Manhunt
SD : 42859.2
N : 145
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise přenese na palubu dva Antendiany, rybám podobné rasy, aby je dopravili na konferenci na Pacifice. Poté co se O'Brien rozhodne, uložit delegáty, kteří jsou ve stázi, "někam kde by nepřekáželi" se ale Pulaski se rozhodne transportovat je na ošetřovnu. Enterprise je kontaktována raketoplánem, který má na palubě dalšího delegáta: Lwaxanu Troi.
Lwaxana se přenese na palubu a okamžitě každého "obtěžuje". Když se Riker nabídne, že ponese její zavazadla, telepaticky se zeptá své dcery Deanny "Je stále tvůj?" a podotkne že zvyk mužů - být vlastněni - by se měl znovu dodržovat. Lwaxana pozve Picarda na večeři, a kapitán souhlasí, protože si myslí, že je pozvána celá posádka. Ale jak rychle zjistí po svém vstupu do Lwaxanina pokoje, zamýšlela už od začátku že to bude "intimní" večeře pro dva.
Nadbíhá Picardovi tak, že on se musí zachránit tím, že zavolá Data z můstku na moučník, s tím že Datova konverzace po večeři je "legendární". Datovi naprosto nudné anekdoty zajistí to, že večeře rychle skončí, a Picard po odchodu z pokoje Datovi velmi děkuje [Zvukový záznam...]. Deanna už řekla doktorce Pulaski, že její matka je právě v Betazoidském stádiu "námluv", a když se své matky ptá co plánuje, doví se od ní, že si chce vzít Picarda! Deanna vysvětlí Picardovi, že Lwaxanin sex drive vzrostl nejméně čtyřnásobně spolu se začátkem "fáze", a sdělí mu, co její matka plánuje. Picard, vnímavě, předá velení Rikerovi, a beží se schovat do simulátoru jako Dixon Hill.
Poté co si prošel několik scénářů je pořád nespokojen, protože jsou příliš násilné. Picard pozve Hillovu sekretářku Madeline do Rexova baru na drink. Zatím, Lwaxana marně hledá Picarda, a tak přejde na plán B - všem oznámí své zasnoubení s Rikerem. Riker o tom samozřejmě předem nevěděl, a proto se také běží spolu s Datem schovat do simulátoru za Picardem, aby mu ohlásil o vývoji na lodi (také o probuzení Antendianů). Picard je tím nemile překvapen, ale Rex - holografický barman - myslí, že Riker udělal veliké štěstí.
Lwaxaně, která použila lodního počítače, se konečně podařilo objevit Picarda a Rikera, ale je okamžitě zaujmuta Rexem, protože nemůže číst jeho myšlenky. Rozhodne si Rexe vzít, ale když konečně dosáhnou Pacificy, Picard jí konečně prozradí, že Rex není skutečný. Během svého odchodu - bez manžela - ještě stačí zachránit konferenci, když odhalí Antendiany jako najaté vrahy.

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]