Booby Trap
SD : 43205.6
N : 154
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Po tom co měl Geordi očividně neúspěšné rande s Christy v simulátoru, Enterprise detekuje signál, který přichází z místa posledního střetu mezi Promelliany a Menthary, místa plného trosek a vraků lodí. Když zamíří blíže ke zdroji, Picard objeví 1000 let starý bitevní křižník Promellianů. Využije své kapitánské autority, aby začali tuto loď zkoumat, protože archeologie je Picardovým koníčkem. Zatím Guinan říká Geordimu, že by se ve vztahu neměl tak vnucovat.
Picard objeví deník starověké lodi, ze kterého se dozví, že kapitán této lodi na sebe vzal plnou odpovědnost, za to co posádce rozkázal, ale neřekne, co vlastně udělal. Poté co se tým přenese zpět na Enterprise, rozhodnou se odletět, ale zjistí, že nemohou. Navíc začínají ztrácet rezervní energii, a jsou náhle vystaveni vysoce energetické radiaci. Geordi začne pracovat na tom, aby Enterprise dostal pryč z toho pole. Objeví, že mezi reakcí motorů a kontra-reakcí toho pole, které je zadržuje je velmi malé zpoždění. Protože si chce udělat lepší obraz, vyvolá si zvukové záznamy Leah Brahms, která byla jedním z designérů Enterprise. Pak protože pořád nemůže na nic přijít, přesune data do simulátoru a vygeneruje si celé vývojové centrum loděnice i s postavou doktorky Brahms.
Zdá se že holografická postava, má kompletní informace a vývoji stavby lodi ale je také velmi neemotivní. Geordi si proto postavu přizpůsobí podle dostupných údajů o skutečné Brahms a vytvoří tak více "skutečnou simulaci". Zatímco se dají do práce, Picard znovu prochází lodní deník, který mu Riker přinesl z té lodi. V jedné chvíli kapitán podotkne něco o energetických asimilátorech, které vysávají energii z lodí, jako teď z Enterprise a přeměňují ji v záření. Poté Picard objeví v poli nějakou nestabilitu a přikáže vypálit do toho místa phasery. Ale pouze se mu povedlo tuto nestabilitu odstranit, protože si odsála energii z phaserového paprsku.
Zbývají u jen pouhé minuty do selhání štítů, které brání průniku radiace. Geordi a Leah si uvědomí, že jediný způsob jak využít to zpoždění, je dělat stovky různých úkonů za sekundu. To vyžaduje předat úplnou kontrolu nad řízením lodi počítači, z čeho Picard není zrovna nadšený. V simulaci, by to mohlo fungovat, ale šance úspěšnosti je pouze 50 procent. Geordi žádá ještě o dvě minuty, (žádá aby pustili více energie do simulátoru, aby mohl pokračovat) zatímco štíty padnou. Zbývá jim 26 minut než zemřou na následky ozáření.
Geordi zatím přišel na něco jiného, a navrhuje Picardovi, aby to udělali takto: pouze jedním krátkým zážehem impulsního pohonu uvést loď do pomalého pohybu, pak vypnout všechny lodní systémy, kromě systému pro podporu života a pomocných raket a pak v podstatě ovládat loď manuálně, jen těmi pomocnými raketami. Picard to tak udělá a poté co se málem srazí s několika asteroidy, využije jejich přitažlivé síly a získá tak rychlost jakou potřebuje na opuštění pole. Zdálky pak vypálí na Promellianskou loď, která nádherně vybuchne a zničí tak i past. Geordi ještě na rozloučenou políbí postavu Leah, a ukončí program.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]