Up The Long Ladder
SD : 42823.2
N : 144
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Picard informuje Rikera o nouzovém majáku, jehož volání zachytila Flotila asi před měsícem, a které pochází ze sektoru Ficus, ale maják sám patří pozemšťanům. Po krátkém průzkumu zjistí, že maják byl použit Evropskou Hegemonií (organizací z poloviny 22 století), ale nenaleznou žádné záznamy, že by do tohoto sektoru někdy měla namířeno nějaká loď. Náhle Worf nečekaně omdlí. Pulaski mu po probuzení sdělí, že dostal něco jako Klingonské spalničky, ale Picardovi řekně něco jiného, aby uchránila Worfovu pověst.
Data navrhuje, že by mohl vyhledat, nějaké záznamy o té lodi, která sem musela letět a poté i nalezne záznam o S.S.Maripose, která měla na palubě zvláštní technologie. Když dorazí do systému Ficus, zjistí, že jeho slunce se právě chystá vybuchnout. Riker se přenese na jednu planetu v tomto systému, protože na ní senzory zaznamenaly známky života. Později když jsou obyvatelé přenášeni na palubu, O'Brien u přenosu vidí, že si sebou přivezli dobytek, kuřata, a vše potřebné k jejich chovu.
Vůdce Bringloidů, Danilo O'Dell, si Picardovy stěžuje, že bez svého majetku nemohou odejít. Picard mrzutě přikáže, aby všechno přenesli do jednoho nákladového prostoru, a nechá je, aby se tam ubytovali podle svého. Z toho vzniknou další problémy, které vyvrcholí, když se Bringloidé snaží rozdělat oheň na vaření a počítač okamžitě okolo něho aktivuje silové pole. Picard nakonec rozhodne, že s tím nic nenadělá, a začne se smát. Zatím Riker provádí po lodi Danilovu "hubatou" dceru, Brennu. Poté, Danilo překvapí Picarda otázkou, jestli něco nevědí o "té druhé kolonii".
Zatímco Riker "balí" Brennu, a Danilo se od Worfa učí jak dostat z replikátoru alkohol, Enterprise přilétá na Mariposu, na místo druhé kolonie. Poté co se přenese dolů, Pulaski (spolu s Rikerem a Worfem) zjistí, že se celá kolonie skládá z klonů. Zřejmě jenom pět kolonistů přežilo ztroskotání jejich lodi a s pomocí klonování udrželi kolonii životaschopnou. Naneštěstí, geny už jsou replikováním vyčerpané a to pomali kolonii zabíjí. Premiér Granger proto požádá Enterprise, aby se s nimi podělila a nějaké vzorky DNA. Riker pobouřeně odmítá, ale alespoň nechá přenést na planetu tým, aby pomohli s opravou klonovacího zařízení.
Zatím jsou ale Riker a Pulaski omráčeni a bez jejich vědomí klonováni. Později když si to uvědomí a vydají se klony zničit, se Picard rozhodne, že by jim mohl přece dát nějakou čerstvou krev: Bringloidy. Ačkoliv obě strany zpočátku protestují, a tvrdí, že by to mohlo změnit obě kultury, nakonec se Picardovi podaří je přemluvit, aby souhlasili, dokonce i s Brennou.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]