Samaritan Snare
SD : 42779.1
N : 143
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Doktorka Pulaski přikáže Picardovi, aby so dostavil na Hvězdnou základnu 515, k blíže nespecifikovanému lékařskému vyšetření. K Picardovi se přidává Wesley, aby na základně složil přijímací zkoušky na Akademii. Vemou si malý raketoplán a vyrážejí, ale sotva jsou z dosahu, Enterprise zachytí nouzový signál z blízké sektoru Rhomboid-Dranagar a vydávají se na cestu.
Naleznou Pakledy, na první pohled velmi pomalou rasu, kteří jsou v první řadě šťastni, že mohou cestovat vesmírem. Když jim pak sdělí, že jejich loď je poškozena, Geordi se navzdory námitkám Worfa (nechce riskovat hlavního inženýra), přenáší na jejich loď. V raketoplánu zatím Picard mluví s Wesleym o výměně srdce, kteru bude muset na základně prodělat, a která mu připadá úplně zbytečná.
Geordi shledá, že opravy nebudou tak jednoduché jak se zdálo, protože jakmile jeden systém opraví druhý mu kiksne pod rukama. Nakonec, když všechno vypadá v pořádku, Pakledové mu seberou phaser, omráčí ho a vezmou jako rukojmí. Zatímco Riker vyhlašuje pohotovost, Picard se dál baví s Wesem o tom jak při jedné rvačce ztratil své pravé srdce. Později, když se Geordi probere z omráčení, zjistí, že Pakledové požadují jejich pokročilou technologii a zbraně. Před chvílí právě volali Enterprise a požadovali všechny informace, které jsou uloženy v počítači lodi.
Zatím Picard s Wesem dosáhl základny a vstoupil do "Hlavního Střediska pro Kardiální Léčbu" (všichni zde jsou oblečeni do karmínové) a jde "pod nůž". Data zjistí že Pakledové veškerou svou technologii získali krádeží a vydíráním od jiných ras. Riker navrhuje lest, a nechává posádku, aby naoko dodala Geordimu všechen materiál na výrobu fotonových torpéd. Ale tajně Geordimu pošle vzkaz, co s tím má udělat.
Naneštěstí operace Picarda se moc zrovna nepovedla a kapitán umírá, jediný kdo je kvalifikovaný a mohl by ho zachránit je Pulaski. Enterprise, která se o tom dozví, uspíší svou lest, aby nejprve zachránili Geordiho. LaForge jim vyrobí fotonová torpéda a poté předstírá, že se chce přidat na jejch stranu a torpéda zneškodní právě ve chvíli kdy Enterprise vypustí vodíkový odpad, který Geordi určí jako "Karmínové silové pole", které neutralizuje torpéda. Geordiho přenesou na palubu a Enterprise přilétá na H.S.K.L. právě včas aby Pulaski mohla zachránit kapitána Picarda.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]