The High Ground
SD : 43510.7
N : 160
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise míří na Ritiu IV, aby doručila lékařský materiál. Planeta není v žádné alianci a právě čelí teroristickým útokům skupiny Ansata, která požaduje svobodu pro Západní kontinent.
Když po jednom teroristickém útoku Bev naléhá na Picarda, aby ji dovolil zůstat na planetě, Picard nerad svoluje. Ale hned poté se objevuje jeden Ansata (jen tak ze vzduchu), strhne Bev k sobě a oba někam zmizí.
Zatímco se vůdce Ansatů Finn se snaží spřátelit s Bev, Picard přidělí Wesleyho k týmu, který zkoumá jak se Ansatové přenášejí. Riker se zatím baví s Alexanou Devos, Rutianským šéfem policie. Devos říká, že by ráda konflikt vyřešila, ale přitom Ansaty bere jako "zvířata", a není zrovna moc optimistická, co se týče mírové smlouvy.
Finn nakonec přiměje Bev k řeči a řekne jí, že Ansatové potřebují doktora, a obviní Federaci z toho, že dodává Rutianům lékařský materiál. Když ale Bev řekne, že k tomu, aby jim mohla pomoct bude potřebovat ten materiál, Finn ji ukáže zásoby, které nakradli a které Bev předala druhé straně. Zatímco Riker spolupracuje s Devos a vidí známky nenávisti na obou znepřátelených stranách, Bev zjistí, že DNA Ansatů se víc a víc pokřivuje, ale nemůže jim pomoc bez toho, aby nejprve zjistila příčinu té degenerace. Finn jí řekne, že to bude tím Invertorem, vynálezem, který jim dovoluje cestovat mezi dimenzemi, ale "bere si zpět svou cenu". Bev objeví, že Finnova DNA už také degeneruje, ale Finn to bere na lehkou váhu, protože pokud zemře, stane se z něj mučedník. Finn ji ještě řekne, že důvod proč bojují je nezávislost a tak osobní potřeby musejí jít stranou. Wesovi se konečně podaří zjistit jak se Ansaté přenášejí, ale k tomu, aby přesně určili kam se přenášejí, bude potřeba, aby se Ansaté ještě několikrát transportovali.
Riker zatím sdělí zajatému Ansatovi, že chce mluvit s jeho vůdcem. Když se Finn dostaví a vidí množství nově zajatých, po příletu Enterprise, rozhodne se, že Enterprise zničí. Téměř se mu to podaří, ale posádce se mu to podaří překazit. Pak se Finn objevuje na můstku a kdy na něj Picard zaútočí, transportuje se zpět i s ním.
Picard je zaveden k Bev, kde si s ní nejprve o samotě promluví, a pak mluví i s Finnem, který jim sdělí, že chce aby se Federace také zapojila, protože pokud Enterprise bude vyjednávat, bude to pro něj jen výhodné. Finn se ještě transportuje na Enterprise, aby posádce sdělil své požadavky, a znovu mizí pryč - ale tentokrát se posádce podaří detekovat zdroj přenosu, a Riker se spolu s Devos, Worfem a bezpečnostním týmem přenese na udané souřadnice.
Výsadkovému týmu se podaří vypnout hlavní zdroj, a kdy jsou Ansatové obklíčeni, začnou pátrat po Picardovi a Beverly. Riker je nakonec najde spolu s Finnem, který právě míří zbraň na Picarda. Devos je ale rychlejší a Finn padá mrtev k zemi. Po krátkém zastrašování zbraní malým dítětem s Ansaty, které se Bev podaří ukončit, Riker reaguje na tvrzení Devos "že to nikdy neskončí" slovy: "Možná to skončí když jeden z vás složí zbraně."
 
 

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]