Where No One Has Gone Before
SD : 41263.1
N : 106
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Na palubu Enterprise přichází poručík Kosinski, expert Hvězdné Flotily na warp-motory, spolu se svým asistentem, aby se pokusili zvýšit výkon warp motorů. Riker a šéfinženýr Argyle, se ale domnívají že jeho myšlenky jsou scestné. Kosinski však arogantně jejich připomínky odmítá. Wesley se zatím spřátelí s Kosinskiho asistentem a nechtěně ho tak vyruší od práce.
To zapříčiní, že experiment nepokračuje tak jak má, a když se loď podaří konečně zastavit shledají, že uletěli v několika sekundách 2,7 milionů světelných let.
Během letu Wesley zpozoroval, že asistent začal zvolna mizet pryč z normální reality a zase zpět. Pokouší se to povědět Rikerovi, ale ten na něj momentálně nemá čas a vykáže ho ze strojovny. Rozhodnou se pokusit se dostat zpět. Cesta ale končí v místě, které není ani podobné něčemu co kdo kdy viděl. (ale Riker si tentokrát na upozornění Wesleyho všimne mizení asistenta).
Nyní jsou více než miliardu světelných let od domova. Navíc, v tomto místě se myšlenky stávají skutečností. Worf uvidí "Targa" svého mazlíčka z domova (tvora podobného divokému praseti). Tasha se ocitá na své domovské planetě, kde musí unikat před gangy. Picard nejprve málem vypadl z turbovýtahu přímo do warpu a pak se setkává se svou již dlouho mrtvou matkou...
Nakonec zjistí pravdu. Kosinski s jejich přenosem nemá nic společného, za to jeho asistent "Cestovatel", který je sem nechtěně přenesl. Tvrdí, že je něco jako čočka soustřeďující energii myšlenek lidí na Enterprise a to je přeneslo až sem. Naneštěstí zřejmě umírá, ale není na výběr, musí loď přenést ještě jednou zpět.
Před tím ještě hovoří o samotě s Picardem o Wesleym. Tvrdí, že má schopnosti stát se Mozartem na technické úrovni, ale stane se tak, jen když bude nějak povzbuzen. Cestovatel ho k tomu plně vyzývá, ale neřekne nic bližšího. Experiment je proveden a s úspěchem. Cestovatel ale úplně zmizel z normálního vesmíru a nevrací se. Picard dá na cizincovu radu a povýší Wesleyho na "prozatímního" podporučíka, podmíněné Wesleyho přihláškou na Akademii, jakmile bude dost starý. Do té doby je jeho úkolem "seznámit se s lodí" . Přeneseni tam, kde začali Enterprise pokračuje za další misí.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]