovala Beverly a Worfa a zjišťuje znaky toho, že nějaká jiná inteligence dočasně převzala kontrolu nad jejich myslí. "Energie" nakonec opustí počítač a vstupuje do Picardovy mysli.
Picard přikazuje otočit loď zpět k mraku a nepřipouští dotazy ohledně svých důvodů. Když Riker (který je plný obav z toho, aby nemusel kapitána zbavit velení) později mluví s Picardem, kapitán odmítá jakékoliv, byť jen náznaky, cizího vlivu na jeho osobu a přikazuje Rikerovi, Troi a Bev, aby se odebrali do ošetřovny. Když později Troi soukromně mluví s kapitánem, vysvětluje jí, že obě inteligence (jeho i cizí) jsou teď v jeho mysli.
Když dosáhnou mraku, Picard si podrobí posádku (útokem na jejich mysl) a přenese se ven. Přenesl pouze energii, když předpokládal, že se tak rozdělí s entitou v jeho mysli, a že by tak mohli zkoumat galaxii bez omezení těla, společně. Rozdělení selhává a Picard je ztracen. Právě když Riker otáčí loď k Parlamentu, dokáže Picard vstoupit do systému lodního počítače. A pošle všechnu svou energii do transportního okruhu. Data reprodukuje vzorec Picardova těla, který ještě zůstal v počítači a přenáší ho bezpečně zpět.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]