The Emissary
SD : 42901.3
N : 146
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Enterprise dostává nové příkazy: změnit svůj současný kurs a zamířit k nedávno kolonizovanému systému. Když tam přiletí, admirál Gromek informuje Picarda, že se zanedlouho dostaví zvláštní vyslanec, který jim sdělí podrobnosti o jejich novém úkolu, ale nic víc neřekne.
Když přilétá velvyslanec (v kapsli typu 8, která je ,díky své malé velikosti, schopna letět vysokou rychlostí). Kapsle je přenesena na Enterprise, a velvyslankyně K'Ehleyr, která je napůl člověkem a napůl Klingonkou, je probuzena. Jakmile se vysouká ven, pozná a pozdraví Worfa: "Tak tady jsi se schovával. Říkala jsem ti, že se ještě setkáme."
Při poradě informuje posádku o Klingonské lodi T'Ong, jejíž posádka byla zmrazena před 75 lety, v době kdy Federace byla ve válce s Klingonským Impériem a že nejbližší Klingonská loď je vzdálena 48 hodin letu maximální rychlostí. To by ale už mohlo být pozdě a proto byla povolána Enterprise. Jejich úkolem je zabránit posádce T'Ongu, aby procitla, pokud to bude možné, nebo zničit jejich loď, pokud ne. Picard ale nechce jen tak začít na někoho střílet a proto dává Worfovi za úkol, aby se spolu s K'Ehleyr pokusil najít nějakou jinou možnost.
Naneštěstí, Worfovi se spolupráce s vyslankyní zrovna nezamlouvá. K'ehleyr má s Worfem nevyřízené ůčty co se týče jejich milostného vztahu před šesti lety, ale Worf se věnuje své práci, a nechce o ničem slyšet. Pátrá v záznamech a navrhuje další alternativy, ale K'ehleyr říká, že žádné další možnosti jak to vyřešit smírně neexistují. Nakonec naštvaně odejde do své kajuty, kde ve vzteku roztříští skleněný stolek.
Do jejího pokoje vstupuje Troi a když vidí co se stalo doporučí K'ehleyr, aby si šla odpočinout do simulátoru. K'Ehleyr ji poslechne a aktivuje Worfův tréningový program. Když zabije poslední příšeru do simulátoru vstoupí Worf, a když ho K'ehleyr začne provokovat, zvýší obtížnost na "Úrověň 2". Oba spolu bojují proti dalším příšerám a poté se sami dost vášnivě střetnou. Když K'Ehleyr podotkne, že co se jí na něm hnusí je to, že vždy říká, co si myslí, Worf odpoví "už nikdy víc" a začne pronášet Klingonskou přísahu manželství. K'Ehleyr, ale odmítne přísahu přijmout a opovržlivě se vyjádří o těchto rituálech, které jsou pro Worfa svatými tradicemi. Mezitím, se Enterprise přiblíží k předpokládané poloze T'Ongu, a oni stále nevědí, co budou dělat jestli se už probudili (kromě zničení lodi).
Zanedlouho senzory T'Ong objeví, a je okamžitě zřejmé že jeho posádka je vzhůru, protože na ně okamžitě začne pálit a poté se zamaskuje. Náhle Worfa něco napadne, a všichni s jeho plánem souhlasí.
Když kapitán T'Ongu, K'Temok odpoví na volání Enterprise, uvidí "kapitána" Worfa (který se převlékl do Klingonského oděvu) spolu s K'Ehleyr jako prvním důstojníkem. Worf ho informuje, že válka už dávno skončila a přikazuje mu, aby deaktivoval štíty. K'Temok nejprve odmítá, ale poté když vidí, že Worf by jeho loď zničí pokud se nepodrobí, souhlasí. 
K'Ehleyr se připravuje na přenos na T'Ong, aby posádku uvedla do situace tohoto století. Před svým odchodem se ještě přiznává Worfovi, že byla v pokušení přijmout Worfovu přísahu, a že příště "už se mě tak lehce nezbavíš". Worf ji přenese na Klingonskou loď s rozloučením "Bez tebe nebudu nikdy úplný."

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]