Eye of the Needle
SD : 48579.4
N : 107
Oficiální fotografie z Star Trek Continuum

Když Harry Kim objeví malou červí díru, posádka Voyageru se pokusí ji využít k návratu domů. Ovšem brzy zjistí, že je příliš malá a tak vypustí sondu, aby zjistili kde červí díra ústí na druhé straně. Červí díra je však nestabilní, a proto se sonda zadrhne ve vírech někde na cestě. Brzy však zjistí, že někdo sondu scanuje z druhé strany díry, z Alfa Kvadrantu.
Mezitím Kes zajde za kapitánem a stěžuje si u ní, že se pacienti chovají k Doctorovi jako kdyby byl měněcenný. Když se Janeway zeptá, co by mohla udělat pro Doctora, řekne jí, že by mu mohla umožnit se vypínat, když na to čelové posádky zapomenou. Katka mu to přislíbí.
Je to romulanská vědecká loď s kapitánem Telekem. Janeway zahájí s ním komunikaci, ale Romulan je velmi nedůvěřivý. Torres po zahájení komunikace zjistí, že je vysílané frekvence jsou velmi blízko k frekvenci transportéru a proto pošlou Telekovi testovací válec. Ten ho v pořádku přijme, a navrhne, že se přetransportuje na Voyager. To se podaří, ale již v transportním boxu Tuvok zjišťuje, že ústí červí díry sice vede do Alfa Kvadrantu, ale o 20 let do minulosti. Proto požádají Teleka, aby za 20 let ohlásil flotile (aby nenarušili časovou kontinuitu ), co se stalo Voyageru a odevzdal dopisy příbuzným. Nakonec však Tuvok řekne Katce, že Romulan před třemi roky zahynul a tak se flotila nic nedoví.

Lepší synopse se připravuje...

Copyright © 1998 Martin Vaněk

[Předcházející epizoda] [Voyager] [Hlavní stránka] [Následující epizoda]