The Hunted
SD : 43489.2
N : 159
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Zatímco jsou Picard a Riker na Angosii III, planetě, která by se ráda připojila k Federaci, premiér Nayrok je informuje, že jim právě uprchl nebezpečný zločinec, a žádá Enterprise o pomoc. Loď kterou zločinec ukradl, se blíží k Enterprise a vypadá to že nebude těžké ji zajmout. Když ale loď na chvíli zmizí za místním měsícem, a pak se znovu objeví, Enterprise už nedetekuje žádné známky života. Nayrok jim sdělí, že vězeň byl Roga Danar, který právě dostal záchvat "násilí". Nakonec se jim Danara, ale podaří objevit v malé únikové kapsli, která se mezitím skryla u magnetického pólu planety a tak unikla senzorům Enterprise. Danar je tedy přenesen na loď.
Ale s přenosem jsou nějaké problémy, a zdá se že ty problémy vyvolal Danar úmyslně. Chvíli trvá než se jim podaří stabilizovat paprsek, ale nakonec ho v pořádku přenesou. Později Troi pocítí v Danarovi bolest a proto ho jde navštívit do cely. Je ale překvapena když zjistí, že není tak násilnický jak se jim Nayrok snažil namluvit. Podívá se tedy na záznam o tomto Angosianovi a zjistí, že to není žádný kriminálník, ale voják. Nakonec zjistí celou pravdu a sdělí jí Picardovi.
Zřejmě, po nedávných Tarsianských válkách, byli Angosiantí vojáci, nějak vylepšeni, a to jak fyzicky tak mentálně. Vše bylo zaměřeno na přežití, včetně schopnosti odpuzovat elektrické impulsy a neviditelnosti pro senzory. Danar a ostatní z jeho jednotky, museli být umístěni na Lunar V, protože se nedokázali včlenit zpět do společnosti a k normálnímu životu, poté co válka skončila. Tento proces se zdá být nevratný. Picard se ptá Nayroka na Danara, ale je mu řečeno, že je to věc "vnitřní bezpečnosti". Picard sympatizuje s Danarem, ale je přesto nucen ho předat Angosianské transportní lodi, která právě přiletěla. Ale, když se ho pokouší přenést, Danarovi se nějak podaří odklonit přenosový paprsek a přenést se do vnitřních prostor Enterprise, s phaserem v ruce.
Navzdory mnoha pokusům posádky ho polapit se mu nakonec podaří uniknout. Přenese se na transportní loď a převezme nad ní kontrolu. Senzory Enterprise ho nemohou detekovat a tedy ani přenést zpět. Později Enterprise zavolá panikařící Nayrok: Danar zaútočil na Lunar V, osvobodil ostatní vězně a všichni nyní míří do hlavního města. Picard se spolu s Troi, Datem a Worfem přenese dolů, ale Nayrokovi sdělí, že nepřišli, aby za ně bojovali v Angosianské válce. Právě poté když Nayrok řekne, že to bylo "přání lidu" přemístit ty vojáky, objevuje se Danarova skupina - po zuby ozbrojena. Picard přikáže Nayrokovi, aby na ně nijak nereagoval, a vysvětluje, že vojáci byli naprogramováni, aby reagovali násilně pouze pokud jsou v ohrožení života. Pokud na ně nikdo nezaútočí, ani jich se pak nikdo nemusí bát. Když ale Danar naléhá, že jediné, co chtějí je vrátit se do svých domovů, a rezolutně odmítá i jen dočasně se vrátit na Lunar V, Nayrok požádá Picarda, aby zavolal svou loď a zasáhl. Picard opravdu zavolá Enterprise, a Nayrokovi řekne: Protože je to záležitost "vnitřní bezpečnosti", Enterprise nemůže zasáhnout. A přenáší se na loď se slovy: "Pokud Angosianská vláda přežije noc, pak by se mohla stát dalším členem Federace."
 

Copyright © 1998 Martin Andrýzek

[Předcházející epizoda] [The Next Generation] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]