The Enemy
SD : 43349.2
N : 155
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Riker, Geordi a Worf se přenesou na Galorndon Core, planetu Federace se zvláště drsným klimatem, aby prošetřili nouzový signál přicházející z povrchu. Dole zuří neustálé bouřky. Naleznou zbytky Romulanské lodi, a Worf objeví dokonce i jednoho Romulana, který je ztěží naživu. Ale, několik minut před tím než se mohou naposledy přenést, Geordi spadne do nějaké díry a nemůže se zkontaktovat s ostatními, ani se vrátit na místo kam se na začátku přenesli. Riker a Worf se přenesou na palubu i s Romulanem, ale bez Geordiho. Geordimu se nakonec podaří nějak se z díry vyškrábat, ale přenosové okno už zmizelo.
Na EnterpriseBev problémy s léčbou Romulana, protože jeho buňky jsou poškozeny silným magnetickým polem na planetě a začne se poohlížet po kompatibilním dárci ribozómů. Wesley se zatím snaží vyslat dolů neutrinový impulsní maják (jehož emise může Geordi svým Visorem vidět a jehož signál by pronikl přes bouřky nad planetou). Pak je Enterprise vyrušena signálem Romulanského komandéra Tomalaka, který velí válečné lodi a informuje je, že je na cestě k nim.
Picard zavolá Tomalaka a varuje ho před tím, aby vletěl do prostoru Federace. Když ale Tomalak uslyší, že mají jeho důstojníka, žádá o okamžité setkání. Zatím Geordi zahlédne maják a začne se k němu přesunovat, ale při cestě je přepaden druhým Romulanem, kterého výsadek nenašel.
Geordi se probere a snaží se Romulana Bochru přesvědčit, že jejich jediná šance je spolupracovat. Na palubě mezitím Bev oznamuje Worfovi, že je jediným vhodným dárcem ribozómů. Worf, který Romulany nenávidí, samozřejmě zuřivě odmítá. Picard se ho snaží přesvědčit (i když mu nedá přímý rozkaz), ale Worf trvá na svém. Když se Tomalakova loď přiblíží dost blízko k hranici Neutrální Zóny na to aby zjistila, že Enterprise tu není, Tomalak ji zavolá a zdá se být velmi rozzuřený, když se doví, že jeho důstojník umírá.
Nakonec se Geordimu podaří přesvědčit Bochru, že mají dvě možnosti: buď zemřít anebo spolupracovat a oba se vydají k majáku. Geordi ale zjistí, že spojení jeho mozku k Visoru nefunguje a tak neví kam mají jít. Bochra navrhne spojit Visor s trikordérem a použít tuto kombinaci jako lokátor, a sám se nabídne že Geordiho povede. Zatím Picard obdrží od Tomalaka zprávu, který mu oznamuje, že vstupuje do prostoru Federace, a Picard vyhlásí červený poplach. Poté ho zavolá Bev a sdělí mu, že Romulan právě zemřel.
Geordi a Bochra konečně spojenými silami dorazí k majáku, ale v té chvíli přilétá k planetě Tomalakova loď. Když Tomalak zjistí, že jeho důstojník zemřel, zavrčí, že bude jen tím prvním a vypálí z disruptorů. Náhle se v bouřce otevře okno a posádka na Enterprise zjistí, že Geordi čeká dole, ještě s jiným Romulanem. Picard informuje Tomalaka a sám první udělá "gesto důvěry" když vypne štíty své lodi, aby mohl přenést Geordiho a Bochru. Bochra posléze ujišťuje Tomalaka, že nebyl vyslýchán. Tomalak deaktivuje disruptory a Enterprise vrací Bochru na Romulanskou válečnou loď, která ho dopraví zpět do Neutrální zóny. Před odletem se Bochra ještě "přátelsky" rozloučí s Geordim.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]