The Price
SD : 43385.6
N : 156
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise hostuje delegáty, kteří byli pozváni Bhavanou - premiérkou Barzanů, kteří objevili stabilní červí díru a chtějí ji prodat za ... správnou cenu. Delegáty jsou Mendoza za Federaci, Leyor za Caldoňany, DaiMon Goss s jeho pobočníky za nepozvané Ferengi a Devinoni Ral za Chrysalany. Ral okamžitě jak pozná Deannu, začne se o ní okamžitě zajímat a dvořit se ji. O něco později, si i Troi začne všímat Rala a on ji pozve na večeři, která se nakonec kvůli něčemu zcela jinému vůbec nekonala.
Mezitím Picard nevěří, že červí díra je stabilní a nařídí plnou senzorovou analýzu a DaiMon Goss nakazí Mendozu ošklivou, ale nikoliv fatální alergií. Jelikož Picard zastává funkci hostitele, nemůže převzít jeho místo v jednáních, proto o to požádá Rikera, který přijímá.
Poté co je senzorová analýza u konce, rozhodne se Picard poslat Data a Geordiho v raketoplánu skrz červí díru prozkoumat druhou stranu. Ferengové jsou však podezřívavý, a proto pošlou vlastní raketoplán. Mezitím u jednání Ral zdůrazňuje Chrysalanskou politiku nezávislosti. Večer v posteli Deanna zjišťuje, že Ral je čtvrteční Betazoid a je taktéž nadán empatickými schopnostmi. Geordi s Datem se dostanou na druhou stranu červí díry, ale objeví, že nejsou tam, kde by měly podle Barzanské sondy být. Barzanská sonda objevila, že druhá strana je v Gama Kvadrantu, zatímco teď jejich navigační přístroje ukazují, že jsou Delta Kvadrantu. Mezitím v baru Ral přesvědčí Leyora, aby odstoupil od jednání a uzavře s ním výhodný obchod, kterým získá to, co nabízely Caldoňané. Později Troi nařkne Rala z výužívání svých schopností pro svůj prospěch, ale on jí odpoví, že i ona to dělá pro Picarda a loď v nebezpečných situacích. Mezitím Geordi a Data se začnou obávat o stabilitu červí díry a snaží se přesvědčit Dr. Aridora a jeho pomocníka v Ferengijském raketoplánu, aby urychleně letěli s nimi. Geordi a Data zamíří od červí díry ještě před jejím znovuotevřením, ale Aridor si nenechá říct a zůstává. O několik sekund se červí díra opravdu objeví, ale v zápětí se její ústí přesune o několik milionů a oni zůstanou v Delta Kvadrantu 70000 světelných let od jejich domova.
Náhle Goss (již na palubě své lodi) obviní Bhavani a Federaci, že spolu uzavřeli tajnou dohodu a vystřelí torpédo směrem k červí díře, které Enterprise zlikviduje ještě před vstupen do červí díry. Zatímco Ral upozorní Bhavani, že červí díra slouží Federaci a Ferengům pouze jako zástěrka pro rozpoutání konfliktu, Troi řekne Picardovi, že Goss blafuje. Ral přijde na můstek o pár sekund později a vymluví Gossovi, aby střílel na červí díru, protože Chrysalani ji už získali a nabídne Ferengům volný průlet skrz ni. Bhavani se omluví Rikerovi, že se o podepsání dohody musel dozvědět takto. Poté Troi prozradí, že Ral je empatik a celá tato scéna s Gossem byla zinscenovaná. Potom se objeví raketoplán a Geordi hlásí, že červí díra je bezcenná. A tak bude muset Ral vysvětlovat Chrysalanům, že zaplatili za nic.
Ral se rozloučí s Deannou a řekne, že je příliš nevadí, že byl odhalen jako empatik - nyní aspoň může zkusit změnit styl svého života.
Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]