Q Who
SD : 42761.3
N : 142
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Navazuje na TNG:"Hide and Q" (Q timeline)...
Když Picard nastoupí do turbovýtahu, aby si došel převléci uniformu, kterou mu mladá sympatická důstojnice polila čokoládou, najednou kouká, že je v raketoplánu, který pilotuje Q. Picard připomene Q jeho slib, že už nikdy nebude Enterprise způsobovat potíže. Q však Picarda upozorní, že nejsou nikde v blízkosti Enterprise.
Picard : "Slíbil si, že již nikdy nebudeš otravovat moji loď."
Q : "Vždy držím svoje slovo, pane. Podívejte se, vaše loď tu nikde není."
Velice zneklidněná Guinan se ptá můstku, zda je vše v pořádku. Riker & spol. zjistí, že Picard se nehlásí, a zahají pátrání, které však nepřinese žádné výsledky. Q se snaží přimět kapitána aby ho vyslechl, ale ten to odmítá. Q to komentuje slovy : "Budeme tu roky? století? Já žiji věčně, Picarde. Vy ne."
Picard slíbí Q, že pokud se ihned vrátí na Enterprise, bude řádně vyslyšen. V ten okamžik se Q s Picardem objeví v lodním baru, kde po krátké výměně názorů mezi Q a Guinan [Zvukový záznam...] (Q měl s Guinan a jejími lidmi před dvěma stoletími nějaké "jednání") řekne Q Picardovi, že opustil Q-Continuum, a přeje si stát se členem posádky. Přichází Riker s Worfem.
Q : "Ah, odvážný komandér Riker...a Mikromozek! Zavrč na mě...ať vidím, že Ti za to ještě stojím" [Ah, the redoubtable Commander Riker...and Microbrain! Growl for me...let me know you still care.]
Picard poněkud sebevědomě a arogantně odmítá, nacož se Q ohradí, že mu Picard nedůvěřuje, ale trvá na tom, že Enterprise potřebuje průvodce, protože lidé vůbec nejsou připraveni na to, co je ve vesmíru čeká. Když Picard prohlásí, že lidé připraveni jsou, Q, říkajíc jeden z jeho neslavnějších monologů, luskne prsty, a loď odletí 70 tisíc sětelných let daleko od od hranic Federace.
Q : "Proč? Malá ukázka věcí příštích. Takže milý kapitáne, sál je pronajatý, orchestr hraje. Je na čase ukázat jestli umíte tančit."
Q : "Teď se ukáže jak ste připravení!""
Guinan : "Q, NE!"
Guinan, která zná tento sektor (J25), nabádá posádku, aby se okamžitě vydali na cestu zpět. Picard však začne prozkoumávat prostor, a záhy se objeví loď, kterou Guinan identifikuje jako loď Borgů. Vzápětí se objeví jeden Borg ve strojovně. (Transportován skrz štíty). Borg se napojí na palubní počítač, a po chvíli se pokouší získat kontrolu nad lodí. Worf ho zasřelí phaserem, ale ihned se objeví další Borg, který už je proti střelbě z phaseru imunní. Borg dokončí stahování informací z palubního počítače, a transportuje se zpět na svoji loď. Při poradě důstojníků Guinan řekne posádce, že Borgové zničili její svět, že mají kolektivní myšlení, a že se skládají ze směsi organických a syntetických částí, se kterými nemá smysl se srovnávat.
Náhle Borgové zaměří tažný paprsek na Enterprise. Všechny pokusy o uvolnění selžou, ale pár dobře mířených ran z phaserů poškodí loď Borgů natolik, že tažný paprsek je vypnut.

Riker, Data a Worf se rozhodnou, že se transportují na loď Borgů, protože senzory tam neukazují žádné známky života. Výsadek si prohlíží loď, a zjišťuje, že Borgové jsou plně zaměstnaní opravou svojí lodi. Picard je tedy okamžitě transportuje zpět a pokouší se uletět.

Borgové je však začnou stíhat, a vzápětí vyřadí Enterprise z provozu štíty i motory. Vypadá to, že žádné zbraně už Borgům nemohou ublížit. Najednou se objeví Q, aby se ještě 'naposledy' rozloučil. 8-)))) Picard je nucen říci Q, že teď ho opravdu potřebují, a Q, s neopakovatelným výrazem zadostiučinění opět luskne prsty, a vrátí Enterprise zpět do prostoru Federace.
Q : "Nemůžete utéct. Nemůžete je zničit. Když je poškodíte, zbytek jich zůstane...regenerují se a budou pokračovat. Nakonec zeslábnete. Vaše rezervy se vyčerpají. Oni nemají slitovaní."
Picard : "Když všichni zemřeme...teď, tady...vůbec tě to nepotěší. Chtěl si nás postrašit...my se bojíme. Chtěl si nám ukázat jak jsme slabí...prozatím, to musíme uznat. Chtěl si, abych řekl potřebuju tě...Ano potřebuju Tě!"
...(Po záchraně)...
Picard : "Chápu co jste chtěl Q, ale mohl jste mi dát lekci, aniž bych přišel o těch osmnáct lidí"
Q : "Jestli naříkáte nad odřeným nosem, tak by ste se měl vrátit zpátky pod postel. Tady není bezpečno. Je to fantastické, jsou tu poklady, které jsou schopné nasytit tužby vašeho lidského rodu,...... ale nic pro zbabělce" [Zvukový záznam...]
Avšak Guinan připomíná Picardovi, že teď, když Borgové vědí o Federaci, je jen otázka času, kdy se tu objeví.......
Picard : "Q možná udělal nevědomky dobrou věc. Možna sme potřebovali narušit naše sebeuspokojení připravenosti nad tím co nás ještě čeká."Další úryvky :

Q : "I add a little spice, a little excitement to your lives, and all you do is complain!"
Q : "It's not safe out here! It's wondrous, with treasures to satiate desires both subtle and gross. But it's not for the timid."

Copyright © 1998 Ondřej Stibor

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]