The Bonding
SD : 43198.7
N : 153
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Worf vede výsadek na dávno mrtvou planetu Koinoniananů. Náhlá exploze zabije jednoho člena jeho týmu, je to Marla Aster. Marla má na palubě Enterprise svého dvanáctiletého syna Jeremyho, kterému musí Picard oznámit její smrt. Kapitán tedy zamíří za Jeremym, ale ještě si postěžuje Troi, že nikdy nechtěl mít na lodi děti. Wesley Jeremyho zná a nemůže se ubránit vzpomínkám na to, kdy mu Picard oznámil, že byl jeho otec zabit. Picard přijde do Marlyny kajuty a jemně Jeremymu oznámí že jeho matka je mrtvá. Když Jeremy jen trpce podotkne, "teď jsem úplně sám" Picard odvětí: "Na Enterprise není nikdo sám."
V Přední desítce, Data a Riker probírají, jak blízký vztah dvou lidí ovlivňuje vnímání prvního, kdy ten druhý zemře a vzpomínají jak se cítili když zemřela Tasha. Geordi se vrací z planety, a říká že všechny zbývající nebezpečné pasti z války Koininianů byly zajištěny. Worf se cítí odpovědný za tak "zbytečnou" smrt Aster, a oznamuje Troi svůj úmysl, že se o Jeremyho postará - nabídne mu R'uustal, svazek (přijmutí do rodiny). Navzdory tomu, že Troi nesouhlasí, Worf odchází za Jeremym. Neřekne Jeremymu hned o svém úmyslu, ale nejprve s ním probírá Klingonský pohled na smrt a navrhuje mu, že by mohli uctít památky jeho matky společně.
Mezitím senzory detekují na planetě nějaké energetické pole, Troi pocítí vědomí, které z něho vyzařuje a posléze se pomalu přibližuje k lodi. Mezitím co mluví Wes s Beverly o svém otci Jacku Crusherovi, na rameno Jeremyho poklepe nějaká ruka. Rychle se otočí a uvidí svou matku! Nejprve tomu vůbec nevěří, ale pak ho jeho matka přesvědčí, že je skutečně naživu, a Jeremy se poslušně připraví, k odchodu na planetu. Před přenosem je ale zahlédne Worf, a vezme Jeremyho za ruku, aby ho odstrčil od té osoby, která se vydává za jeho Jeremyho matku - v tu chvíli Marla zmizí.
Troi odvede Jeremyho zpět do jeho kajuty, kde zjistí, že se kajuta změnila na interiér domu na Zemi, ve kterém Jeremy vyrůstal. Jeho matka je tu také. Ačkoliv se ho Troi pokouší přesvědčit, že nic z toho, co vidí, není skutečné, je vidět že Jeremy má svůj názor na věc a zůstává při matce. Oba chtějí odejít ale nemohou, Picard mezitím vztyčil kolem kajuty silové pole. Protože vidí, že jako matka Jeremyho mu nic nedokáže, prozradí kdo doopravdy je.
Kdysi byli na planetě dvě rasy, Koinoniané, s fyzickými těly, a její rasa, její podstata je tvořena nějakým druhem energie. Její rasa přísahala, že tu nikdy nikoho nenechá trpět následky Koinonianské války a proto chce udělat Jeremyho šťastným. Picard si zavolá na pomoc Wesleyho, protože má k Jeremymu blíž, spolu s Worfem a požádá Wesleyho, aby Jeremymu vysvětlil, jak se sám cítil, kdy se dozvěděl, že jeho otec zemřel. Kdy Wes prozradí jak velký cítil vztek na Picarda, protože on vedl misi, při které Jack zemřel, Jeremy naváže, že stejný vztek cítí na Worfa, který poté nabídne Jeremymu R'uustal. Jeremy ho akceptuje, a "matka" mizí, protože Worf a Jeremy zůstanou spolu.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]