Deja Q
SD : 43539.1
N : 161
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Navazuje na TNG:"Q Who" (Q timeline)...
Enterprise se pokouší zachránit Bre'el 4 před jeho měsícem, který pomalu padá ze své oběžné dráhy na planetu. Po tom, co první pokus o záchranu selhal, se na můstku objevuje Q, úplně nahý.
Picard : "Q!!!!!"
Q : "Poplach!" ["Red allert"]
Poté, co mu jsou zapůjčeny šaty (diví se, že nedostal uniformu Hvězdné Flotily) tvrdí, že byl ho jeho druzi vyhodili z Q-Continua, a že ho učinili smrtelným. Q popírá, že by mněl cokoliv společného s měsícem u Bre'el 4. Kapitán Picard mu ale nevěří, a nechá ho zavřít do cely. Q v cele spí a jakási světlá kulička ho zatím skoumá.
Picard : "Vrať ten měsíc na jeho orbitu !!!"
Q : "Já už nemám svou moc (žádné schopnosti). [Zvokový záznam] Q je obyčejný, smrtelný"
Picard : "Q je lhář a také misantrop!!!!!"
Q : "Q je pronásledovaný chudák....Co musím udělat, abych vás přesvědčil????"
Worf : "Zemřít !"
Q : " Ó, jak chytré, Worfe. Měl jste k večeři knihu ???"

Poté ho Worf odvede do vězení (po cestě) :
Worf : "Buďte zticha !!!! Nebo zmizte tam, odkud jste přišel !!!"
Q : "Já můžu klidně zmizet, stejně tak jako ty můžeš vyhrát soutěž krásy !!!"

Q je úplně zmatený z toho, že se z něho stal člověk, zjišťuje, že musí spát, jíst.....a že potřebuje někoho, kdo mu pomůže s těmito problémy. Na oplátku nabízí své znalosti na pomoc při záchraně Bre'elu 4. Picard mu tedy přidělí na pomoc Data, a oba odcházejí do strojovny. Q se pokouší pomoci, ale jeho návrhy jsou neproveditelné (změna gravitační konstanty vesmíru). Geordi však nakonec této myšlenky využije, pokusí se pomocí hyperpole změnit hmotnost měsíce. Najednou Q začnou bolet záda, doktorka Crusher ho léčí, a Q dostane hlad.
Q : "Máte neobyčejně šikovné ruce, doktorko. Vaši pacienti se zotavují rychle, jen aby vám unikli".

Odchází tedy s Datem do baru, kde si po menším váhání objedná 10 čokoládových pohárů. Potká tam však Guinan. Guinan : "Říká se, ze Vás vyrazili z kontinua."
Dat:"Kapitán ještě není přesvědčen, ze Q mluví pravdu."
Guinan mu vrazi do ruky vidličku a když Q bolestně vykřikne, tak řekne:"Mne se zdá lidský dost."
Najednou se však objeví bílé světlo, to které před tím zkoumalo Q v cele, a začne Q ubližovat. Po zesílení štítů světlo zmizí, a Q říká, že to jsou Calamarini, kterým dříve ublížil, a oni se mu teď chtějí pomstít. Posádka stojí před rozhodnutím, zda vydat nebo nevydat Q Calamarinum. Nakonec rozhodnou, že ne, a Q opět s Datem odchází do strojovny dokončit pokus o záchranu měsíce

Q : "Táááák, dobře mne poslouchejte, řeknu vám všem, co budete dělat"
Geordi : "Q, tady všichni vědí, co mají dělat, kromě vás, potřebuji....."
Q : "Geordi, moje schopnosti a vědomosti převyšují vaše asi tak........bilionkrát. Takže laskavě stůjte stranou a poslouchejte."
Geordi : "Vaše schopnosti mi nejlépe pomohou, když budete manuálně ovládat integritu pole."
Q : "Ale no tak, nemůžete si dovolit takové plýtvání mým talentem !!!!!"
Geordi : "Q, sedněte si sakra k tomu panelu, nebo odsud vypadněte !!!!!!!"
Q : "Kdo si sakra myslí, že je, že mi rozkazuje?!"
Data : "Geordi si myslí, že tady velí. A má pravdu."

Při průběhu pokusu však opět Calamarini proniknou štíty, a vlečou Q přímo k hyperjádru. Dat se snaží Q zachránit, Geordi přeruší pokus a přidá energii do štítů. Calamarini se stáhnou, ale Dat je vážně poškozen. Důstojníci se dohadují, zda mají chránit Q před Calamariny, nebo radši provést další pokus o záchranu Bre'el 4.
Q se cítí trochu divně, když vidí že se Dat kvůli němu málem obětoval. Ukradne raketoplán a letí sám vstříc zkáze u Calamarinu, aby dále neohrožovali Enterprise. To se však příčí Picardovi, kterému je líto toho raketoplánu 8-)))), a snaží se dostat Q zpět na palubu. To se mu však nedaří. V raketoplánu se mezitím objeví druhý Q, který zhodnotí Quv čin jako "nezištný", což by znamenalo mnoho problémů v Continuu, kdyby Q byl zabit. Vrátí mu tedy zpět jeho sílu a schopnosti. Q odfoukne Calamariny pryč, a vrátí se na palubu Enterprise, aby oslavoval (má s sebou mexickou kapelu).

 

Picard : "Myslím, že toto byl konec Q."  
Q : "Au contraire, Mon Capitaine, Já jsem zpátky !!!"  
Q : "Je mi odpuštěno ! Moji bratři a sestry v Continuu mě vzali zpátky ! Jsem zase nesmrtelný - a zase všemocnýýýýýýýýýýý !!!"
Picard však není dvakrát nadšený, a pošle Q pryč, protože už ho má tak akorát dost. Q ale ještě než odejde, způsobí Datovi jako "poděkování svému profesoru lidskosti" záchvat smíchu, a vrátí měsíc zpět na jeho správnou orbitu kolem Bre'elu 4.
Picard : "Zdá se, že kousek lidskosti v tom Q přece jenom bude. Poručíku: star..."
Q : (Objeví se jako kouř u doutníku v Picardově ruce) "Na to bych nespoléhal...."
Copyright © 1998 Ondřej Stibor

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]